Slovak

Najlepšie après-ski bary v Alpách

Après Ski, Mooserwirt, St. Anton

Après Ski, Mooserwirt, St. Anton

Copyright: St. Anton Tourism

Po dni na horách by ste chceli ísť do postele skoro, však áno? Nemali by ste! Après-ski je čoraz viac vyhľadávanou súčasťou lyžovačky.

Pre niektorých ľudí je apres-ski len o zhromaždení sa vo veselej pivnej skupinke – najskôr príliš veľa pijete a tancujete po stoloch v lyžiarkach, potom sa odtackáte domov. Zatiaľ čo ďalší si radšej nájdu tichší, dômyselnejší bar, v ktorom si odsrknú z kokteilu, dvoch, a chrúmajú pochúťky après-ski pri kozube.

Neexistujú žiadne pravidlá pre ideálne après-ski, ale je dobrý nápad začať okolo tretej, štvrtej poobede a ísť spať o desiatej, aby ste mali aspoň osem hodín spánku. Ráno je čas načerpať energiu s raňajkami, ktoré vám vyliečia opicu skôr, než chytíte prvú lanovku do hôr. 

Tu je náš výber najlepších après-ski barov v Alpách, rozdelený na bary pre milovníkov večierkov, nasledovať budú kľudnejšie bary.


BARY PRE MILOVNÍKOV VEČIERKOV

Mooserwirt a Krazy Kangaruh v St. Anton, Rakúsko

Tieto dva après-ski bary sa nachádzajú na svahoch St. Anton a každé popoludnie okolo štvrtej možno vidieť, ako sú populárne, podľa stoviek párov lyží vytŕčajúcich zo snehu. Stáli návštevníci sa celkom rozchádzajú v názoroch, ktorý podnik je lepší, no obidva si veľmi dobre zaslúžia miesto na našom zozname najlepších après-ski barov.

Krazy Kangaruh a Mooserwirt toho majú  veľa spoločného – v obidvoch nájdete desiatky ľudí stojacich na stoloch, ako dupú lyžiarkami do rytmu ohlušujúcej hudby, zatiaľ čo popíjajú miestne pivo Fohrenburg a potulujúce sa čašníčky nalievajú hosťom panáky Jägermeistera priamo do úst.

Živá hudba v Mooserwirt, St. Anton  - © St. Anton Tourism

Živá hudba v Mooserwirt, St. Anton

Copyright: St. Anton Tourism

Mooserwirt je známy pre svoju živú hudbu – populárne nemecké skupiny na tanečnom parkete môžete sledovať z vysokých drevených balkónov. Aj keď zatvárajú o ôsmej, o Mooserwirte sa hovorí, že sa tam predá viacej piva ako v akomkoľvek inom bare v Rakúsku. Pamätajte, že keď budete odchádzať, musíte zísť dole horou na lyžiach, takže to zoberte pekne pomaličky, najlepšie pre vás bude jemne plúžiť. 

Výhľad na St. Anton z terasy Krazy Kangaruh  - © Krazy Kanguruh

Výhľad na St. Anton z terasy Krazy Kangaruh

Copyright: Krazy Kanguruh

Vie sa, že Krazy Kangaruh je pôvodným domovom après-ski v St. Anton a v Arlbergu funguje už od roku 1965. Slnečná terasa ponúka úžasný výhľad na St. Anton po celý deň - od úsvitu až po súmrak.  Domáci DJ Party Hard premieňa terasu na rozsiahly tanečný parket pod šírym nebom s najnovšími pesničkami od jazzu až po rockové hity.

 

Rond Point v Meribel, Francúzsko

Rond Point je známy horský bar, nachádzajúci sa na hlavnej zjazdovke do Meribel. Leží taktiež na trase autobusovej linky, takže vrátiť sa späť na vašu chatu by nemohlo byť jednoduchšie. „Ronnie“ sa na náš zoznam dostal vďaka svojim večierkom a tancu, no aj vďaka pôsobivému výhľadu. Tento bar s letnou terasou vo výške 1600 m.n.m. by ste si nemali nechať ujsť. Každé popoludnie tu nájdete živú hudbu, a určite vyskúšajte vynikajúcu karamelovú vodku aj prvotriedne pochúťky. Môžete lyžovať odtiaľto k Chaudanne, alebo (ak je to na vás moc vrtké) môžete ísť autobusom. Skúste si svoj výlet do Meribel načasovať tak, aby sa časovo zhodoval s festivalom Little World Festival v marci. Hudobný festival, trvajúci päť dní, zahŕňa 40 koncertov po celý týždeň, od obrovských eventov pod šírym nebom na svahoch po malé barové seance.

Davy sa zhromažďujú na terase v Rond Point v Meribeli  - © Rond Point

Davy sa zhromažďujú na terase v Rond Point v Meribeli

Copyright: Rond Point
 


Hinterhag Alm v Saalbachu, Rakúsko

Hinterhagalm sa nachádza presne vedľa svahu Kohlmais, len pár metrov nad hotelom Hinterhag a pár minút lyžovania od centra Saalbachu. Bar, vyrezaný zo starého dreva a rozmiestnený na dvoch poschodiach, láka lyžiarov svojou živou hudbou a párty atmosférou. O štvrtej poobede každý deň sa začína naplňovať veselými Rakúšanmi, ktorí sa neboja spievať ani tancovať v lyžiarskych topánkach. Ak ste náhodou mali príliš veľa vareného vína, svahy dolu sú našťastie osvetlené. 

Zamierte do Hinterhag Alm, Saalbach - od štvrtej.   - © Hinterhag Alm

Zamierte do Hinterhag Alm, Saalbach - od štvrtej.

Copyright: Hinterhag Alm

 

Dick's Tea Bar vo Val d'Isere, Francúzsko

Dick's Tea Bar otvoril v roku 1979 Dick Yates Smith. V priebehu rokov sa postupne vyvinul do jedného z najväčších barov vo francúzskych Alpách – v skutočnosti je to skôr nočný klub, ale pridali sme ho na náš zoznam, pretože pivo je tu lacné a je tu veľa miest na sedenie. Bar sa nachádza priamo vedľa svahov Solaise pri centre mesta, otvorené má každodenne od 16:00 do piatej rána. Zábava je skutočne ohurujúca: après-ski je od 16:00 do 22:00 – nájdete tu stolné hry, beer pong, mliečne koktejly, varené víno a horúcu čokoládu; od 22:00 do 1:00 je After Dinner Club s hráčmi na husle, na saxofón a na bicie; a od jednej do uzavretia podniku je otvorený nočný klub s miestnym DJom.

Dick's Tea Bar má každý deň otvorené do piatej ráno  - © Dick's Tea bar

Dick's Tea Bar má každý deň otvorené do piatej ráno

Copyright: Dick's Tea bar

 

 

Trofana Alm v Ischgl, Rakúsko

Trofana Alm je veľká stará drevenica, ktorá sa nachádza za hotelom Trofana Royale na hlavnej ulici obce Ischgl. Nájdete tu najživšie après-ski v meste s DJ-mi a búrlivými párty každý deň. Už o šiestej večer sa chata naplní ľuďmi, potom a pálenkou.

Pivná hodinka v Trofana Alm v Ischgl, Rakúsko  - © Trofana Alm

Pivná hodinka v Trofana Alm v Ischgl, Rakúsko

Copyright: Trofana Alm

 

POKOJNEJŠIE BARY

White Lounge v Mayrhofen, Rakúsko

White Lounge je šesť metrov vysoké iglú a je najchladnejším barom v Mayrhofene. Je to dokonalé miesto na strávenie romantického popoludnia, či na pokec s priateľmi. Igloo Bar má pohodlné pohovky v pološere, tak ako aj lehátka na slnku, z ktorých si môžete užívať výhľad na hornatú krajinu Zillertalu a počúvať hudobné posedenia Wintersun. Ak nechcete, aby sa vaše ľadové zážitky skončili, môžete stráviť noc v iglú apartmáne.

Pokoj a kľud vo White Lounge Bar v Mayrhofen, Rakúsko  - © Mayrhofen.at

Pokoj a kľud vo White Lounge Bar v Mayrhofen, Rakúsko

Copyright: Mayrhofen.at

 

Elsie's v Zermatt, Švajčiarsko

Elsie's je zastrčený v malej, dvojposchodovej drevenici. Tento après-ski bar je veľmi obľúbený u bohatých návštevníkov, ale nie je zastrašujúci pre nemajetných ľudí. Čakajte, že tu uvidíte veľa dobre upravených žien v kožuchoch, ako upíjajú zo šampanského.  Zahrejte sa whiskey alebo ochutnajte ustrice s pohárom suchého bieleho vína. Elsie's má otvorené do druhej ráno.

Elsie bar nájdete v dvojposchodovej drevenici v Zermattu  - © Elsie Bar

Elsie bar nájdete v dvojposchodovej drevenici v Zermattu

Copyright: Elsie Bar


Chesa Bar v Klosters, Švajčiarsko

Chesa Bar sa nachádza v hoteli Chesa Grischuna neďaleko svahov hory Gotschna. V minulosti sa tešil obľube u princov Charlesa, Williama a Harryho. Britskí lyžiari sú Chesa Baru naklonení kvôli delikátnej trpkej whiskey a živej hudbe od miestneho pianistu.

Útulná atmosféra Chesa Baru v Klosters  - © Chesa Bar

Útulná atmosféra Chesa Baru v Klosters

Copyright: Chesa Bar

Reklama

Reklama

Reklama