Slovak
Pridaj na porovnanie
Pridaj k obľúbeným

Súvisiace regióny: Slovensko, – Európa –, Kysuce

Zatvorené
Štart/koniec sezóny: 12/12/2020 - 06/04/2021
Nadmorská výška
:
640m - 1050m
Zjazdovky
:
47%| 47%| 7%
Vleky
:
6
Skipasy
:
od €15.00 do €30.00
Ceny skipasov – kompletný prehľad

Lyžiarske stredisko

Lyžiarske stredisko Snowparadise Veľká Rača

Lyžiarske stredisko Snowparadise Veľká Rača Oščadnica patrí k najväčším skiareálom na Slovensku. Nachádza sa na severe Slovenska v Kysuckých Beskydoch, 36 km severne od Žiliny.

► Dobre vedieť

Snowparadise Veľká Rača Oščadnica je stredisko vhodné pre všetky typy lyžiarov, od začiatočníkov cez rekreačných a mierne pokročilých lyžiarov až po lyžiarskych expertov. Tunajšie zjazdovky sa zbiehajú z hrebeňa do troch rôznych, navzájom prepojených dolín. Lyžuje sa v lokalitách Dedovka, Marguška a Lalíky na viac ako 14 kilometroch zjazdoviek. 

Stredisko poskytuje komplexné služby v podobe lyžiarskej školy a škôlky, servisu, požičovne lyží a snowboardov, či predajne športových potrieb. Pri pokladniach na Dedovke nájdete úschovné skrinky.

► Pre rodiny s deťmi

Deti do 10 rokov lyžujú v Snowparadise zdarma. Stredisko takisto ponúka rodinné skipasy vo viacerých variantoch. 

V údolnej časti lokality Dedovka sa nachádza ohradený detský park, určený pre deti a začiatočníkov, kde pôsobí profesionálna lyžiarska škola.

Obľúbenou nelyžiarskou atrakciou v Snowparadise je celoročne otvorená bobová dráha, situovaná pod vrcholovou stanicou sedačkoej lanovky na Dedovke.

► Tipy na ubytovanie

V okolí strediska je návštevníkom k dispozícii široká škála ubytovacích zariadení, ktoré spĺňajú kritériá pohodovej dovolenky. V obci nájdete hotely aj penzióny vybavené detskými atrakciami, priváty aj horské chaty. Najbližšie k stredisku sa v lokalite Dedovka nachádza hotel Marlen, moderná drevená novostavba.

Náš tip: Cenovo sa opatí nájsť si ubytovnie troška ďalej od zjazdoviek, no stále v obci Oščadnica. Vďaka skibusu, ktorý do strediska premáva od samého začiatku dediny sa tak na svahy dostanete pohodlne a bez starostí s parkovaním na preplnených parkoviskách strediska.

Nadmorská výška

 • 1050m
  Vrchol
 • 410m
  Prevýš.
 • 640m
  Údolie

Vleky

 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 2
 • 0
 • 0
 • 3
 • 6
  Spolu

Reklama

Lyžiarsky terén

 • Modré zjazdovky

  47%

 • Červené zjazdovky

  47%

 • Čierne zjazdovky

  7%

 • Zjazdovky

  15

 • km zjazdoviek

  12.8 km

 • Osvetlené (km)

  2.2 km

 • Najdlh. zjazdovka

  1.3 km

 • km zasnežovania

  9.7 km

Lyžovanie: Viac informácií

Lyžiarske terény Snowparadise Veľká Rača Oščadnica

► Zjazdovky v Snowparadise Veľká Rača

V stredisku sa lyžiarom ponúka viac ako 14 km zjazdoviek (z toho 10,5 km technicky zasnežovaných). Dokopy je na Rači 15 červených a modrých zjazdoviek, a to v troch vzájomne prepojených lokalitách: Dedovka, Marguška a Lalíky. 

Prepravu lyžiarov a snowboardistov zabezpečuje expresná 6-sedačka (s viacerými kabínkami na trati), dve 4-sedačky a tri vleky. Najdlhšia lanovka je na Lalikoch (1630 m a prevýšenie 410 m) a Dedovke (dĺžka 1200 a prevýšenie 324 m). Lokality spájajú viaceré traverzy.

 

► Skialp v Snowparadise Veľká Rača Oščadnica

Na svoje si prídu aj skialpinisti: Pre nich sú pripravené 3 výstupové trasy s celkovou dĺžkou viac ako 4 kilometre.

► Freeride v Snowparadise Veľká Rača Oščadnica

V lokalitách Dedovka a Laliky sea priamo pod dráhou lanovky nachádza freeridová zóna na lyžovanie v neupravenom teréne.

► Lyžiarske terény pre začiatočníkov

Najmiernejšie zjazdovky pre začiatočníkov a rekreačných lyžiarov sa nachádzajú na Dedovke a Marguške. V dolnej časti modrej zjazdovky na Dedovke vznikol detský park - ohradený priestor určený deťom a začiatočníkom. 

► Bežecké stopy v Oščadnici

Milovníci bežeckého lyžovania vedia, že Oščadnica je centrom Kysuckej lyžiarskej magistrály, práve tu sa nachádza viacero nástupných bodov. Bežecké trasy sa nachádzajú v nadm.výške od 600 do 1236 m.n.m.

Veľkou výhodou pre bežkárov je autobusové a vlakové spojenie ku všetkých trasám Kysuckej lyžiarskej magistrály.

Naše tipy pre váš pobyt v Oščadnici

► Nenechajte si ujsť v Snowparadise

Večerné lyžovanie: Na Veľkej Rači sú osvetlené zjazdovky Košariská I. a II. na Dedovke, s celkovou dĺžkou 2700 m. Večerné lyžovanie je počas hlavnej sezóny denne okrom nedele.

Bobová dráha: Atrakciou pre každého je v Snowparadise bobová dráha so zaujímavou dĺžkou 1300 metrov a maximálnou dosiahnuteľnou rýchlosťou 40 km/h. Na trati je 15 zákrut, 1 rondel a 12 skokov. Dráha je prevádzkovaná celoročne, štart dráhy je pri hornej stanici lanovky Dedovka.

Wellness: Priamo v stredisku služby wellness nenájdete, ale v hoteli Marlene na ceste medzi centrom Oščadnice a Dedovkou (2,5 km od strediska) je k dispozícii bazén s protiprúdom, detský bazén, vírivá vaňa a sauna za cenu 5 € / vstup.

Štatistika prelyžovaných kilometrov: Zapíšte si číslo svojho skipasu a pozrite si neskôr štatistiku prelyžovaných kilometrov prostredníctvom webstránky skiline.cc..

► Výhodný nákup skipasov cez internet

Skipasy je možné zakúpiť aj elektronicky prostredníctvom e-shopu na webových stránkach strediska. Ceny takto zakúpených skipasov sú oproti bežným cenám výhodnejšie (v prípade jednodenného skipasu je úspora 1 €). V ponuke skipasov sa nachádzajú aj kombinované lístky na lanovku aj bobovú dráhu.

Okrem klasických skipasov stredisko ponúka možnosť kúpiť zvýhodnené rodinné skipasy.

► Významné podujatia počas zimnej sezóny

- Silvestrovský výstup na Veľkú Raču: Tradičný poldňový turistický výšľap v posledný deň roku, kedy sa účastníci výstupu stratnú pri výstupnej stanici lanovky Dedovka a cez Margušku pokračujú po hrebeni až k vrcholu Veľkej Rače

- Silvestrovská párty na snehu: Oslava príchodu nového roka spojená s večerným lyžovaním a polnočným ohňostrojom 

- Súťaž vo varení kapustnice: Netradičné varenie kapustnice v nadmorskej výške 974 m, kde všetky jedlá chutia lepšie - a kapustnica najviac! (vždy vo februári)

Kontaktné údaje

 • Snowparadise Veľká Rača Oščadnica

  Oščadnica

  023 01 Oščadnica

  Slovensko


  Telefón: +421 41 438 21 20

  office@snowparadise.sk

Dôležité dátumy

 • Začiatok sezónyKoniec sezóny12/12/202006/04/2021

Snehové správy a powder alarmy pre Snowparadise Veľká Rača Oščadnica rovno do tvojho mailu!

Reklama

Galéria: Snowparadise Veľká Rača Oščadnica

Snowparadise Veľká Rača Oščadnica Recenzie

Lukas
11. február 20201
Keď nemusí ani tam nechoďte. Plna cena skipasu za minimálnu kvalitu. Malo snehu, vysuchane zjazdovky, bufety niektoré zatvorené A ceny neprimerane.Celá recenzia
Juraj Skladaný
10. január 20202
- Napriek mínusovým teplotám sa v noci nezasnežuje. Tým pádom Laliky nefungujú. - napriek návalom (čo sa dá očakávať) púšťajú na sedačku...Celá recenzia
Zobraziť všetkoOhodnoť stredisko

AKTUALITY

Snowparadise: Ďalší slnečný víkend pred nami a akcie, z ktorých si vyberie naozaj každý ©Snowparadise Veľká Rača Oščadnica

Snowparadise: Ďalší slnečný víkend pred nami a akcie, z ktorých si vyberie naozaj kaž...

Niektorým z vás už začínajú jarné prázdniny a pred nimi prvý prázdninový víkend. Podľa predpovedí bude krásny a slnečný práve na Kysuc...