Slovak
Pridaj na porovnanie
Pridaj k obľúbeným

Súvisiace regióny: Slovensko, – Európa –, Kysuce

Lyžiarske stredisko

Lyžiarske stredisko Snowparadise Veľká Rača

Lyžiarske stredisko Snowparadise Veľká Rača Oščadnica patrí k najväčším skiareálom na Slovensku. Nachádza sa na severe Slovenska v Kysuckých Beskydoch, 36 km severne od Žiliny.

► Dobre vedieť

Snowparadise Veľká Rača Oščadnica je stredisko vhodné pre všetky typy lyžiarov, od začiatočníkov cez rekreačných a mierne pokročilých lyžiarov až po lyžiarskych expertov. Tunajšie zjazdovky sa zbiehajú z hrebeňa do troch rôznych, navzájom prepojených dolín. Lyžuje sa v lokalitách Dedovka, Marguška a Lalíky na viac ako 14 kilometroch zjazdoviek. 

Stredisko poskytuje komplexné služby v podobe lyžiarskej školy a škôlky, servisu, požičovne lyží a snowboardov, či predajne športových potrieb. Pri pokladniach na Dedovke nájdete úschovné skrinky.

► Pre rodiny s deťmi

Deti do 10 rokov lyžujú v Snowparadise zdarma. Stredisko takisto ponúka rodinné skipasy vo viacerých variantoch. 

V údolnej časti lokality Dedovka sa nachádza ohradený detský park, určený pre deti a začiatočníkov, kde pôsobí profesionálna lyžiarska škola.

Obľúbenou nelyžiarskou atrakciou v Snowparadise je celoročne otvorená bobová dráha, situovaná pod vrcholovou stanicou sedačkoej lanovky na Dedovke.

► Tipy na ubytovanie

V okolí strediska je návštevníkom k dispozícii široká škála ubytovacích zariadení, ktoré spĺňajú kritériá pohodovej dovolenky. V obci nájdete hotely aj penzióny vybavené detskými atrakciami, priváty aj horské chaty. Najbližšie k stredisku sa v lokalite Dedovka nachádza hotel Marlen, moderná drevená novostavba.

Náš tip: Cenovo sa opatí nájsť si ubytovnie troška ďalej od zjazdoviek, no stále v obci Oščadnica. Vďaka skibusu, ktorý do strediska premáva od samého začiatku dediny sa tak na svahy dostanete pohodlne a bez starostí s parkovaním na preplnených parkoviskách strediska.

Nadmorská výška

 • 1050m
  Vrchol
 • 410m
  Prevýš.
 • 640m
  Údolie

Vleky

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 1
 • 0
 • 0
 • 2
 • 3
  Spolu

Reklama

Lyžiarsky terén

 • Modré zjazdovky

  67%

 • Červené zjazdovky

  33%

 • Čierne zjazdovky

  0%

 • Zjazdovky

  3

 • km zjazdoviek

  12.8 km

 • Osvetlené (km)

  2.2 km

 • Najdlh. zjazdovka

  1.3 km

 • km zasnežovania

  9.7 km

Lyžovanie: Viac informácií

Lyžiarske terény Snowparadise Veľká Rača Oščadnica

► Zjazdovky v Snowparadise Veľká Rača

V stredisku sa lyžiarom ponúka viac ako 14 km zjazdoviek (z toho 10,5 km technicky zasnežovaných). Dokopy je na Rači 15 červených a modrých zjazdoviek, a to v troch vzájomne prepojených lokalitách: Dedovka, Marguška a Lalíky. 

Prepravu lyžiarov a snowboardistov zabezpečuje expresná 6-sedačka (s viacerými kabínkami na trati), dve 4-sedačky a tri vleky. Najdlhšia lanovka je na Lalikoch (1630 m a prevýšenie 410 m) a Dedovke (dĺžka 1200 a prevýšenie 324 m). Lokality spájajú viaceré traverzy.

 

► Skialp v Snowparadise Veľká Rača Oščadnica

Na svoje si prídu aj skialpinisti: Pre nich sú pripravené 3 výstupové trasy s celkovou dĺžkou viac ako 4 kilometre.

► Freeride v Snowparadise Veľká Rača Oščadnica

V lokalitách Dedovka a Laliky sea priamo pod dráhou lanovky nachádza freeridová zóna na lyžovanie v neupravenom teréne.

► Lyžiarske terény pre začiatočníkov

Najmiernejšie zjazdovky pre začiatočníkov a rekreačných lyžiarov sa nachádzajú na Dedovke a Marguške. V dolnej časti modrej zjazdovky na Dedovke vznikol detský park - ohradený priestor určený deťom a začiatočníkom. 

► Bežecké stopy v Oščadnici

Milovníci bežeckého lyžovania vedia, že Oščadnica je centrom Kysuckej lyžiarskej magistrály, práve tu sa nachádza viacero nástupných bodov. Bežecké trasy sa nachádzajú v nadm.výške od 600 do 1236 m.n.m.

Veľkou výhodou pre bežkárov je autobusové a vlakové spojenie ku všetkých trasám Kysuckej lyžiarskej magistrály.

Naše tipy pre váš pobyt v Oščadnici

► Nenechajte si ujsť v Snowparadise

Večerné lyžovanie: Na Veľkej Rači sú osvetlené zjazdovky Košariská I. a II. na Dedovke, s celkovou dĺžkou 2700 m. Večerné lyžovanie je počas hlavnej sezóny denne okrom nedele.

Bobová dráha: Atrakciou pre každého je v Snowparadise bobová dráha so zaujímavou dĺžkou 1300 metrov a maximálnou dosiahnuteľnou rýchlosťou 40 km/h. Na trati je 15 zákrut, 1 rondel a 12 skokov. Dráha je prevádzkovaná celoročne, štart dráhy je pri hornej stanici lanovky Dedovka.

Wellness: Priamo v stredisku služby wellness nenájdete, ale v hoteli Marlene na ceste medzi centrom Oščadnice a Dedovkou (2,5 km od strediska) je k dispozícii bazén s protiprúdom, detský bazén, vírivá vaňa a sauna za cenu 5 € / vstup.

Štatistika prelyžovaných kilometrov: Zapíšte si číslo svojho skipasu a pozrite si neskôr štatistiku prelyžovaných kilometrov prostredníctvom webstránky skiline.cc..

► Výhodný nákup skipasov cez internet

Skipasy je možné zakúpiť aj elektronicky prostredníctvom e-shopu na webových stránkach strediska. Ceny takto zakúpených skipasov sú oproti bežným cenám výhodnejšie (v prípade jednodenného skipasu je úspora 1 €). V ponuke skipasov sa nachádzajú aj kombinované lístky na lanovku aj bobovú dráhu.

Okrem klasických skipasov stredisko ponúka možnosť kúpiť zvýhodnené rodinné skipasy.

► Významné podujatia počas zimnej sezóny

- Silvestrovský výstup na Veľkú Raču: Tradičný poldňový turistický výšľap v posledný deň roku, kedy sa účastníci výstupu stratnú pri výstupnej stanici lanovky Dedovka a cez Margušku pokračujú po hrebeni až k vrcholu Veľkej Rače

- Silvestrovská párty na snehu: Oslava príchodu nového roka spojená s večerným lyžovaním a polnočným ohňostrojom 

- Súťaž vo varení kapustnice: Netradičné varenie kapustnice v nadmorskej výške 974 m, kde všetky jedlá chutia lepšie - a kapustnica najviac! (vždy vo februári)

Kontaktné údaje

 • Snowparadise Veľká Rača Oščadnica

  Oščadnica

  023 01 Oščadnica

  Slovensko


  Telefón: +421 41 438 21 20

  office@snowparadise.sk

Dôležité dátumy

 • Začiatok sezónyKoniec sezóny14/12/201929/03/2020

Snehové správy a powder alarmy pre Snowparadise Veľká Rača Oščadnica rovno do tvojho mailu!

Reklama

Galéria: Snowparadise Veľká Rača Oščadnica

Snowparadise Veľká Rača Oščadnica Recenzie

Anna undefined
16. október 20195
Teším sa už s rodinou na zimu. Minulý rok sme tu boli a už máme rezervovaný pobyt v januári aj tento rok....Celá recenzia
Jozef Giláni
15. október 20195
Najlepšie a najväčšie stredisko na Kysuciach.Máme to tu veľmi radi. Hlavne tú pohodovú lyžovačku a vždy dobre upravené zjazdovky. Laliky sú top!...Celá recenzia
Zobraziť všetkoOhodnoť stredisko

AKTUALITY

Infografika: Kde na Slovensku bolo v zime 2018/19 najviac snehu ©Roháče Spálená | facebook

Infografika: Kde na Slovensku bolo v zime 2018/19 najviac snehu

Analyzovali sme údaje o snehu na Slovensku za poslednú zimu a prinášame vám zaujímavé údaje o tom, kde bolo najviac snehu, aj o tom, k...