Slovak
Pridaj na porovnanie
Pridaj k obľúbeným

Súvisiace regióny: Arlberg, Rakúsko, Tirolsko, Európa, – Európa –

Zatvorené
Štart/koniec sezóny: 26/12/2020 - 25/04/2021
Nadmorská výška
:
1304m - 2811m
Zjazdovky
:
43%| 40%| 17%
Vleky
:
88
Skipasy
:
od €27.00 do €59.00
Ceny skipasov – kompletný prehľad

Informácie Covid

Získajte všetky dostupné informácie o opatreniach proti Covid-19 skôr ako vyrazíte do lyžiarskeho strediska. Všetky údaje poskytuje stredisko a sú pravidelne aktualizované podľa platných nariadení.

Rezervácie

Stránka s pandemickými pravidlami COVID-19 na webe strediska

Je povinná rezervácia skipasov?
Nie

Rezervácia skipasov (www)

Je povinná rezervácia parkovacieho miesta?
Nie

Budova/y lyžiarskeho strediska

Je hlavná budova lyžiarskeho strediska otvorená?
Nie

Platia v budovách strediska preventívne opatrenia COVID-19?
Áno

Sú rúška povinnné?
Áno

Preventívne opatrenia na vlekoch a lanovkách

Platia na vlekoch/lanovkách preventívne opatrenia/obmedzenia COVID-19?
Áno

Ak je kapacita vlekov nižšia ako 100%, uveďte prosím %
50%

Pravidlá pre stravovanie

Platia v bufetoch preventívne opatrenia/obmedzenia COVID-19?
Áno

Stravovanie vnútri
Nie

Lyžiarska škola

Platia v lyžiarskych školách preventívne opatrenia/obmedzenia COVID-19?
Áno

Lyžiarska škola (www)

Viac o požičovni lyží

Platia pre požičovne lyží preventívne opatrenia/obmedzenia COVID-19?
Áno

Požičovňa lyží (www)

Doprava

Platia pravidlá / obmedzenia verejnej dopravy?
Áno

Viac o ubytovaní

Platia v ubytovacích zariadeniach preventívne opatrenia/obmedzenia COVID-19?
Áno

Nadmorská výška

 • 2811m
  Vrchol
 • 1507m
  Prevýš.
 • 1304m
  Údolie

Vleky

 • 15
 • 1
 • 16
 • 9
 • 4
 • 1
 • 14
 • 28
 • 88
  Spolu

Lyžiarsky terén

 • Modré zjazdovky

  43%

 • Červené zjazdovky

  40%

 • Čierne zjazdovky

  17%

 • Zjazdovky

  141

 • km zjazdoviek

  306 km

 • Snowpark

  4

 • Najdlh. zjazdovka

  9 km

 • Zjazdný terén

  446 ha

 • Zasnežovanie

  321 ha

 • km zasnežovania

  220 km

Lyžiarske stredisko

Lyžiarske stredisko St. Anton am Arlberg

Na tirolskej strane Arlbergu ležia dve prestížne lyžiarske strediská známe pre lyžiarov nielen z Európy: Sankt Anton am Arlberg a St. Christoph. Pred sto rokmi sa tu začala písať história alpského lyžovania. Skúsení lyžiari a snowboardisti z celého sveta sa tu dnes stretávajú, aby mohli posúdiť náročnosť zjazdoviek tohto strediska.

St. Anton ponúka milovníkom lyžovania všetko čo si len môžu priať: výborne upravované zjazdovky  s rôznymi stupňami obtiažnosti, svahy pre jazdu v prašane a tiež množstvo možnosti, ako tráviť čas mimo zjazdovku. Špecifická klíma v tejto oblasti spôsobuje časté prudké sneženie v celom areáli.

Do srdca tohto strediska vedie nová lanovka Galzigbahn. Futuristickú architektúru dolnej stanice robí niekoľko rokov, budova s obrím kolesom pohybujúcim sa za sklenenou fasádou. Je pravidelná súčasť obrazov tohto mesta.

Z hornej stanice Galzigbahn si môžete vychutnať krásny výhľad na ulicu Anton a údolie Stanzertal, ktorý Vás bude sprevádzať po celú dobu jazdy modrej zjazdovke. Na druhej strane stanice Galzigbahn na vás čaká ďalší úžasný výhľad, a to v podobe obce St. Christoph pokrytej bielou prikrývkou. Nádhernú panorámu tu kazí len elektrické vedenie (ale nejako elektrinu do dediny priviesť museli).

Vráťme sa ku Galzigu. Odporúčame pozrieť si Schindler Spitze (2660 m), kde uvidíte strmé skalné steny, ktoré robia majestátny dojem. Tesne pred hornou stanicou lanovky sa pred vami otvára nádherná panoráma Voralberg. Z vrcholu vedie veľmi dlhá trať cez údolie Valfergehrtal. Po prekonaní 1200 výškových metrov sa môžete dostať do malej pokojnej dedinky Stuben, ktorá je pravým opakom St. Anton. Milovníci prázdnych svahov a kvalitného snehu by mal určite zamieriť na protiľahlý vrchol Albona.

Okolo poludnia vám odporúčame navštíviť najvyšší bod strediska – vrchol Valluga (2811 m). Na tento výlet si musíte rezervovať asi 1,5 hodiny, pretože lanovka Vallugabahn štartujúca z Galzig má obmedzenú kapacitu a počas slnečných dní môžete čakaním na ňu stráviť až 30 minút. Na vrchol vás môže dostať aj druhá lanovka Valluga II, kde nie sú také davy. Lanovka však vyzerá ako krabica od zápaliek a je len pre 4 osoby. Avšak, je ťažšie sa dostať na vrchol, pretože na vás čaká úžasna panoráma Álp na každej zo svetových strán. Pre návrat z Valluga je výborná trasa Huette Ulmer – St. Anton - 11,3 km.

Popoludní sú ideálne zjazdovky pre Gampenie (1850 m) a Kapall (2330 m), ktoré sú počas celého dňa vystavené slnečnému žiareniu. Tu je začiatok vyraďovacej trasy Kandahar, kde sa v roku 2001 konal Svetový pohár. Musíte mať naozaj dobrú kondičku, aby ste sa vrátili z Kapall až do St. Anton bez zastavenia.

Pestrú trasu ponúka tiež Rendl ležiaci na druhej strane údolia. Dolná stanica lanovky Rendlbahn bola pri príležitosti rekonštrukcie posunutá bližšie k centru mesta. Je tu obvykle o niečo menej lyžiarov ako v hlavnej časti strediska.

Miestny skipas umožňuje zjazdenie až 340 km zjazdoviek. Okrem 128 kilometrov v oblasti St. Anton (plus St. Christoph a Stuben), je zahrnutá aj veľká oblasť ležiaca tesne za Tirolskomu (vo Voralbergu), a to areál Lech-Zuers, ktorý je v sezóne 2013/14 pripojený lanovkou od centra Warth-Schröcken. Avšak ak sa chcete dostať do Voralbergu, musíte použiť platené autobusy alebo vlak v blízkosti dolnej stanice Galzigbahn.

Lyžovanie: Viac informácií

♣ Zjazdovky v St. Anton sú krásne, ale dosť ťažké. To platí najmä pre niektoré modré zjazdovky (napr. Kapall), ktoré by v iných centrách boli pravdepodobne označené červenou farbou. Menej šikovní lyžiari by mali radšej skúsiť trasy na vrcholoch Gampenie a Rendl.

 

Freeride

Arlberg je tiež rajom pre freeriderov. So skipasom je k dispozícii asi 200 km trás s hlbokým snehom. Osobitnému záujmu sa teší severná strana vrcholu Valluga. 40 percentný sklon je výzvou pre skúsených lyžiarov.

♣ Vynikajúce oblasti mimo zjazdoviek sa tiež nachádzajú v blízkosti Schindlerkar a Mattun, kde najdlhšia trasa má viac ako 10 km. Atraktívne oblasti pre freeskiing sú tiež na vrchole Rendl, Hinterer Rendl, Galzig ( zo severu ), Albona a Kapall. Skutočnou raritou pre freeriderov je terén v rekreačnom stredisku Lech-Zuers. Je to jedno z mála miest v Alpách, kde je možný heli-skiing (náklady sú od 350€ pre štyri osoby).


Après-Ski

Najslávnejšie reštaurácia Mooserwirt sa nachádza priamo na prvej modrej trase, preto ju každý deň navštevujú davy lyžiarov. Dobrá atmosféra je tiež zaručená v „Bláznivom klokanovi“ (Krazy Känguruh).

♣ Každú stredu večer sa na úpätí Gampenu koná ski show. Stojí to za pozretie, keďže predstavenie je s príbehom o alpskom lyžovaní, ktorého rodiskom je Sankt Anton. Ďalej nebude chýbať tanečná hudba, ohňostroj, synchrónne vystúpenie lyžiarskych inštruktorov a skoky majstrov vo freeskiingu (vstup je zdarma).


Ubytovanie

Aby ste nezaťažili váš rozpočet, poobzerajte sa po penziónoch v jednej z okolitých dedín Sankt Jakob, Pettneu (miestne malé lyžiarske stredisko je súčasťou Sankt Anton skipasu) alebo Flirsch. Bezplatné skibusy vás bez problémov dopravia do St. Anton.

 

Doprava

Kto sa necíti pohodlne za volantom, najmä keď musí prekonať viac než 1000 km medzinárodných ciest, môže použiť na dopravu do St. Anton vlak. Pri príležitosti majstrovstiev sveta v lyžovaní v roku 2001, bola postavená železničná stanica v tesnej blízkosti lanovky Galzigbahn.

Dôležité dátumy

 • Začiatok sezónyKoniec sezóny26/12/202025/04/2021
 • Otvorené rokov
  84

Galéria: St. Anton am Arlberg

Kontaktné údaje

Sneh aktuálne: St. Anton am Arlberg

Posledné sneženie

24h

0cm

48h

0cm

72h

0cm

Reklama

Mapa zjazdoviek

St. Anton am Arlberg Prevádzková doba

DeňDenná lyžovačkaVečerná lyžovačka
Po8:30-16:15-
Ut8:30-16:15-
St8:30-16:15-
Št8:30-16:15-
Pia8:30-16:15-
So8:30-16:15-
Ne8:30-16:15-
Snehové správy a powder alarmy pre St. Anton am Arlberg rovno do tvojho mailu!

Reklama