Slovak
Pridaj na porovnanie
Pridaj k obľúbeným

Súvisiace regióny: Kitzbühelské Alpy, SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental, Rakúsko, Tirolsko, Európa, – Európa –

Otvorené
Štart/koniec sezóny: 25/12/2020 - 11/04/2021
Nadmorská výška
:
620m - 1957m
Zjazdovky
:
44%| 44%| 12%
Vleky
:
90
Skipasy
:
od €22.00 do €55.50
Ceny skipasov – kompletný prehľad

Informácie Covid

Získajte všetky dostupné informácie o opatreniach proti Covid-19 skôr ako vyrazíte do lyžiarskeho strediska. Všetky údaje poskytuje stredisko a sú pravidelne aktualizované podľa platných nariadení.

Rezervácie

Stránka s pandemickými pravidlami COVID-19 na webe strediska

Je povinná rezervácia skipasov?
Nie

Je povinná rezervácia parkovacieho miesta?
Nie

Budova/y lyžiarskeho strediska

Je hlavná budova lyžiarskeho strediska otvorená?
Nie

Platia v budovách strediska preventívne opatrenia COVID-19?
Nie

Sú rúška povinnné?
Áno

Preventívne opatrenia na vlekoch a lanovkách

Platia na vlekoch/lanovkách preventívne opatrenia/obmedzenia COVID-19?
Áno

Ak je kapacita vlekov nižšia ako 100%, uveďte prosím %
50%

Pravidlá pre stravovanie

Platia v bufetoch preventívne opatrenia/obmedzenia COVID-19?
Áno

Stravovanie vnútri
Nie

Lyžiarska škola

Platia v lyžiarskych školách preventívne opatrenia/obmedzenia COVID-19?
Áno

Lyžiarska škola (www)

Viac o požičovni lyží

Platia pre požičovne lyží preventívne opatrenia/obmedzenia COVID-19?
Áno

Požičovňa lyží (www)

Doprava

Platia pravidlá / obmedzenia verejnej dopravy?
Áno

Viac o ubytovaní

Platia v ubytovacích zariadeniach preventívne opatrenia/obmedzenia COVID-19?
Nie

Nadmorská výška

 • 1957m
  Vrchol
 • 1337m
  Prevýš.
 • 620m
  Údolie

Vleky

 • 17
 • 4
 • 11
 • 3
 • 11
 • 2
 • 3
 • 39
 • 90
  Spolu

Lyžiarsky terén

 • Modré zjazdovky

  44%

 • Červené zjazdovky

  44%

 • Čierne zjazdovky

  12%

 • Zjazdovky

  233

 • km zjazdoviek

  288 km

 • Snowpark

  3

 • Osvetlené (km)

  13 km

 • Najdlh. zjazdovka

  7.3 km

 • km zasnežovania

  229 km

Lyžiarske stredisko

Lyžiarske stredisko SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

Lyžiarske stredisko SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental sa nachádza v pohorí Kaisergebirge v Tirolsku. SkiWelt je jedna z najväčších navzájom prepojených a súvislých lyžiarskych oblastí v Rakúsku. Zároveň je to jedno zo stredísk s najspoľahlivejšími snehovými podmienkami a nájdete tu ideálne prostredie pre všetky zimné športy, stačí si len vybrať. Ponúka 284 km zjazdoviek a 90 zväčša moderných vlekov, nespočetne chát a modernú infraštruktúru, a tak si tu každý lyžiar naozaj nájde to svoje. Azda len milovníci vysokohorského lyžovania by mohli byť sklamaní, nakoľko vo Wilder Kaiser si nezalyžujú vo výškach nad 2000 metrov nad morom.

► Dobre vedieť

Nezabudnuteľnú dovolenku v tejto lyžiarskej oblasti nemusíte tráviť len vo Wilder Kaiser, kde je pomerne draho - ubytovanie sa oplatí hľadať v okolitých strediskách v Brixene, ako je Thale, Ellmau, Going, Hopfgarten, Itter, Kelchsau, Scheffau, Söll a Westendorf. Strediská v celom údolí ponúkajú množstvo skvelých hotelov, penziónov a apartmánov, vrátanie tých luxusných - zväčša aj s pôsobivým výhľadom na impozantnú Wilder Kaiser. 

Mimochodom, Wilder Kaiser Brixental je rakúsky najväčší nočný skiareál! V SkiWelte Söll sú pre večerné lyžovanie pravidelne osvetlené zjazdovky Keat, Hexen6er, Stöckl, „Hans im Glück“ a zjazd do údolia.

► Nenechajte si ujsť

Spomenúť treba vyhliadkovú horu Hohe Salve. Z nej sa otvára úžasný výhľad na viac ako 70 trojtisícových vrcholov pokrytých snehom. Na Hohe Salve sa nachádza tiež najvyššie položený rakúsky kostol, zasvätený Jánovi Krstiteľovi.

Ďalší zážitok, ktorý by ste si mali dožičiť, je dedinka ALPENIGLU, ktorá sa skladá z 18 iglú na horskej stanici v Hochbrixene. Môžete tu prenocovať v iglú apartmáne, vychutnávať si chladené nápoje z ľadoých pohárov, dopriať si fondue na ľadovom stole, či navštíviť umeleckú výstavu ICE LAND.

A samozrejme nesmieme zabudnúť ani na sánkarské dráhy SkiWeltu. Tri z nich sú návštevníkom k dispozícii denne, sú osvetlené a zasnežované. Sánkarskú dráhu Astberg nájdete v Ellmau-Going a dráhy Hexenritt a Mondrodelbahn v SkiWelte Söll. V každom zo stredísk je navyše požičovňa saní.

 

Lyžovanie: Viac informácií

Lyžiarske terény SkiWeltu Wilder Kaiser - Brixental

Hoci SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental nepatrí k najvyššie položeným rakúskym strediskám, vďaka modernému systému technického zasnežovania, ktoré pokrýva väčšinu zjazdoviek sa pýši veľmi dobrou kvalitou zjazdových tratí.

► Zjazdovky SkiWeltu Wilder Kaiser - Brixental

Špeciálne pre rodiny a začiatočníkov ponúka SkiWelt skvelé podmienky so somárskymi lúčkami a ľahkými zjazdovkami v Scheffau, Itteru, Hopfgarten, Söll, Westendorfu, Brixen im Thale, Going či v Ellmau. V údolných lokalitách sú zvyčajne cvičné lúky s mierne svažitými terénmi. A dokonca aj viaceré z bežných zjazdoviek sú pre začiatočníkov ľahko zvládnuteľné, napríklad Hartkaiser a Brandstadl nad Ellmau a Scheffau či rodinný zjazd nad Westendorfom. Každá lokalita SkiWeltu ponúka vynikajúce lyžiarske školy, ponuka je obrovská!

V SkiWelte však nájdu to pravé aj nároční lyžiari. V Brixenu sa im ponúka jedinečný zážitok pri zjazde z vrcholku Hohe Salve (prístupný cez Hopfgarten či Söll) po južnom svahu, obľúbené sú však aj svahy pod lanovkami Kälbersalven, a to predovšetkým u fanúšikov carvingu. V Ellmau na Hartkaiser sa nachádza zjazd do údolia so známym „Black East“ a mnohými skvelými úsekmi ako variantami štandardnej zjazdovky - a najlepšie je spustiť sa tadiaľto hneď zrána alebo doobeda, kým sú ešte zjazdovky v top stave. V lokalite Going by dobrých lyžiarov mala zaujať "Kaiser-Runde" s takmer 20 km zjazdoviek a celkovým prevýšením viac ako 4000 metrov. V Hopfgarten sa nachádza viacero náročných zjazdoviek na Hohe Salve, v Itteru svieži zjazd do údolia, na svoje si však športovejší lyžiari prídu aj v Söll a Scheffau.

SkiWelt má čo ponúknuť nielen rodinám a zdatným lyžiarom. Svoje si tu nájdu aj pôžitkári a milovníci après-ski. V celej oblasti sa nachádza takmer nevyčerpateľné množstvo kurióznych, avšek profesionálne vedených horských reštaurácií a skvelých lyžiarskych chát. Nezáleží na tom, či uprednostňujete posedenie pri pive za zvukov šlágrov populárnej hudby, alebo si chcete vychutnať výhľad do okolia s živou hudbou na slnečnej terase... Z ponuky 84 horských chát si vhodnú reštauráciu nájde zaručene každý.

 

► Snowparky a fun zóny v SkiWelte Wilder Kaiser - Brixental

Tri funparky a lyžiarsky parcour v lokalite Hans im Glück v srdci SkiWeltu Wilder Kaiser - Brixental predstavujú dobrú freestylovú ponuku! Najväčším snowparkom v celej oblasti SkiWelt je BIG PLAYGROUND© (Boarders Playground) Snowpark Westendorf pri vleku Gampenkogellift vo Westendorfe. Okrem neprekonateľnej dĺžky a rozlohy sa vyznačuje slnečnou polohou, každodennou údržbou a starostlivosťou.

 

 

Vynikajúci je tiež Intersport Kaiserpark na Tanzbodenbahn v Ellmau, ktorý ponúka tri lajny (pre začiatočníkov, pokročilých a profi jazdcov) s rôznymi prekákami, kickermi a chillout zónou. O čosi menej športový, no veľmi zábavný je Skiparcour v Hans im Glück a Crazy Kangaroo Park v SkiWelte Söll.

SkiWelt samozrejme ponúka ešte celý rad ďalších aktivít pre milovníkov lyžovania: okrem iných aj dve Skimovie-zjazdovky v Scheffau a v Söll, trate s časomierou v Brixen im Thale, Ellmau-Going i v Söll či nočné lyžovanie v najväčšej rakúskej osvetlenej oblasti (10 km zjazdoviek).

Dôležité dátumy

 • Začiatok sezónyKoniec sezóny25/12/202011/04/2021
 • Otvorené rokov
  75
 • Priemerná výška snehu
  750cm

Galéria: SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

Kontaktné údaje

 • SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

  Dorf 84

  6306 Söll

  Rakúsko


  Telefón: +43 5333 400

  office@skiwelt.at

Posledné sneženie

24h

0cm

48h

0cm

72h

0cm

Reklama

Mapa zjazdoviek

Snehové správy a powder alarmy pre SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental rovno do tvojho mailu!

Reklama

AKTUALITY