Slovak

Dnes by to išlo, hlásia lyžiarske strediská po poslednom snežení

Lomnické sedlo - Tatranská Lomnica 19.2.2020

Lomnické sedlo - Tatranská Lomnica 19.2.2020

Copyright: TMR, a.s.

Kto bol v stredu na horách, potešil sa čerstvým snehom - snežilo v Tatrách aj na Orave, na Liptove aj na Horehroní a pár centimetrov čerstvého snehu napadlo aj v Rakúsku či Taliansku. Dnes, vo štvrtok máme z lyžiarskych stredísk správy, že podmienky sú aktuálne perfektné - preč je zamračená obloha a lyžuje sa na čerstvom podklade. 

 

 

Studený front privial sneh

Počasie ako na hojdačke pokračuje aj v ďalšom februárovom týždni. Silnejše sneženie tentoraz prišlo s nástupom studeného frontu v utorok, resp. v stredu. Na pár centimetrov čerstvého snehu si prišlo množstvo rakúskych stredísk a prašan potešil aj nemecké rezorty. Z Talianska hlásili do 5 cm nového snehu v Livigne, Alta Badia, v Canazei - Belvedere a v ďalších trentinských strediskách. Väčšina talianskych skiareálov hlási veľmi dobré snehové podmienky, kompletnú ponuku zjazdoviek aj vlekov a bohatú ponuku ďalších služieb a aktivít pre svojich návštevníkov. To isté platí aj pre strediská po celom Rakúsku. Veľmi dobré podmienky hlási Stuhleck aj Hochkar, nový sneh hlásili z Obertauern aj zo St. Antonu.

 

 

Do 20 cm čerstvého snehu v Tatrách

Každý deň aspoň 10 cm čerstvého prírodného snehu hlásia v tomto týždni viaceré slovenské lyžiarske strediská - či už hovoríme o Tatranskej Lomnici, Štrbskom Plese či Roháčoch alebo o Jasnej, Skalke, Krahuliach či Vrátnej.

Ďalšie sneženie očakávame už zajtra, kedy by znova malo napadnúť až do 12 cm nového snehu, a to najmä v Tatrách a na Strednom Slovensku. 

Na Západnom Slovensku sa končia jarné prázdniny - a treba povedať, že snehové podmienky v západoslovenských strediskách nie sú žiaľ príliš dobré, na Pezinskej Babe dokonca opäť prerušili prevádzku a na Zochovej chate leží len do 20 cm technického snehu.

Od pondelka sa začínajú prázdniny deťom v Banskobystrickom, Trenčianskom a Žilinskom kraji - a práve v oblasti Stredného Slovenska lyžiarske strediská zväčša hlásia dobré až veľmi dobré snehové podmienky a dostatok snehu na prázdninovú lyžovačku. Martinky uvádzajú do 70 cm snehu na zjazdovkách, Vrátna do 60 cm, vo Valči majú do 50 cm snehu. Z oravských stredísk majú najviac snehu na Roháčoch v Západných Tatrách (do 110 cm), v Oravskom Podzámku (do 80 cm) aj na Kubínskej holi, v Oravskej Lesnej či vo Vitanovej a Krušetnici - zhodne do 60 cm snehu na zjazdovkách.

Na východnom Slovensku je dostatok snehu v Ružbachoch, na Makovici, na Plejsoch aj na Jahodnej, do 30 cm snehu majú v Drienici. 


Ski Gruniky - Sihelné 17.2.2020

Ski Telgárt 20.2.2020

Lomnické sedlo - Tatranská Lomnica

Slniečko na svahoch Chopka - Jasná 18.2.2020

 Kompletný prehľad slovenských lyžiarskych stredísk a informácie o snehu a otvorených zjazdovkách nájdete v tabuľke nižšie. 


 

► Aké bude počasie?

V najbližších dňoch nás opäť čaká premenlivé počasie, nakoľko sa nad naším územím budú striedať frontálne systémy. V piatok bude zamračené, od západu so snežením, avšak do 500 m.n.m. treba rátať s dažďom alebo so zrážkami zmiešanými. Sobota by mala byť oblačná až polojasná. Nedeľa a pondelok už opäť pod vplyvom tlakovej níže, so zamračenou oblohou a zrážkami. Pozor na silný nárazový vietor, na horách môže dosahovať aj sily víchrice.

 Výhľad na množstvo nového snehu v najbližších 5 dňoch (windy.com)

Päťdňový výhľad na množstvo nového snehu podľa windy.com


Výhľad na vývoj teplôt v najbližších 10 dňoch od Meteoinfo.sk

Výhľad na vývoj teplôt v najbližších 10 dňoch © meteoinfo.sk


 

 

Aktuálne snehové podmienky v slovenských strediskách

 

 

  

Galéria

Lomnické sedlo - Tatranská Lomnica 19.2.2020 - © TMR, a.s.
Ski Drienica 17.2.2020 - © facebook | Ski Drienica
Na svahoch Chopka - 18.2.2020 - © TMR, a.s.
Lomnické sedlo - Tatranská Lomnica 19.2.2020 - © TMR, a.s.

Zobraziť všetko

 

Poľsko a snehové podmienky

 

 

Aktuálne snehové podmienky v poľských strediskách

 

Česká republika a snehové podmienky

 

 

Aktuálne snehové podmienky v českých strediskách

 

Rakúsko a snehové podmienky

  

 

Aktuálne snehové podmienky v rakúskych strediskách

 

 

Taliansko a snehové podmienky

 

 

Aktuálne snehové podmienky v talianskych strediskách

 

Francúzsko a snehové podmienky

 

 

 

Aktuálne snehové podmienky vo francúzskych strediskách

 

 

Výhľad počasia v Alpách: 

  

Windy.com: Vývoj oblačnosti

 

3-dňová snehová predpoveď Windy.com, model ECMWF

 

 

Reklama

Mohlo by ťa zaujať

22.2. RATRAK STAGE DJ EKG + Braňo Mojsej ©Skalka arena

22.2. RATRAK STAGE DJ EKG + Braňo Mojsej

Túto sobotu 22.02. ťa na Skalke čaká super lyžovačka so stále veľmi dobrými podmienkami a PÁRTY priamo na zjazdovke pri spodnom bufete...

Reklama

Reklama