Port Del Comte Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 10mezi malými strediskami v regióne Španielsko
Č. 4pre expertov v regióne Catalonia
Všetky recenzie

Stredisko

Lyžiarske stredisko Port del Comte leží v oblasti Solsonès (Lleida) v katalánskych Pyrenejach a ponúka lyžiarom rýchly prístup z hlavných mestských centier Katalánska (1,5 hodiny od Barcelony). Je to obľúbená destinácia pre rodiny a je zvlášť cenená všetkými lyžiarmi, ktorí hľadajú skvelú prírodu a športové vyžitie.

Rezort ponúka výborné športové vyžitie pre celé rodiny a rôzne typy lyžiarov - od obrovských plôch pre začiatočníkov až po veľmi náročné čierne svahy a voľné terény ako stvorené pre fantastický freeride.

Nenechajte si ujsť: Lyžovanie v Port del Comte sa odohráva v dvoch rozličných sektoroch (Hostal-Sucre-Bofia a Estivella), celá lyžiarska oblasť má zvyčajne dobrú vrstvu snehu vďaka teplotám pod bodom mrazu v kombinácii s častými zrážkami od Stredozemného vplyvu. Tento prírodný sneh je ešte výdatne podporený hustou sieťou zasnežovacieho systému, ktorý zaručuje kvalitné snehové podmienky po celú sezónu.

Rozlohou ide o stredne veľkú lyžiarsku oblasť, ktorá ponúka 50 kilometrov zjazdoviek rozdelených na 7 zelených, 11 modrých, 13 červených a 6 čiernych. Údolná stanica sa nachádza vo výške 1700 metrov nad morom, najvyšší bod strediska nájdete v lokalite Estivella vo viac ako 2300 m.

Stredisko každoročne investuje do obnovy a modernizácie tunajších prepravných zariadení i infraštruktúry. Port del Comte tak teraz môže ponúknuť všetko vybavenie a služby, ktoré by ste v lyžiarskom stredisku mohli využiť: 3 lyžiarske školy, snowpark, sánkarské dráhy, obchody so športovým vybavením, požičovňu výstroja, reštaurácie, zdravotné stredisko a pre najmenších úžasnú snehovú záhradu.

Zážitok: Okrem lyžovania ponúka Port del Comte širokú škálu aktivít tak pre deti, ako aj pre dospelých: môžete sa vydať na dlhé prechádzky na snežniciach po mnohých trasách a zároveň si užívať dychberúce scenérie. Vynechať by ste nemali ani dobrodružný park s akrobatickým okruhom, kde budete musieť prekonávať rôzne prekážky medzi stromami. Ďalšou alternatívou je snowtubing, ktorý vám umožní užiť si parádny zjazd, zatiaľ čo si pohodlne sedíte vo veľkej nafukovacej pneumatike, ktorá sa šmýka po obrovskej snehovej šmykľavke!

Naplánuj si pobyt

Port del Comte Ubytovanie

Viac o lyžiarskom teréne

19%
Zelené zjazdovky
30%
Modré zjazdovky
35%
Červené zjazdovky
16%
Čierne zjazdovky
37
Zjazdovky spolu
50 km
Zjazdný terén

Počet vlekov: 18

5
4-sedačky
2
2-sedačky
11
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

2400m
Vrchol
700m
Prevýšenie
1700m
Údolie

Dôležité dátumy

17 december, 202217. 12. 2022
Plánovaný štart sezóny
10 apríl, 202310. 04. 2023
Plánovaný koniec sezóny
105
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
49
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.