Južné Tirolsko

Tre Cime Dolomiti Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 8pre začiatočníkov v regióne Európa
Č. 8pre začiatočníkov v regióne Taliansko
Č. 4v kvalite zjazdoviek v regióne Južné Tirolsko
Všetky recenzie

Stredisko

Lyžiarske stredisko Tre Cime Dolomiti

V údolí Alta Pusteria (Hochpustertal) v Sextenských Dolomitoch na hranici s Rakúskom sa nachádza obľúbený skiareál Tre Cime Dolomiti skladajúci sa z viacerých navzájom prepojených lyžiarskych stredísk, ako je Helm, Rotwand, Padola či Haunold. 

► Dobre vedieť

Najviac zjazdoviek si lyžiari vychutnajú v stredisku Helm, ktoré leží na úpätí rovnomennej hory. Vďaka prevažne severnej orientácii tratí tu sneh drží zvyčajne dlho do jari a zaručuje tak vynikajúce snehové podmienky. Hlavným dopravným zariadením v Helmu je kabínková lanovka, pozdĺž ktorej sa vinie obľúbená 5 km dlhá červená zjazdovka. Pre expertov: Okrem širokej čiernej trate vedúcej priamo pod spomínanou lanovkou stojí za zmienku ešte jedna čierna, na južnom svahu Helmu. Táto zväčša široká zjazdovka so spestrením v podobe záverečného hangu ponúka prekrásne výhľady na panorámu Sextenských Dolomitov, a dostanete sa po nej až do turistického strediska Sexten.

Ďalšiu dôležitú lanovku smerujúcu hore na Helm nahradila od zimy 2019/20 nová odpojiteľná 8-sedačka, ktorá lyžiarom vrátane tých najmenších ponúka maximálne pohodlie a bezpečnie pri nastupvaní a preprave.

Zaujímavú kombináciu červených a čiernych tratí pre expertov ponúkajú svahy hory Rotwand. Pre lyžiarov tu premávajú kabínkové lanovky a jeden vlek. Na Rotwand odporúčame výlet aj rodinám s deťmi, ktoré si na náročnejšie zjazdy netrúfajú - pri hornej stanici kabínky môžu obdivovať sobiu farmu aj obrovskú rodinu snehuliakov, s ktorými sa dá samozrejme aj odfotiť. A dole sa namiesto na lyžiach môže celá rodina spustiť na sánkach. Až do údolia odtiaľto totiž vedú dve sánkarske dráhy...

Všetky tri zjazdovky v stredisku Padola zvláda bez problémov obslúžiť 4-sedačková lanovka s bublinami. Padola je zaujímavá pre tých, ktorí obľubujú zjazdy širokými lesnými priesekmi a pre tých, ktorí vyhľadávajú prázdne svahy (a tie v Padole naozaj sú - samozrejme s výnimkou TOP sezóny). V spodnej časti strediska sa nachádzajú somárske lúčky pre začiatočníkov.

Súčasťou lyžiarskeho areálu Alta Pusteria je aj malé stredisko Haunold, ktorého prevažne športovo ladené a mierne zjazdovky dosahujú maximálne prevýšenie do 500 metrov.

► Tipy pre bežkárov

Lyžiarska oblasť Tre Cime Dolomiti / Drei Zinnen sa môže pochváliť aj 200 kilometrami perfektne upravovaných bežeckých stôp. Tieto vzájomne prepojené trasy sú jednými z najvyhľadávanejších terénov v celých Dolomitoch.

Naplánuj si lyžovačku

Tre Cime Dolomiti Ubytovanie
Lyžiarske školy

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

52cm
33cm
22cm
11cm
9cm
18cm
nov
17cm
dec
40cm
jan
43cm
feb
36cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

42%
Modré zjazdovky
48%
Červené zjazdovky
11%
Čierne zjazdovky
79
Zjazdovky spolu
115.2 km
Zjazdovky spolu
4.7 km
Najdlhší zjazd
115.2 km
Zjazdný terén
3 km
Osvetlené
110 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 31

6
Kabínkové lanovky
1
Expresné 8-sedačky
1
Expresné 6-sedačky
3
Expresné 4-sedačky
1
2-sedačky
19
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

2300m
Vrchol
1170m
Prevýšenie
1130m
Údolie

Dôležité dátumy

20 november, 202120. 11. 2021
Štart sezóny
18 apríl, 202218. 04. 2022
Koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
66
V prevádzke (roky)
250cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2022 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.