Gargellen Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 6snowpark v regióne Vorarlbersko
Všetky recenzie

Stredisko

Lyžiarske stredisko Gargellen je ideálne miesto pre celé rodiny. Tento menší skiareál ponúka pestrú paletu rodinných balíčkov, vďaka ktorým návštevníci ušetria nemalý obnos. Práve na rodiny a ich potreby je v tomto stredisku kladený mimoriadny dôraz. A tak si na tunajších svahoch môžu začiatočníci trénovať svoje prvé oblúčiky na perfektne upravených modrých zjazdovkách, deti si pochutia na detskom menu v špeciálnej detskej reštaurácii, skúsenejší lyžiari objavujú neupravené terény....

Väčšina zjazdoviek je obsluhovaná kabínkovou lanovkou Schafbergbahn a tromi veľkými odpojiteľnými sedačkovými lanovkami. Prepravnú kapacitu posilňuje aj viacero klasických vlekov, ktoré sprístupňujú lyžiarom ďalšie lyžiarske príležitosti.

Príjemných modrých zjazdoviek je v Gargellen na 26 kilometrov, a tak začiatočníci i mierne pokročilí nemusia stále dookola trénovať na jedinej somárskej lúčke. Svahy sú veľmi dobre usporiadané a na každej zo zjazdoviek si vychutnáte nádherný výhľad na okolité hory. Pre dobrých lyžiarov je tu pripravených desať kilometrov červených a jedenásť kilometrov čiernych tratí.

Veľký podiel čiernych náročných zjazdoviek predznamenáva ďalšiu dôležitú prednosť tunajších terénov: Gargellen je raj pre lyžiarov, ktorí vyhľadávajú rôzne varianty hlavných tratí či lyžiarske cesty a traverzy. A svoje si tu nájdu i vyznávači lyžovania mimo upravené zjazdovky. Po silnom snežení smeruje do Gargellen veľa špičkových lyžiarov z celého Vorarlberska, aby si naplno užili jazdu v hlbokom prachovom snehu.

Zvlášť vyhľadávaná je okružná ski-tourová trasa Madrisa. Na nej môžete navyše zažiť cezhraničnú lyžovačku, lebo začnete v Gargellen a stúpate skialpom až na Joch nad St. Antönien. A potom nasleduje hodina čistej prašanovej rozkoše pri jazde dole do St. Antönien. Odtiaľ je dobré pokračovať skibusom do Klosters, kde sa prepravíte pomocou viacerých lyžiarskych vlekov do najvyššieho bodu strediska. A tu si môžete už len vychutnávať skvelé horské hangy, kým sa cez Schalppinerjoch spustíte späť do Gargellen.
Ak máte obavu, že budete pri takejto túre kupovať ďalší skipas, môžete si oddýchnuť - skipas z Gargellen akceptujú aj v areáli Madrisa v Klosters. Čo sa však odporúča, je zobrať si so sebou na tieto okružné lyžiarske tour skúseného horského sprievodcu.

Naplánuj si pobyt

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

146cm
91cm
61cm
31cm
13cm
13cm
nov
61cm
dec
121cm
jan
71cm
feb
72cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

73%
Modré zjazdovky
13%
Červené zjazdovky
13%
Čierne zjazdovky
15
Zjazdovky spolu
38 km
Zjazdovky spolu
38 km
Zjazdný terén

Počet vlekov: 8

1
Kabínkové lanovky
1
Expresné 6-sedačky
1
4-sedačky
1
2-sedačky
4
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

2300m
Vrchol
900m
Prevýšenie
1400m
Údolie

Dôležité dátumy

02 december, 202302. 12. 2023
Plánovaný štart sezóny
14 apríl, 202414. 04. 2024
Plánovaný koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
N.A.
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.