Lyžiarske strediská, ktoré ostali od nového roka zatvorené, sa po 110 dňoch znovu otvoria. Umožnilo to uvoľnenie protipandemických opatrení od pondelka 19. 4. 2021.

Článok je priebežne aktualizovaný.


----- AKTUALIZÁCIA k 16.4.2021 -----

Lyžovať sa bude na Roháčoch, v Jasnej aj na Štrbskom Plese

Hoci sa už slovenskí lyžiari viacmenej zmierili s faktom, že táto zimná sezóna bude bez lyžovania, uvoľnenie proticovidových opatrení a vynikajúce snehové podmienky napokon umožnili viacerým lyžiarskym strediskám obnoviť lyžiarsku prevádzku aspoň na jarnú aprílovú lyžovačku. 

 

► Kde sa bude v apríli lyžovať?

Keďže COVID automat od budúceho týždňa umožňuje prevádzku lyžiarskych stredísk s výnimkou kabínkových lanoviek, pripravujú v Jasnej a vo Vysokých Tatrách obnovenie prevádzky. „Lyžiarske strediská Jasná a Štrbské Pleso otvoríme od 22. do 25.apríla 2021. Na lyžovanie bude podľa COVID automatu potrebný negatívny test na COVID-19 nie starší ako 72 hodín, prekrytie dýchacích ciest a dodržiavanie všetkých základných preventívnych pravidiel. Lyžiarske strediská budú podľa záujmu a vhodných podmienok otvorené aj počas ďalšieho víkendu. V prípade ideálneho vývoja okolností dokonca nie je vylúčené ani sprevádzkovanie najvyššie položenej zjazdovky na Slovensku – v Lomnickom sedle,“ prezradil Matej Hulej, manažér obchodu a marketingu TMR na Slovensku.

Ešte skôr ako v Jasnej a na Štrbskom sa však začne opäť lyžovať na Roháčoch. Prevázdkovateľ tohto obľúbeného lyžiarskeho strediska v západných Tatrách ohlásil znovuspustenie vlekov hneď od pondelka 19.4.2021.

 
OTVORENÉ LYŽIARSKE STREDISKÁ

⛷ Jasná

KEDY

štvrtok 22. 4. - nedeľa 25.4.2021

ZJAZDOVKY
5a Turistická, 2a Májová Rovná Hoľa - Priehyba, 13 Jasná - Biela Púť, 1b a 1a Konský Grúň - Priehyba, 2 Májová Priehyba - Jasná, 7 Majstrovská 

LANOVKY
B3 Biela Púť - Jasná, B4 Jasná - Luková, B7 Rovná Hoľa - Konský Grúň

SKIPASY: na www.gopass.sk ale taktiež v pokladniach a infocentre priamo v stredisku. Platiť, resp. fungovať budú aj Šikovné sezónky, a to aj v prípade, že ste si už svoju šikovnú sezónku preniesli do zimnej sezóny 21/22.


⛷ Štrbské Pleso

KEDY
štvrtok 22. 4. - nedeľa 25.4.2021

ZJAZDOVKY
1 Solisko, 3 Interski a 4 Turistická

LANOVKY
Solisko Expres

SKIPASY: na www.gopass.sk ale taktiež v pokladniach a infocentre priamo v stredisku. Platiť, resp. fungovať budú aj Šikovné sezónky, a to aj v prípade, že ste si už svoju šikovnú sezónku preniesli do zimnej sezóny 21/22.⛷ Tatranská Lomnica

KEDY
(v závislosti na vývoji okolností)

ZJAZDOVKY
(7 Lomnické sedlo)⛷ Roháče - Spálená

KEDY
od pondelka 19.4.2021

ZJAZDOVKY
presné info zisťujeme

LANOVKY
sedačková lanovka CD6 (nová lanovka)

SKIPASY: V pokladni strediska

 

Lyžovačka vo všetkých spomínaných lyžiarskych strediskách je však podmienená dodržiavaním viacerých opatrení. Aké to sú? Čítajte nižšie.

 

► Aké sú opatrenia, ktoré sú lyžiari povinní dodržiavať v lyžiarskom stredisku?

Pre vstup do lyžiarskeho strediska je potrebný negatívny test na COVID-19 nie starší ako 72 hodín, prekrytie dýchacích ciest a dodržiavanie všetkých základných preventívnych pravidiel.