Krušné hory

Zadní Telnice Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 9pre začiatočníkov v regióne Európa
Č. 9pre rodiny v regióne Česká republika
Č. 5v Après Ski v regióne Krušné hory
Všetky recenzie

Zadní Telnice je najvýchodnejšie položené lyžiarske stredisko v Krušných horách. Obec sa môže pýšiť bohatou tradíciou zjazdového lyžovania. Zadné Telnice majú veľmi dobrú dopravnú dostupnosť – z Ústí nad Labem, hlavného mesta regiónu, je stredisko vzdialené 18 km, z Prahy 100 km po dialnici D8. Priamo pri vleku je veľkokapacitné parkovisko pre 600 áut. 

V areáli strediska je prevádzkovaných 6 lyžiarskych vlekov s dĺžkou od 50 do 550 metrov, ktoré sprístupňujú 9 prepojených severne orientovaných zjazdoviek všetkých typov obtiažnosti. Tunajší čierny Slalomák s FIS homologáciou patrí k najstrmším českým zjazdovkám! Hlavným dopravným zariadením v Telnici je 2-sedačková lanovka, ktorá lyžiarov dopraví až na vrchol strediska, ktorým je Rudný vrch v nadrmorskej výške 796 metrov. Telnice má čo ponuknuť aj rodinám s deťmi a začínajúcim či rekreačným lyžiarom - v hornej časti areálu sa vedľa snowparku nachádza cvičná lúčka, v spodnej časti neďaleko centrálneho parkoviska sa nachádza detský areál s lyžiarskym kolotočm a detskými vlekmi. Deti do 6 rokov lyžujú zdarma a detská tarifa skipasov platí pre deti do 14 rokov. Počas víkendov tu pôsobí lyžiarska škola.

Všetky zjazdovky sú orientované severne a ležia v nadmorskej výške 600 až 790 metrov. Náročných lyžiarov zaujme spomínaný Slalomák, čierny slalomový svah s homologizáciou FIS a osvetlením pre večerné lyžovanie. Stredne pokročilí lyžiari a snowboardisti majú k dispozícii tri upravované (MacháčekBubenNová) a jednu neupravovanú červenú zjazdovku (Děčíňák). Pre rekreačných lyžiarov je tu modrá Turistická a Cvičná louka. Začiatočníci ocenia modrý svah Meva a zelený svah Kašpárek.


Bežecké trate

V areáli osady Adolfov (3 km od strediska) je päť upravovaných bežeckých okruhov v dĺžke 2, 3, 4, 5, 6.5 a 7.5 km. Trate sú vedené v miernom teréne s priamým napojením na lyžiarsky areál Zadní Telnice.

 

 

Naplánuj si lyžovačku

Zadní Telnice Ubytovanie

Viac o lyžiarskom teréne

52%
Modré zjazdovky
40%
Červené zjazdovky
8%
Čierne zjazdovky
8
Zjazdovky spolu
6.4 km
Zjazdovky spolu
1.4 km
Najdlhší zjazd
6.4 km
Zjazdný terén
0.6 km
Osvetlené
4.3 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 7

1
2-sedačky
6
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

790m
Vrchol
190m
Prevýšenie
600m
Údolie

Dôležité dátumy

18 december, 202118. 12. 2021

Štart sezóny

13 marec, 202213. 03. 2022

Koniec sezóny

N.A.

Dĺžka sezóny (dni)

44

Dlžka ostatnej sezóny (dni)

N.A.

V prevádzke (roky)

0cm

Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.