Feuerkogel Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 2pre začiatočníkov v regióne Horné Rakúsko
Všetky recenzie

Stredisko

Lyžiarske stredisko Feuerkogel leží na rovnomennej náhornej plošine Horného Rakúska v nadmorskej výške okolo 1600 metrov. Areál ponúka 15 km zjazdoviek, detský Drachenpark, mierne rodinné terény, fantastický panoramatický výhľad na Dachstein a oblasť jazier, útulné horské chaty a veľa športových príležitostí. Do lyžiarskeho areálu Feuerkogel sa dostanete z Ebensee pri jazere Traunsee lanovkou Feuerkogel.

Rekreačným pohodovým lyžiarom, začiatočníkom i rodinám zaručuje areál na náhornej plošine veľa zábavy, podporenej novými modernými vlekmi. Lyžiarska a snowboardová škola s požičovňou lyžiarskeho výstroja pomáha začínajúcim lyžiarom s prvými krôčikmi na lyžiach a dobre postarané je aj o malých návštevníkov.

Ambiciózni lyžiari môžu na šesťkilometrovom neupravenom zjazde do údolia čeliť konkrétnej výzve. Alebo sa môžu zúčastniť individuálneho lyžiarskeho závodu na elektronicky meranom úseku, s určovaním kurzu a so slávnostným odovzdávaním cien. Závod organizuje tím Feuerkogel. Čerešnička na torte je potom nočná lyžovačka vo svetlách reflektorov, s hudbou a otvoreným iglu barom - táto super zábava je však závislá od počasia a zvyčajne si ju môžete užívať počas vianočných ši školských jarných prázdnin.

Tichá náhorná plošina Feuerkogel s kilometrami bielych plání, na ktorých široko ďaleko nestretnete ďalších turistov je výborný východiskový bod na rôzne skialpové túry a zimnú turistiku ako takú. Krásu nádhernej zimnej krajiny môžete objavovať aj na snežniciach po špeciálne značených a upravovaných sněžnicových chodníkoch.

Naplánuj si pobyt

Feuerkogel Ubytovanie

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

142cm
89cm
59cm
30cm
9cm
9cm
nov
55cm
dec
118cm
jan
39cm
feb
36cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

31%
Modré zjazdovky
38%
Červené zjazdovky
31%
Čierne zjazdovky
16
Zjazdovky spolu
13 km
Zjazdovky spolu
4 km
Najdlhší zjazd
13 km
Zjazdný terén
8 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 8

2
Kabínkové lanovky
1
Expresné 6-sedačky
5
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

1680m
Vrchol
1205m
Prevýšenie
475m
Údolie

Dôležité dátumy

17 december, 202217. 12. 2022
Plánovaný štart sezóny
10 apríl, 202310. 04. 2023
Plánovaný koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
95
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.