Forsteralm - Waidhofen an der Ybbs Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 2z malých stredísk v regióne Európa
Č. 4z malých stredísk v regióne Rakúsko
Č. 1pre začiatočníkov v regióne Dolné Rakúsko
Všetky recenzie

Menšie lyžiarske stredisko Forsteralm v predhorí Álp je ako stvorené na lyžiarske výlety rodín s deťmi, lebo každý člen rodiny na tunajších svahoch nájde zjazdovku presne podľa svojho gusta. Hlavným dopravným zariadením vo Forsteralme je sedačková lanovka, ktorú dopĺňa 6 vlekov. Terény sú prevažne mierne, z 18 kilometrov zjazdoviek je viac ako polovica snadných tratí, na ktorých sa môžu učiť prvé oblúčiky na lyžiach aj najmenšie deti. Práve pre nich je v stredisku k dispozícii aj detský lanový vlek a posuvný pás, ktorý sa nachádza v zóne pre lyžiarsku školu a detský park pri dolnej stanici 4-sedačky.

Nudiť sa tu však nebudú ani ostrieľaní lyžiari, tí môžu červené zjazdy z Hirschkogelu (1078 m) kombinovať s kratším, náročnejším čiernym variantom, alebo sa spustiť po dlhšej super zjazdovke pre skúsených lyžiarov, čiernej FIS-Piste, ktorá sa krátko po štarte od výstupnej stanice 4-sedačky oddeľuje od o čosi miernejšej červenej.

Všetky tunajšie zjazdovky sú vždy skvele upravené a o zaručenú snehovú pokrývku sa v prípade nedostatku prírodného snehu postará moderný zasnežovací systém. Lyžiari a snowboardisti môžu načerpať energiu a posilniť sa na ďalšie športovanie v troch horských chatách s reštauráciami, symetricky rozsadenými na vrcholovej, údolnej a strednej časti strediska.

Aj keď terény pre freeride sa priamo vo Forsteralme nenachádzajú, do národného parku Kalkalpen to nie je ďaleko - a tam je off-piste terénov dosť a dosť.

Naplánuj si lyžovačku

Forsteralm - Waidhofen an der Ybbs Ubytovanie

Viac o lyžiarskom teréne

38%
Modré zjazdovky
46%
Červené zjazdovky
15%
Čierne zjazdovky
13
Zjazdovky spolu
16 km
Zjazdovky spolu
16 km
Zjazdný terén
15 ac
Zasnežovanie

Počet vlekov: 7

0
Kabínkové lanovky
0
Expresné 8-sedačky
0
Expresné 6-sedačky
0
Expresné 4-sedačky
1
4-sedačky
0
3-sedačky
0
2-sedačky
6
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

1078m
Vrchol
358m
Prevýšenie
720m
Údolie
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.