Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet

Najlepšie hodnotené strediská

Kvalita/Cena

Perfektné zjazdovky, kvalitné služby, dobré zázemie, ubytovanie na dosah a optimálny pomer kvality a ceny. Ideálne miesto pre skvelú lyžiarsku dovolenku na snehu.

Strediská - Západné Slovensko FAQ

Lyžiarske strediská a lyžovanie na Západnom Slovensku

Na území Západného Slovenska sa nachádzajú viaceré horské celky ako napr. Biele Karpaty, Strážovské vrchy, Považský Inovec či Myjavská pahorkatina.


Lyžiarskych stredísk tu však veľa nie je. Spomeňme teda dve najnavštevovanejšie lyžiarske strediská: Pezinská Baba a Zochova chata - Piesok. Zjazdovky na Pezinskej Babe sú vhodné pre všetkých lyžiarov, tie na Zochovej chate sú určené predovšetkým začiatočníkom. Obe strediská sú vybavené technickým zasnežovaním a večerným lyžovaním. Lokality plnia funkciu prímestských stredísk pre obyvateľov Bratislavského kraja a patria k najjužnejšie situovaným strediskám na Slovensku.

.

V našom prehľade lyžiarskych stredísk Západného Slovenska nájdete aj ďalšie rezorty, ktoré hoci ležia severnejšie (Bezovec či Kálnica) alebo východnejšie (Drozdovo), aj tak patria k obľúbeným blízkym cieľom lyžiarov zo Západného Slovenska.

♦ Aké turistické atrakcie na Západnom Slovensku sa oplatí navštíviť?

Západné Slovensko je bohaté ako aj na prírodné, tak aj na kultúrne pamiatky. Určite sa oplatí navštíviť mestá Trnava, Nitra, Bratislava či Trenčín, jaskyňu Driny, zámok Smolenice či hrad Červený kameň.

♦ Kam po lyžovačke na wellness?

Po lyžovačke si doprajte oddych v kúpeľoch Piešťany, Smrdáky či Trenčianske Teplice.

Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.