Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet

Najlepšie hodnotené strediská

Kvalita/Cena

Perfektné zjazdovky, kvalitné služby, dobré zázemie, ubytovanie na dosah a optimálny pomer kvality a ceny. Ideálne miesto pre skvelú lyžiarsku dovolenku na snehu.

Strediská - Východné Slovensko FAQ

Lyžiarske strediská a lyžovanie na Východnom Slovensku

Do Východného Slovenska na OnTheSnow zaraďujeme regióny Šariš, Abov, Zemplín a Horný Spiš (okrem Vysokých Tatier). Najväčšími mestami v oblasti sú Košice a Prešov. V súčasnosti je lyžiarom v okolí Košíc k dispozícii iba jedno prímestské lyžiarske stredisko, a to Jahodná. Susedné Kavečany sú žiaľ v posledných rokoch trvale mimo prevádzky. Zaujímavé terény ponúka aj Kojšovská hoľa, kde však je stredisko dlhodobo zatvorené kvôli zastaraným a nevyhovujúcim dopravným zariadeniam. Ďalšie obľúbené strediská sa nachádzajú pri Prešove - spomeňme aspoň Drienicu či Renčišov.

Vyžitie pre celú rodinu poskytne Resort Levočská dolina nebo Litmanová.

Vedeli ste (o východoslovenských lyžiarskych strediskách)?

♦ Ktorý skiareál ponúka najväčšie prevýšenie?

Ak hovoríme iba o fungujúcich strediskách, najväčšie prevýšenie ponúkajú Plejsy - takmer 450 výškových metrov. Ešte väčší rozdieľ medzi údolnou a vrcholovou stanicou má Kojšovská hoľa, tá je však pre lyiarov už niekoľko sezón nedostupná.

♦ Ktoré stredisko má najviac tratí pre začiatočníkov?

Hoci sú všetky východoslovenské strediská skôr menšie, čo do pestrosti lyžiarskych terénov sú veľmi rozmanité. Lyžiari začiatočníci si asi najlepšie zalyžujú v Drienici neďaleko od Prešova, kde sú zjazdovky v celej dĺžke (2,5 km) značené ako mierne (modré).

♦ Kde zažiješ najväčší adrenalín?

Najviac terénov pre veľmi zdatných lyžiarov ponúka Relax centre Plejsy, rezort, ktorý má silný zvuk aj v zahraničí. Zjazdovky pre expertov tu tvoria 58% všetkých terénov, ďalších 27% tratí je vhodných pre pokročilých lyžiarov.

♦ Kde nájdeš skrytý poklad pre pokročilých športovo orientovaných lyžiarov?

Naozajstný skrytý poklad s romantickým názvom nájdeš na Makovici. Stredisko s pohodovou atmosférou, kde spolu dobre nažívajú lyžiari aj snowboardisti na jednej stredne náročnej 900 metrov dlhej zjazdovke so zaujímavým profilom. Ideálne pre partičky kamarátov.

♦ Aké turistické atrakcie na Východnom Slovensku sa oplatí navštíviť?

Hlavnými turistickými zaujímavosťami v regióne sú okrem dvoch najväčších miest Košice a Prešov aj kúpeľné mesto Bardejov, unikátne drevené kostolíky (nájdete ich v Hervartove, Bodružali, Ladomirovej a Ruskej Bystrej), či jazero Morské oko a divoké Karpatské bukové pralesy, ktoré ho obklopujú.

Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.