Slovak
Pridaj na porovnanie
Pridaj k obľúbeným

Súvisiace regióny: Montafon, Rakúsko, Vorarlbersko, Európa, – Európa –

Zatvorené
Štart/koniec sezóny: 24/12/2020 - 11/04/2021
Nadmorská výška
:
700m - 2430m
Zjazdovky
:
53%| 40%| 7%
Vleky
:
35
Skipasy
:
od €29.90 do €57.00
Ceny skipasov – kompletný prehľad

Informácie Covid

Získajte všetky dostupné informácie o opatreniach proti Covid-19 skôr ako vyrazíte do lyžiarskeho strediska. Všetky údaje poskytuje stredisko a sú pravidelne aktualizované podľa platných nariadení.

Rezervácie

Stránka s pandemickými pravidlami COVID-19 na webe strediska

Je povinná rezervácia skipasov?
Nie

Je povinná rezervácia parkovacieho miesta?
Nie

Budova/y lyžiarskeho strediska

Je hlavná budova lyžiarskeho strediska otvorená?
Nie

Platia v budovách strediska preventívne opatrenia COVID-19?
Nie

Sú rúška povinnné?
Áno

Preventívne opatrenia na vlekoch a lanovkách

Platia na vlekoch/lanovkách preventívne opatrenia/obmedzenia COVID-19?
Áno

Ak je kapacita vlekov nižšia ako 100%, uveďte prosím %
50%

Pravidlá pre stravovanie

Platia v bufetoch preventívne opatrenia/obmedzenia COVID-19?
Áno

Stravovanie vnútri
Nie

Lyžiarska škola

Platia v lyžiarskych školách preventívne opatrenia/obmedzenia COVID-19?
Áno

Viac o požičovni lyží

Platia pre požičovne lyží preventívne opatrenia/obmedzenia COVID-19?
Nie

Doprava

Platia pravidlá / obmedzenia verejnej dopravy?
Áno

Viac o ubytovaní

Platia v ubytovacích zariadeniach preventívne opatrenia/obmedzenia COVID-19?
Nie

Nadmorská výška

 • 2430m
  Vrchol
 • 1730m
  Prevýš.
 • 700m
  Údolie

Vleky

 • 10
 • 3
 • 5
 • 0
 • 3
 • 1
 • 6
 • 7
 • 35
  Spolu

Lyžiarsky terén

 • Modré zjazdovky

  53%

 • Červené zjazdovky

  40%

 • Čierne zjazdovky

  7%

 • Zjazdovky

  80

 • km zjazdoviek

  141 km

 • Snowpark

  1

 • Najdlh. zjazdovka

  10 km

 • Zjazdný terén

  320 ha

 • Zasnežovanie

  214 ha

 • km zasnežovania

  83 km

Lyžiarske stredisko

Najväčšia vorarlberská lyžiarska oblasť Silvretta v údolí Montafon ponúka lyžiarom 140 kilometrov čistej radosti na 85 zjazdovkách všetkých úrovní náročnosti. Najšportovejšie lyžiarske stredisko prináša teraz návštevníkom ešte väčší komfort vďaka novej spojovacej kabínkovej lanovke, ktorá lyžiarov približuje do susedného rezortu Hochjoch.

Spod vrcholu 2300 metrov vysokej hory Schwarzköpfl zbiehajú úžasné carvingové zjazdovky, všetky veľmi široké a s dokonalým spádom v širokých zákrutách. Veľa priestoru vedľa upravených tratí prináša skvelé freeridové príležitosti.

Ak chcete využiť všetky možnosti, ktoré Silvretta svojim návštevníkom ponúka, môžete začať hneď niekoľkými zjazdy pri lanovke Madrisella Bahn a potom zamieriť k Bella Nova. Od ohromnej horskej chaty sa začína dlhý zjazd až do údolia. Krátka jazda 6-sedačkou vás privedie na lúku posiatu rozprávkovo posadenými chalúpkami a chalupami - na Garfrescha. Tu sa nachádza hneď niekoľko reštaurácií, kde si môžete dopriať občerstvenie nielen počas dňa, ale aj po celodennej lyžovačke pri apres-ski. Tunajšie príjemné priestranné terasy ožarujú slnečné lúče až do slnka západu.

Ak chcete z lokality Garfrescha pokračovať v jazde, môžete sa vybrať smerom k Hochjoch. Trasa novej kabínky začína popri lanovke Valisera Bahn a veľmi rýchlo vás dopraví až ku Grasjoch. Odtiaľ sa sedačkovou lanovkou s oranžovými bublinami vyveziete až na najvyšší bod lyžiarskej oblasti. Z výšky 2430 metrov vidíte stredisko Nova, ako aj kompletnú horskú skupinu Silvretta. Na druhej strane sa otvára pohľad na hory - a možno odtiaľto dohliadnuť až do Nemecka! Naozaj rozprávkový výhľad!

Ak ste sa už potešili výhľadom a nafotili pár super panoramatických fotiek, môžete pokračovať v jazde. Pred vami je najdlhší zjazd do údolí zo všetkých zjazdov vo Vorarlbersku: HochjochTotale. Pri jeho zdolávaní klesnete o celých 1700 výškových metrov. Zjazd začína pri Kreuzjochsattel vo výške 2380 metrov a vedie vysokohorskými alpskými terénnmi, v hornom úseku navyše cez najdlhší lyžiarsky tunel v Európe, ktorý meria 476 metrov. Dojazd je v Schruns v 700 metroch nadmorskej výšky. Veľký zážitok! Po dlhom výdatnom obede v horskej krčme Kropfen sa môžete vypraviť na spiatočnú cestu k Alpe Nova. Ešte predtým však môžu šikovní vyznávači carvingu otestovať atraktívnu čiernu zjazdovku na Sennigrat. Horúce hrany, horiace stehná, ale úsmev na tvári! Potom sa už môžete vrátiť na Grasjoch a pre návrat do údolia použiť lanovku Grasjoch Bahn.

 

Mimoriadne zážitky

Lyžovanie pri východe slnka ešte pred spustením prvých vlekov, freeridové kurzy, ski-safari a ski-tours so sprievodcom, úvod do freestylu, túra s fakľami či zážitková noc. Navyše pre neúnavných športovcov dve sánkarské dráhy. Na deti čakajú vzrušujúce zážitky v Graf Hugo Clube.

 

Kulinárska cesta okolo sveta

Deväť horských reštaurácií s veľkými terasami vhodnými aj na opalovačku poteší každého gurmána. Kulinárska cesta v Silvretta Montafon vedie po celom svete - od Talianska cez Áziu a Nemecko až po miestne špeciality Montafonu. Tunajšia lahodná kuchyňa stále využíva zdroje z miestnych produktov, potrpí si na čerstvosť a kreativitu pri vytváraní pokrmov. Medzi atrakcie patria špeciálne horské raňajky a brazílsky steakhousový večer Rodizio.

 

Možnosti freeridu

Pri hornej stanici lanovky Grasjoch Bahn sa nachádza Freeride Infocentrum, kde nájdete všetky aktuálne informácie o stave snehu a lavínovej situácii, ako aj mapy freeridových terénov a prehľad trás so sprievodcom. Na kontrolných stanovištiach LVS si môžete preveriť funkčnosť svojho lavínového vyhľadávacieho systému. Kontrolné stanoviská sú umiestnené vo vrcholových staniciach lanoviek Valisera, Versettla, Grasjoch, Rinderhütte a Hochalpila, ako aj v údolnej stanici lanovky Sennigrat.

Ak nie ste na freeride náležite vybavení, môžete si potrebné bezpečnostné prvky prenajať (od lavínového batohu s ABS a lavínového vyhľadávača až po lopatu a sondu).

 

Túry so sprievodcom

Náš tip - výstup na Zamangspitze: Táto túra je určená pre technicky a fyzicky zdatných lyžiarov a snowboardistov, ktorí si chcú vyraziť mimo zjazdovky. Malú skupinku lyžiarov sprevádza skúsený miestny sprievodca, ktorý vám sprostredkuje bezpečný a jedinečný alpský zážitok. Po výstupe vás čaká vzrušujúci zjazd hlbokým snehom do St. Gallenkirch. 


Trasy

Ľahká: Trasa 46 a 47 od lanovky Freda

Stredná: Trasa 73 - čierna zjazdovka č. 3 od lanovky Sennigrat, trasa končí v Güterweg | Trasa R22 od lanovky Valisera, jedna z "Black Scorpions"

Veľmi náročná: Trasa 75, 76 a 77 z Hochjoch

Dôležité dátumy

 • Začiatok sezónyKoniec sezóny24/12/202011/04/2021

Galéria: Silvretta Montafon - Hochjoch - Nova

Kontaktné údaje

Posledné sneženie

24h

0cm

48h

0cm

72h

0cm

Reklama

Mapa zjazdoviek

Silvretta Montafon - Hochjoch - Nova Prevádzková doba

DeňDenná lyžovačkaVečerná lyžovačka
Po8:15-16:30-
Ut8:15-16:30-
St8:15-16:30-
Št8:15-16:30-
Pia8:15-16:30-
So8:15-16:30-
Ne8:15-16:30-
Snehové správy a powder alarmy pre Silvretta Montafon - Hochjoch - Nova rovno do tvojho mailu!

Reklama

AKTUALITY