Recenzie Ski Skalka

Poznáte Ski Skalka? Ohodnoťte ho! Pomôžte ďalším lyžiarom pri ich rozhodovaní, kam ísť lyžovať. Čím viac hviezdičiek, tým lepší dojem. Hodnotiť môžete vo viacerých kategóriách: kvalita zjazdoviek, nočný život, snowparky či vhodnosť pre rodiny s deťmi. Pokiaľ Ski Skalka nepoznáte, nájdete tu recenzie ďalších užívateľov, ktoré vám môžu pomôcť pri hľadaní toho pravého lyžiarskeho strediska.

Recenzie Ski Skalka

Spolu (2.8)
Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Celkové hodnotenie strediska (počet hviezdičiek) neodráža prostý priemer, sú tu zohľadnené viaceré faktory vrátane aktuálnosti recenzií.
Začiatočník
Mierne pokročilý
Expert
Kvalita tratí
Rodiny s deťmi
Apres Ski
Snowpark
Celkový dojem
Ohodnoť toto stredisko

Všetky recenzie

Najnovšie
Andrea Andrea
Dobra dovolenka najma pre rodiny s detmi. Vsetko na dosah. Moznost vyuzitia lyzovania, bezkovania, turistiky aj relaxu. Mne aj mojmu synovi sa velmi pacilo a urcite sa o rok vratime.
Vsetko v blizkosti ubytovania.
Nemam
Iva undefined
Na skalke som bola s dcérou 6.1.2020. Za cenu skipasu 24 eur som čakala aj nejakú kvalitu....upravená len ľavá strana zjazdovky a pri tom nápore lyžiarov po 3 hodinách lyžovania na zjazdovke kamene, miestami ľad, miestami haldy snehu. Investovala som dosť veľké peniaze do nových lyží a jedinú pamiatku čo som si zo skalky priniesla sú doškriabané sklznice.... Takže na skalke som bola prvý a aj poslednýkrát
undefined
anonymous_d_1290142
Na Skalku som sa vybral po minuloročnej pozitívnej skúsenosti tento rok znova (4.1.20), no okrem novej asfaltky do strediska sa k lepšiemu nezmenilo absolútne nič. Čo ma ale najviac nemilo prekvapilo bola kvalita lyžovačky vs. cena. Platil som maximálny skipass (dospelý, celý deň a v najvyššej sadzbe do 6.1.20) čiže 24€, no dostal som ani nie polovicu služieb. Z celej zjazdovky bola v prevádzke len ľavá strana od lanovky, čiže celý nápor lyžiarov sa koncentroval len v polovičnom profile svahu. Tomu samozrejme zodpovedala aj kvalita svahu. Miestami ľadové polia, miestami haldy snehu niekde dokonca iba hlina a kamene. Čo ma ale najviac naštvalo bola prístupová cestička k zjazdovke, na ktorej takmer nebol sneh. Ako minulé roky som sa spustil na lyžiach asi ako každý a akurát som si tam doškriabal sklznice. Nech sa na mňa nehnevajú, ale vyberajú maximálne ceny a služby niesu ani na 50%. Ako jediné pozitívum vnímam štvorsedačku, ktorá aj pri sobotnej návštevnosti úplne bez problémov zvládala počty ľudí a nečakalo sa.
undefined
Marek
Super lyžovačka
Juraj
14.1.2018 Vybral som sa z manzelkou na Skalku prvy krat. Doteraz sme tam neboli. Pocasie bolo krasne. Kupili sme si 4h skipas, ale kedze svah od pokladni nevidno nevedeli sme co nas caka. Ked sme prisli na kopec ten totalne neupraveny s velkymi bubnami a to sme tam prisli 9:10 a o 9:00 spustaju lanovku. Manzelka po dvoch kotrmelcoch kvoli bubnom a ladu odmietla tam.dalej lyzovat. Svah bol v style lad, bubon, hlboky sneh a to po celej jeho dlzke. Ja som dal este 2 jazdy a rozhodli sme sa odijst. Skipasy sme vratili ale odpocitali za kazdu jazdu 3 eur a snazili sa nas presvedcit ze svah bol upraveny a bola tam iba 2cm vrstva neupraveneho snehu. Po menchestry tam nebola ani chyra a sneh mal vysku tak 15-20 cm inakmali zverejnene aj na webe na ktorom bolo aj napisane, ze podklad je tvrdy a ze na povrchu je udupany prasan. :-D to bol tak udupany prasan asi ako sklena vata je jedla :-). Za nami vracali skipasi rozhorceni ludia taktiez.
Dobry kopec ak je pekne upraveny
Neupraveny teren, bubny od rana, ladovy podklad
milanbrach
14.01.2017 sme sa celá rodinka vybrali zalyžovať si na Skalku. Podľa informácií zo stránky strediska www.skalkaarena.sk malo byť celé stredisko v prevádzke vrátane všetkých s tým spojených služieb. (servis, požičovňa, lyžiarska škola, reštaurácie, bufety). Privítalo nás nádherné zasnežené prostredie, upravená a štrkom posypaná prístupová cesta, ale na naše nemilé prekvapenie sme priamo na mieste zistili, že polovica strediska (tzv. stará časť) nie je vôbec v prevádzke. Okrem 4sedačky, 250m POMY pri štvorsedačke a detského vleku všetky ostatné sľubované služby strediska nefungovali. Dôvody nepoznám a a ni ma to nezaujíma. Vadí mi však že nás prevádzkovateľ strediska zaviedol nepravdivými informáciami na svojom webe. Samotná zjazdovka pri 4 sedačke aj napriek pomerne vysokej vrstve čerstvo napadaného snehu bola v dobrom stave. Sedačka je pomerne rýchla. Okrem malého bufetu na vrchole, kde neponúkajú nič na jedenie, však pri 4sedačke najdete už iba 2 TOI prenosne záchody. Samozrejme zaviate snehom a bez toaleťáku :-)) jediné miesto dostupné zo zjazdovky cez spojovací chodník kde sa dá najesť je penzion Gulfinder. Varia síce iba zopár jedál a väčšinu z toho z polotovarov, ale dá sa. Obsluha však včera zjavne nezvládala nápor turistov a miestami tam vládol čistý chaos.
Daniel
Pozorne som celý týždeň sledoval ako sa vyvíjajú lyžiarske podmienky na slovensku, nakoľko som bol odhodlaný cez víkend vyraziť na hory. Včera 24.01.2014 sa objavila na webe informácia priamo zo strediska Skalka Arena že zima im konečne umožnila nafúkať sneh a podmienky sú veľmi dobré s tým že bude od 25.01.2014 v prevádzke aj zjazdovka Pekná vyhliadka. Neváhal som a dnes, v sobotu som vyrazil. V stredisku som bol medzi prvými. Vyriešil som skipas a kráčal som na zjazdovku Pekná vyhliadka cca 500m (deficit prírodného snehu - to sa dá pochopiť). Moja prvá a posledná jazda v ten deň v tomto stredisku bola tou najhoršou jazdou za dobu 30 rokov čo lyžujem. Zjazdovka bola "upravená" tak, že bola posiata uvoľnenými ľadovými kryhami o veľkosti cca 30x30cm, a všade boli skaly veľké ako päsť. Pásy po ratraku boli rôznych hĺbok a spodná tretina zjazdovky nebola vôbec upravená. Pod snežným delom bola na celú šírku zjazdovky nafúkaná duna o výške cca 1m. Následne sa to na rýchlo snažili ratrakom upraviť. Zlyžoval som to k turniketu a chcel som ísť hore. Problém. Údajne som mal neplatný skipas. Pán od lanovky ma poslal do kasy, aby som si vymenil lístok (500m ku kase a 500m späť - pešo v lyžiarkách a s výstrojom na pleci). Hneď som sa pýtal na šéfa strediska, ten mal byť na vrcholovej stanici lanovky. Šup na lanovku a za ním. Vystúpil som z lanovky do úzkeho asi dva metre širokého chodníka snehu posiatého kameňmi. Vyzul som lyže - verte že inak sa nedalo a išiel som za šéfom strediska. Na otázku či si dal jazdu po tej zjazdovke mi odpovedal áno, ale lanovkou nahor. Snažil som sa mu vysvetliť že tá zjazdovka je extrémne nebezpečná a lyžovať sa na nej určite nedá, ak tak iba bohapusto trápiť, prípadne si ublížiť!.. ale to s relaxom na horách nemá nič spoločné. Šéfinova reakcia bola taká, že má v predpredaji predaných 4000 lístkov a či im on má vrátiť peniaze? Týmto by som chcel poukázať na úbohosť a nenažranosť prevádzkovateľa priahnucého po zisku, alebo v tomto prípade snažiacého sa znížiť stratu tejto zimy nakoľko je aká je. Ale stojí to za to zavádzať lyžiarov a vystavovať ich vysokému riziku úrazu??
tentokrát žiadne
nekvalitné služby, neupravená, kameňmi a ľadovými kryhami posiatá zjazdovka, nefungujúci skipass
Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet

Ohodnoť toto stredisko

Podeľ sa o svoje skúsenosti so strediskom Ski Skalka, pomôžeš ďalším lyžiarom. Napíš, čo sa ti páči, čo sa ti nepáči a prečo.

Začiatočník
Mierne pokročilý
Expert
Kvalita tratí
Rodiny s deťmi
Apres Ski
Snowpark
Celkový dojem
Vyber svoje celkové hodnotenie
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.