Slovak

Lyžiarske strediská Stredné Slovensko - juh

Lyžiarske strediská a lyžovanie na Strednom Slovensku


Do južnej polovice Stredného Slovenska zahŕňame na OnTheSnow regióny Horná Nitra, Dolné Pohronie, Predpoľanie a Novohrad. Do územia zasahuje deväť pohorí: Strážovské vrchy, Vtáčnik, Pohronský Inovec, Kremnické vrchy, Štiavnické vrchy, Javorie, Poľana, Krupinská planina a časť Slovenského Rudohoria.


K najobľúbenejším lyžiarskym strediskám južnej časti Stredného Slovenska patrí Krahule pri Kremnici, Salamandra resort pri Banskej Štiavnici a najmä Skalka Arena, ktorá je zároveň najvyššie situovaným lyžiarskym strediskom celého regiónu.

.Vedeli ste (o lyžiarskych strediskách na Strednom Slovensku)?


♦ Ktoré stredisko v oblasti je najväčšie?


Najväčším lyžiarskym strediskom v regióne je Skalka Arena. Ponúka 8 zjazdoviek všetkých stupňov náročnosti o celkovej dĺžke 3,59 km. Zjazdovky obsluhuje sedačková lanovka a tri vleky.


♦ Ktoré stredisko má najdlhšiu zjazdovku?


Lyžiarskym strediskom s najdlhšou zjazdovkou v južnej časti Stredného Slovenska je Salamandra Resort v Štiavnických vrchoch. Jediná zjazdová trať meria 1,4 kilometra.


Salamandra Resort je tiež najmladšie stredisko, otvorené bolo v roku 2009.


♦ Ktoré lyžiarske stredisko sa nachádza v geografickom strede Európy?


Geografický stred Európy prechádza obcou Krahule v Kremnických vrchoch. Rovnomenné menšie stredisko Krahule sa rozkladá priamo v obci a má príjemnú rodinnú atmosféru.


♦ Ktorý rezort sa nachádza v najmenšej nadmorskej výške?


Najnižšie položené lyžiarske stredisko je Dačov Lom v Krupinskej vrchovine. Údolná stanica vlekov leží vo výške 425 metrov nad morom.


♦ Kde sú najlepšie podmienky na bežecké lyžovanie?


Najvýznamnejšie centrum bežeckého lyžovania na celom Slovensku nájdete v Kremnických vrchoch. V stredisku Skalka Arena sa nachádza bežecký štadión Rudolfa Čillíka, ako aj početné bežecké okruhy a trate. Ďalšie vynikajúce príležitosti na bežkovanie sa čŕtajú v Králikoch či Kordíkoch.


♦ Aké zaujímavosti ponúka južná časť Stredného Slovenska?


Pozoruhodnou kultúrnou pamiatkou v regióne Stredné Slovensko – juh je historické centrum baníckeho mesta Banská Štiavnica.
Najlepšie hotely: Stredné Slovensko - juh


0
stredísk s viac ako 20 cm nového snehu