Tignes Mapa zjazdoviek

Spoznajte lyžiarske stredisko Tignes - pozrite si, ako vyzerá mapa strediska Tignes, naplánujte si lyžovačku na ďalší deň alebo si znova pripomeňte zjazdovky, ktoré ste už na lyžiach prešli. Kliknutím na mapu nižšie sa náhľad zväčší

Lyžiarske terény Tignes

► Zjazdovky v Tignes

Tignes se môže pochváliť najdlhšou lyžiarskou sezónou v celom Francúzsku. Zjazdovky sú lyžiarom k dispozícii už od konca septembra a lyžuje sa na 150 kilometroch zjazdoviek. Akonáhle napadne dostatok snehu, otvára sa aj spojenie so susedným strediskom Val d'Isère. Potom je v celej lyžiarskej oblasti l'Espace Killy upravovaných až 300 km zjazdoviek všetkých stupňov obtiažnosti.

 

► Snowparky, fun slopes a boardercrossové trate v Tignes

Čo sa zábavy týka, je Tignes nepochybne jedno z najlepšie vybavených lyžiarskych stredísk: ponúka boardercrossovú trať, dva snowparky, U-rampu a Gliss Park - lyžiarska zábava je tu naozaj pre každého!

U-rampa: každoročne sa tu stretávajú najlepší snowboardisti sveta na Winter X Games, avšak okrem tejto súťaže, ktorá sa odohráva vždy v marci a trvá 14 dní, je U-rampa k dispozícii pre všetkých odvážnych snowboardistov, ktorí majú radi výzvy a adrenalín...

- Snowpark na ľadovci: Nachádza sa v nadmorskej výške 3400 metrov a skladá sa z desiatok prekážok v setupoch pre začiatočníkov, pokročilých aj expertov.

- Swatch Snowpark Tignes sa nachádza pri výstupnej stanici lanovky Merles a dostatok snehu zabezpečuje 10 snežných diel, aby priaznivci freestylu mohli predvádzať svoje skoky a triky na rôznych prekážkach, ktoré sú počas sezóny pravidelne upravované a shapeované. Zdarma je pre všetkých k dispozícii obľúbený Big Air.

- Boardercrossová trať je dostupná vlekom Col du Palet či sedačkovou lanovkou Grattalu. Na trati nechýbajú ostré zákruty, klopenky, vlny či bubny. Celá trať je dlhá 1400 metrov.

- Gliss' Park: Tento obľúbený freestylový park sa nachádza rovno na zjazdovke Millonex, na ktorú sa dá dostať rovnomenným vlekom či lanovkou Palafour. V parku nájdete mini boardecross a trať na paralelný slalom, čo z nej robí zábavnú zónu, dostupnou lyžiarom a snowboardistom všetkých úrovní.

 

► Letné lyžovanie v Tignes

V lete (zvyčajne v júli a auguste) sa lyžuje na ľadovci Grande Motte. K dispozícii je 20 km upravených zjazdoviek, ktoré využívajú aj mnohé lyžiarske kluby a národné tímy v rámci letnej prípravy. Letné lyžiarske terény ponúkajú prevýšenie 450 metrov a okrem zjazdového lyžovania sa tu dá zažiť aj freestyle session v snowparku, alebo opalovačka na terase s panoramatickým výhľadom do okolia...

 

► Lyžiarske terény pre začiatočníkov

Tignes nezabúda ani na začiatočníkov, ktorí sa svoje prvé oblúčiky na lyžiach či snouborde môžu učiť vo volne prístupných zónach so špeciálnym vybavením preo začiatočníkov. Takýchto cvičných lokalít nájdete v Tignes dovedna 5.

 

Viac o lyžiarskom teréne

Zelené zjazdovky
10%
Modré zjazdovky
41%
Červené zjazdovky
24%
Čierne zjazdovky
25%
Zjazdovky spolu
80
Najdlhšia zjazdovka
5 km
Zjazdný terén
150 km
Zasnežovanie
175 ha
Zasnežovanie
60 km

Naplánuj si pobyt

Požičovne lyží
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.