Piemont

Alpe Devero Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 10pre rodiny v regióne Piemont
Všetky recenzie

Stredisko

Alpe Devero je malé lyžiarske stredisko v talianskom Piemonte. Rezort, ktorý je obklopený prírodným parkom, ponúka na relatívne malej ploche príležitosti pre alpských lyžiarov, freeriderov, bežkárov aj snowboardistov na svahoch s prevýšením takmer 600 metrov. Zjazdovky v Alpe Devero sú prevažne stredne náročné. stredisko je preto skôr vhodné pre rodiny, ktoré už nejaké skúsenosti so zimnými športy majú.

Veľkou výhodou Alpe Devero je jeho šikovná geografická poloha, vďaka ktorej na tunajších svahoch často a hojne sneží, a to až do apríla - 9 km zjazdoviek tak ponúka po celú sezónu vynikajúci prírodný sneh.

Najlepší spôsob, ako sa dostať na zjazdovky, je využiť sedačkovú lanovku a vyviezť sa z Ponti až na Monte Cazzola (2212 m.n.m.), kde si môžete vybrať spomedzi 5 zjazdov, ktoré vás privedú späť k Devero. Zjazdovky sú rôzne náročné, no napríklad z červenej trate Cervandone sa otvára mimoriadne pekný výhľad na údolie Antigorio. Jediná modrá zjazdovka s názvom Camosci sa vinie v nadmorskej výške asi 2000 metrov, práve tu môžu najmä deti predvádzať svoje nadobudnuté lyžiarske schopnosti.

Niekoľko dobrých možností pre freeriderov a prívržencov off-piste lyžovania sa nachádza na južnej strane, niektoré prašanové terény vedú cez smrekovcové lesy. Milovníci freestylu môžu svoje raily a skoky trénovať v miestnom Jambo Snowparku, kde sú pripravené platformy pre začiatočníkov i pokročilých.

V údolí, v tesnej blízkosti sedačkovej lanovky z Devero, sa nachádzajú najmiernejšie svahy a somárske lúčky s pojazdným kobercom pre snadnú prepravu tých najmladších lyžiarov. Lyžiarsku školu nájdete hneď vedľa.

V Alpe Devero si na svoje prídu aj bežkári - zvlášť pekný (a vhodný aj pre začiatočníkov) je 6 kilometrov dlhý okruh: Od Devero cez Vallar až ku Crampiolo, kde sa dá na lyžiach prekonať aj zamrznuté jazero Codelago.

Naplánuj si lyžovačku

Alpe Devero Ubytovanie

Viac o lyžiarskom teréne

19%
Modré zjazdovky
81%
Červené zjazdovky
-
Čierne zjazdovky
5
Zjazdovky spolu
9 km
Zjazdovky spolu
2.5 km
Najdlhší zjazd
9 km
Zjazdný terén

Počet vlekov: 4

1
2-sedačky
3
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

2240m
Vrchol
600m
Prevýšenie
1640m
Údolie

Dôležité dátumy

11 december, 202111. 12. 2021
Štart sezóny
18 apríl, 202218. 04. 2022
Koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
51
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.