Aprica Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 6pre expertov v regióne Lombardsko
Všetky recenzie

Stredisko

Lyžiarske stredisko Aprica

Aprica sa nachádza v oblasti Valtellina, v najsevernejšej provincii Lombardska. Lyžiarske stredisko Aprica sa rozkladá v rovnomennom horskom priesmyku na nádhernej náhornej plošine medzi impozantnými pohoriami v nadmorskej výške 1181 m.

Lyžiarsky areál ponúka 50 km tratí na 20 zjazdovkách, z ktorých najdlhšia meria 7 km. Lyžiarske svahy sa sústredia do štyroch oblastí, v strediskách Magnolta a Palabione zabezpečujú dopravu lyžiarov na zjazdovky kabínkové lanovky v kombinácii s lanovkami sedačkovými, s lyžiarskymi vlekmi a s pojazdnými kobercami. V strediskách Baradello a Campetti premáva sedačková lanovka, v Campetti doplnená ešte dvoma vlekmi a troma pojazdnými kobercami. Tie usnadňujú uľahčujú dopravu najmä začiatočníkom a rodinám s deťmi, ktoré sú tu viac ako vítaní hostia.

► Ski-in Ski-out hotely na zjazdovkách

Väčšina hotelov a penziónov sa nachádza priamo pri zjazdovkách, a tak stačí len obuť lyže a rovno z dverí vyraziť na svah. Veľmi príjemný je aj návrat, keďže zjazdovky začínajúce v 2300 metroch nad morom končia rovno pri vašich dverách.

► Bežecké lyžovanie

Priaznivcov bielej stopy poteší 14 km bežeckých stôp na okruhoch v oblasti Magnolta, Trivigno a Pian di Gembro.

► Nenechajte si ujsť

Lyžovanie v lúčoch slnka, ktoré osvetluje nádherné zjazdovky. A vychutnajte si impozantné lesné úseky. Určite najvyhľadávanejšia tunajšia zjazdovka je modrá Superpanoramica, dlhá 6,5 km. Na jej štart sa musíte vybrať až na vrchol Piana de Galli do výšky 1972 metrov, kam vás dopraví sedačková lanovka z údolnej stanice Baradello San Pietro. Koho by táto pohodová mierna zjazdovka s prekrásnymi panoramatickými výhľadmi na okolité horské štíty odrádzala svojou dĺžkou, nemusí ju nutne zjazdiť celú naraz. Stačí zdolať zhruba polovicu a po príchode k La Bratte sa vrátiť naspäť hore na Piana de Galli na druhej sedačkovej lanovke, ktorá má práve na La Bratte nástupnú stanicu.

► Priestor pre skúsených lyžiarov

V Aprike si prídu na svoje aj skúsení lyžiari, pre ktorých je napríklad v Baradello lákadlom superčerná Direttissimo so štvorstometrovým prevýšením na dvoch kilometroch jej dĺžky, či rovnako dlhá Magnolta Inferiore.

Okrem širokého výberu ultraľahkých tratí a extrémne náročných zjazdov je však na svahoch strediska Aprica aj množstvo stredne ťažkých červených zjazdoviek. V tomto lyžiarskom rezorte si na svoje jednoducho príde naozaj každý. Samozrejmosťou je snowpark situovaný v údolnej časti strediska, rovnako ako viacero lyžiarskych škôl v stredisku Campetti tesne nad mestečkom Aprica. 

Naplánuj si pobyt

Aprica Ubytovanie

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

96cm
60cm
40cm
20cm
1.4cm
1.4cm
nov
36cm
dec
64cm
jan
80cm
feb
60cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

32%
Modré zjazdovky
41%
Červené zjazdovky
27%
Čierne zjazdovky
22
Zjazdovky spolu
50 km
Zjazdovky spolu
6.5 km
Najdlhší zjazd
50 km
Zjazdný terén
40 km
Zasnežovanie

Počet vlekov: 16

2
Kabínkové lanovky
3
4-sedačky
1
2-sedačky
10
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

2270m
Vrchol
1108m
Prevýšenie
1162m
Údolie

Dôležité dátumy

03 december, 202203. 12. 2022
Plánovaný štart sezóny
16 apríl, 202316. 04. 2023
Plánovaný koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
N.A.
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.