Slovak

Lyžiarske strediská Klostertal-Arlberg

Lyžiarska oblasť Klostertal sa tiahne od Arlberg do Buldenz v rakúskom štáte Vorarlberg. Arlberg je známe vďaka svojej dlhej histórii v oblasti zimných športov. Veľký počet zjazdoviek s hlbokým snehom radia túto oblasť medzi jednu z najlepších pre freeriderov v Alpách. Nekonečné zjazdovky a veľký počet vlekov Vám spríjemnia zimnú dovolenku v Klostertal. Pre začínajúcich lyžiarov je k dispozícii veľa lyžiarskych škôl s dobre vyškolenými inštruktormi.
Lyžiarske stredisko Lech Zürs vystupuje ako jedno z najpopulárnejších stredísk v Alpách s veľmi spoľahlivými snehovými podmienkami. Priemerne tu nasneží až 7 metrov za sezónu a navyše väčšina zjazdoviek je pokrytých zasnežovacím systémom. Ak prídete lyžovať do Lech Zürs, môžete si vybrať spomedzi mnohých zjazdoviek všetkých stupňov obtiažnosti v nadmorskej výške od 1300 m do 2800 m.
V nadmorskej výške 2300 m sa nachádza lyžiarsky areál Sonnenkopf. Je vhodný nielen pre rodiny s deťmi. Vďaka spoľahlivým snehovým podmienkam je tiež ideálny pre freeriderov.

Najlepšie hotely: Klostertal-Arlberg

* Cena za jednu dvojlôžkovú izbu nezahŕňa všetky miestne dane a poplatky. Podrobnosti nájdeš u našich partnerov.
Hotel Klostertaler Hof Winter 2015
Arlbergstrasse 82c Klosterle, 6754
* Cena za jednu dvojlôžkovú izbu nezahŕňa všetky miestne dane a poplatky. Podrobnosti nájdeš u našich partnerov.

0
stredísk s viac ako 20 cm nového snehu