Saint Véran Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 5mezi malými strediskami v regióne Hautes-Alpes
Všetky recenzie

Stredisko

Lyžiarske stredisko Saint Véran sa nachádza v pohorí Hautes-Alpes (presnejšie v provensálskych Alpách - na Francúzskej riviére), v samom srdci Regionálneho prírodného parku Queyras, v obci Saint-Véran so zachovalou architektúrou. Obec je klasifikovaná ako jedna z najkrajších dedín vo Francúzsku a priťahuje rodiny, ktoré hľadajú pokojné miesto v autentickom horskom prostredí.

Vedeli ste, že: Saint Véran sa nachádza v nadmorskej výške 2040 m, čo z nej robí najvyššie položenú obec vo Francúzsku.

Saint Véran je rozhodne jedným z tých jedinečných a autentických miest, kde si relax a aktívny oddych stopercentne užijete. Tunajšia zachovalá tradičná architektúra odráža históriu, ktorú sa obyvatelia snažia stále pripomínať. Či už je reč o domoch, fontánach, slnečných hodinách alebo o tradičnom francúzskom pečive...

Zážitok: Kultová horská dedina St. Véran v údolí Queyras si stále zachováva všetky aspekty vidieckej lokality (poľnohospodárstvo aj pastierstvo je tu stále veľmi prítomné a živé sú aj mnohé remeslá). Cestovnému ruchu sa táto oblasť otvára dokorán tým, že ponúka kvalitné služby pre lyžovačku s rodinou.
A ešte jedna zaujímavosť: Saint Véran je jedna z obcí s najmenším svetelným smogom v celom Francúzsku. Tunajšie observatórium, ktoré sa nachádza v takmer 3000 metroch nad morom, víta mladých aj starých, vášnivých aj zvedavých návštevníkov, ktorí si chcú dopriať nerušený pohľad na hviezdnu nočnú oblohu.

Pod vrcholom Chateau Renard (2989 m) poteší lyžiarskych nadšencov 36 km zjazdoviek lyžiarskej oblasti Molines-Saint-Veran (táto spojená oblasť je zároveň najväčšia v rámci údolí Queyras), nehovoriac o  upravovaných bežeckých stopách v tradičnom prostredí.
Nenechajte si ujsť: Vystúpte až do najvyššieho bodu strediska v 2800 m.n.m. Čaká vás úchvatné panoráma s Pic de Château Renard a Mont Visio!

Saint Véran je rodinný rezort, pokojný, autentický s pestrými a priateľskými zjazdovkami. Ideálny pre dobitie energie - a dokonalé miesto, kde sa zaručene vyhnete davom ľudí z hlavných alpských stredísk.

Naplánuj si pobyt

St Véran Ubytovanie

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

44cm
28cm
19cm
10cm
8cm
15cm
nov
37cm
dec
24cm
jan
26cm
feb
21cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

21%
Zelené zjazdovky
36%
Modré zjazdovky
36%
Červené zjazdovky
6%
Čierne zjazdovky
34
Zjazdovky spolu
32.3 km
Zjazdovky spolu
1.8 km
Najdlhší zjazd
32 km
Zjazdný terén
19 ha
Zasnežovanie

Počet vlekov: 13

1
Expresné 4-sedačky
1
4-sedačky
11
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

2830m
Vrchol
1090m
Prevýšenie
1740m
Údolie

Dôležité dátumy

17 december, 202217. 12. 2022
Plánovaný štart sezóny
26 marec, 202326. 03. 2023
Plánovaný koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
100
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
86
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2022 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.