Larche Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 3mezi malými strediskami v regióne Európa
Č. 3mezi malými strediskami v regióne Alpes-de-Haute-Provence
Všetky recenzie

Larche - lyžiarske stredisko


Rezort Larche sa nachádza neďaleko francúzsko-talianskej hranice v Hornej Provence, v provincii Piemont Cuneo. Stredisko sa rozkladá v divokej oblasti Horného Ubayu, v obci Val d'Onoraye, ktorá vznikla v roku 2016 zlúčením miest Larche a Meyronnes. Malý lyžiarsky areál Larche skromne ponúka štyri zjazdové trate, ktoré obsluhujú dva 2 lyžiarske vleky a detský lanový vlek. Konfigurácia je ideálna pre začiatočníkov, objavujúcich čaro alpského lyžovania a skúšajúcich svoje prvé oblúky medzi 1700 a 1900 m nadmorskej výšky.

Larche ako strategická zemepisná oblasť na pomedzí Francúzska a Talianska, bola prirodzene dejiskom početných územných sporov, najmä kvôli tomu, že tadiaľto viedla často využívaná tranzitná trasa na snežniciach i na lyžiach. História teda tomuto miestu dodala silnú lyžiarsku tradíciu, miesto sa stávalo známejším, najmä od tridsiatych rokov minulého storočia.

Milovníkov veľkých zasnežených plôch, rodiny s deťmi aj ďalšie skupiny turistov a lyžiarov víta tradičná dedina Larche početnými možnosťami ubytovania v chatách, penziónoch i ubytovniach. V rezorte nechýba požičovňa zimného športového vybavenia a dve reštaurácie (Relais d'Italie a l'Auberge du Lauzanier) pozývajú návštevníkov na miestne špeciality.

Nenechajte si ujsť: V údolí Horného Ubayu by ste mali navštíviť múzeum tradícií Saint-Paul-sur-Ubaye, symboly duchovného dedičstva vysokohorského údolia - kostoly Notre Dame du Mont Carmel, Sainte Madeleine aj prírodné exponáty v galérii Le Vraie, le Bien, le Beau (Meyronnes).

Naplánuj si lyžovačku

Larche Ubytovanie

Viac o lyžiarskom teréne

20%
Zelené zjazdovky
40%
Modré zjazdovky
20%
Červené zjazdovky
20%
Čierne zjazdovky
5
Zjazdovky spolu
2 km
Zjazdný terén

Počet vlekov: 3

3
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

1900m
Vrchol
200m
Prevýšenie
1700m
Údolie

Dôležité dátumy

26 december, 202026. 12. 2020

Štart sezóny

21 marec, 202121. 03. 2021

Koniec sezóny

85

Plánovaná dĺžka sezóny (dni)

85

Dlžka ostatnej sezóny (dni)

N.A.

V prevádzke (roky)

0cm

Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2021 Mountain News Corporation. Všetky práva vyhradené.