Unterberg - Pernitz Lyžiarske stredisko

Lyžiarske strediská | Slovensko, Európa, svet
Č. 3mezi malými strediskami v regióne Dolné Rakúsko
Všetky recenzie

Stredisko

Lyžiarske stredisko Unterberg s podtitulom Raj prírodného snehu ponúka pohodlnú a pohodovú lyžovačku pre rodiny bez zbytočného stresu a preplnených zjazdoviek. Okrem detskej zóny Kinderland sa tu nachádza aj Funpark a 20 kilometrov miernych až stredne ťažkých zjazdových tratí s prírodným snehom, dostupných bez dlhého čakania na vleky. Lahôdkou je najdlhší tunajší zjazd, dlhý 5 kilometrov - ten patrí k najdlhším v Alpách a počas jazdy sa môžete tešiť prekrásnym výhľadom na Alpy.

Dovedna štyri vleky obsluhujú 10 zjazdoviek, funpark a detský areál, kde je malým lyžiarom k dispozícii nvyše aj pojazdný koberec.

Na Unterbergu nepotrebujú žiaden drahý umelý sneh. Stredisko vyhľadávajú všetci milovníci prírodného snehu, ktorí ocenia príjemný a jemný sneh pod nohami. Nielen že sa prírodný sneh v slnečných lúčoch nádherne trblieta, navyše ponúka najkrajšie a mäkké potešenie z jazdy.

Kúzlu Unterbergu podľahnú lyžiari na zjazdovkách, ako aj vyznávači freestylu a snowboardisti v tunajšom snowparku. A na svoje si prídu aj turisti - nelyžiari, ktorí sa môžu tešiť výhľadom z južne orientovaného Unterbergu na prekrásnu panorámu Álp s výraznými vrcholmi Schneeberg a Rax.

Dve horské reštaurácie a jedna horská chata pozývajú na pohodlné romantické posedenie a doplnenie energie po rozličných športových výkonoch.

Naplánuj si pobyt

Unterberg - Pernitz Ubytovanie

Kedy je najviac snehu?

Priemerne nasneží

6cm
4cm
3cm
2cm
0cm
0cm
nov
4cm
jan
5cm
feb
0.5cm
mar

Viac o lyžiarskom teréne

70%
Modré zjazdovky
30%
Červené zjazdovky
10
Zjazdovky spolu
16 km
Zjazdovky spolu
5 km
Najdlhší zjazd
16 km
Zjazdný terén

Počet vlekov: 5

5
Lyžiarske vleky

Nadmorská výška

1342m
Vrchol
432m
Prevýšenie
710m
Údolie

Dôležité dátumy

04 február, 202304. 02. 2023
Plánovaný štart sezóny
05 marec, 202305. 03. 2023
Plánovaný koniec sezóny
N.A.
Dĺžka sezóny (dni)
N.A.
Dlžka ostatnej sezóny (dni)
N.A.
V prevádzke (roky)
0cm
Priemerne nasneží
Copyright © 1995-2023 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.