Najlepšie hodnotené lyžiarske strediská

Kvalita/Cena

Perfektné zjazdovky, kvalitné služby, dobré zázemie, ubytovanie na dosah a optimálny pomer kvality a ceny. Ideálne miesto pre skvelú lyžiarsku dovolenku na snehu.

Beskydy - Najlepšie hodnotené lyžiarske strediská | Ktoré sú najobľúbenejšie strediská?

Užívatelia OnTheSnow hodnotia lyžiarske strediská v regióne Beskydy vo viacerých kategóriach. Ktoré stredisko je najvhodnejšie pre rodiny s deťmi? Ktoré má najlepšie zjazdovky? Kde nájdete najlepšie snowparky? V ktorom stredisku je najlepšia apres-ski zábava? Naši užívatelia sa s vami o svoj ​​názor delia tu - a vy sa samozrejme môžete pripojiť tiež tiež.

Naplánuj si pobyt

Strediská - Beskydy FAQ

Lyžiarske strediská a lyžovanie v Beskydoch

Moravskoslezské Beskydy sa nachádzajú na východe Českej republiky na hraniciach so Slovenskom a Poľskom. Sú takisto najrozsiahlejším pohorím Západných Karpát. Najvyšším vrcholom Beskýd je Lysá hora (1323 m.n.m.), turisticky známe sú tiež vrcholy Radhošť (1129 m.n.m.), Kněhyně (1257 m.n.m.), Smrk (1276 m.n.m.) či Travný (1203 m.n.m.). Lyžiari majú v Beskydoch dostatok príležitostí na zimné športy, či už ide o deti, začiatočníkov, zážitkových lyžiarov či zdatnejších a náročnejších športovcov.

Vedeli ste, že Moravskoslezské Beskydy sú najväčšia chránená krajinná oblasť v Českej republike?

Vedeli ste (o beskydských lyžiarskych strediskách)?

♦ Ktoré beskydské lyžiarske stredisko je najväčšie?

Najväčšie lyžiarske stredisko, ktoré sa nachádza na pomedzí Beskýd a Javorníkov, je Ski centrum Kohútka, ležiace priamo na česko-slovenskej hranici s prístupom z oboch krajín.

♦ Ktoré stredisko má najlepšie tratr pre začiatočníkov?

Ideálne pre začiatočníkov a rodiny s deťmi sú zjazdovky v stredisku Bílá, kde najmiernejšie zjazdovky tvoria 70% všetkých lyžiarskych terénov. Vyváženú zmes ľahkých a stredne náročných zjazdoviek ponúka Kyčerka, ako aj severnejšie ležiace skiareály Sachovka a Rališka.

♦ Kde majú zaujímavé terény pre športovo založených lyžiarov?

Stredně pokročilí a zdatnejší lyžiari si prídu na svoje v stredisku Razula alebo na Kohútke, pekné náročnejšie trate sú aj v Mostoch u Jablunkova tesne pod česko-poľskou hranicou, len dva kilometre za hraničným prechodom Svrčinovec.

♦ Kde v Beskydoch je možné spojiť lyžovačku a wellness?

Niektoré z beskydských horských stredísk zaujmú návštevníkov aj svojou ponukou wellness služieb, ktoré lyžiari po celom dni na zjazdovkách určite ocenia. Najvyhľadávanejší je zrejme valašský rezort Razula, ponuku wellness služieb rozširujú i v Ski Parku Gruň.

♦ Ktoré miesto je v Beskydoch turisticky najvyhľadávanejšie?

Je to samozrejme Radhošť s vychýreným Radegastom a ikonickými stavbami na Pustevnách. Pustevny donedávna fungovaly tiež ako lyžiarske stredisko pre zjazdových lyžiarov, posledných pár rokov však tunajšie vleky stoja. Bola spracovaná a predložená štúdia obnovy a modernizácie lyžiarskeho strediska, aktuálne však je stále v schvalovacom procese. Pustevny tak sú dostupné iba pre bežkárov a peších turistov.

Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Všetky práva vyhradené.