Kto nemá pri lyžovačke dobrý výhľad, koleduje si o nepríjemné zážitky. Mať dobré lyžiarske okuliare je jednoducho dôležité. Testovali sme desať súčasných modelov od deviatich výrobcov: Alpina, Atomic, Carrera, Giro, Marker, Oakley, POC, Salomon a Smith Optics.

✔ Dobré lyžiarske okuliare, to sa ráta!

Od kvalitných lyžiarskych okuliarov očakávame samozrejme predovšetkým prvotriedny výhľad, či už svieti slniečko, alebo je pod mrakom, či je šero alebo dokonca husto sneží. Jasný a ostrý obraz, dostatočne veľký kontrast, prirodzená reprodukcia - to sú faktory, ktoré od lyžiarskych okuliarov náš testovací tím očakával. Niektorí výrobcovia ponúkajú rozličné zorníky, ktoré možno ľahko vymeniť pri zmene okolitých podmienok, iné firmy ponúkajú zorníky multifunkčné.

Pri testovaní sme podrobne skúmali optickú kvalitu, komfort pri nosení okuliarov, typ a prevedenie pásku, testovali sme, či okuliare pôsobia stabilne, alebo sa človek musí obávať, že sa rýchlo opotrebujú, či sa dajú nastaviť na rôzne veľkosti hlavy, či sa zorníky dajú ľahko vymeniť a nestrávite nad tým pol dňa a najmä to, či okuliare ponúkajú dostatočne veľké zorné pole, aby ste mali vždy dobrý prehľad o tom, čo sa deje okolo vás.