Do kategórie dámskych Allround lyží na zjazdovky sme zaradili lyže vhodné pre lyžiarky, ktoré lyžujú iba na zjazdovkách a kladú dôraz na pohodlnú a úspornú jazdu. Tieto lyže nepatria k najšportovejším na trhu, podstatná je skôr ich hmotnosť. Výrobci lyží sa snažia redukovať váhu lyže čo najviac a tak, aby to nemalo negativny dopad na výkon pri lyžovaní. Pokiaľ ide o výber materiálov, konštrukciu lyží a dizajnové detaily, sú jednotlivé značky dosť kreatívne.

Okrem nižšej hmotnosti sú dámske modely v porovnaní s tými pánskymi (či unisex modelmi, ak chcete) vybavené aj mäkším flexom. Lyžu tak v priebehu oblúku ľahko zohne aj veľmi štíhle žieňa. Vysokorýchlostný carving však pri týchto modeloch nie je na prvom mieste, dôraz sa kladie na manipuláciu, ovládateľnosť a krátke, dobre kontrolované oblúky. Lyže sú optimálne pre lyžiarky, ktoré chcú rozvíjať svoje technické zručnosti. 

Testovací tím od realskiers.com mal žiaľ pri testovaní tejto kategórie lyží podobne zlé podmienky ako pri zvyšných dámskych kategóriach. Pôvodne plánované testy špičkových lyží ako Atomic Cloud 9, Nordica Astral 84, Head Super Joy či nového Dynastar Legend W 84 skončili doslova na vode. Veľmi nás to mrzí, avšak počasie na konci minulej sezóny, kedy sa testy uskutočnili, jednoducho testovaniu neprialo. Preto sa podarilo riadne otestovať iba šesť modelov lyží. Aj ženám však odporúčame pozrieť si Skitest pánskych allround lyží na zjazdovky, v ktorom je na výber množstvo modelov aj pre atletické a silné lyžiarky.

Tento test vykonali lyžiarski experti z Realskiers.com za podpory firmy MasterFit.