All Mountain lyže sú veľkým lákadlom pre mužov, zvyčajne sú však oveľa univerzálnejšie a oveľa lepšie prispôsobené v prípade dámskych modelov. Prečo? Lebo vďaka svojej ľahšej váhe sa ženy môžu vznášať po povrchu hlbokého snehu aj s užšími lyžami a nepotrebujú k tomu nutne široké freeridové lyže s 100 mm pod viazaním či dokonca ešte širšie. Vďaka tomu môžu ženy s lyžami tejto kategórie využiť množstvo výhod, ktoré im segment Allmountain prináša. Na zjazdovkách sa veľa all-mountain lyží správa takmer rovnako ako čisto carvingové lyže, sú veľmi športovo orientované vedia ísť veľmi rýchlo. Pri jazde v neupravených terénoch poskytujú dostatočný vztlak a vitalitu, aby bolo lyžovanie zábavné. Čiže keď sa na zjazdovkách začnete nudiť a budete sa chcieť ponoriť do mäkkého snehu vedľa červených vymedzovacích tyčí, s všestranným modelom na nohách nejestvuje v podstate nič, čo by vám v tom zabránilo. 

V našom teste hodnotili testovacie lyžiarky vybrané modely v rôznych kategóriach. Čo je pre vás podstatné, je váš lyžiarsky štýl. Ste skôr energická, športovo založená a náročná lyžiarka, ktorá prechádza z hrany na hranu a zjazdovku zíde v plnej rýchlosti? Potom je pre vás dôležité hodnotenie v kategórii "Výkon a stabilita". Ste skôr rekreačná či zážitková lyžiarka, ktorá si vychutnáva každý oblúčik a skôr volí miernejšie pisty? Potom sledujte hodnoty v kategórii "Obratnosť a ovládateľnosť".

V tomto teste sme hodnotili modely nasledujúcich značiek: Blizzard Black Pearl 88, Nordica Santa Ana 93, Rossignol Temptation 88 HD, Head Wild Joy, Völkl Kenja, Atomic Vantage 90 CTi W, Atomic Vantage 85 W, K2 OoohlaLuv 85 Ti a Kästle LX85.

Tento test robili lyžiarski experti z Realskiers.com za podpory firmy MasterFit.