Akonáhle poriadne nasneží, nastáva čas na najširšie dosky, čo doma máte. Aké nové modely lyží si pre prašanu-chtivé dámy pripravili tie najznámejšie svetové značky na sezónu 2016/17 a ako si tieto lyže viedli v našom skiteste?

Znie to ako rozprávka: Ranné slnko na zasnežených kopcoch, vy na svahu, pod nohami to najširšie drevo, čo v pivnici máte... Pre lyže do prašanu zvyčajne platí, že čím širšie, tým lepšie. Lyžovať na lyžiach širokých 110 mm pod viazaním nie je nič neobvyklé, a to ani v dámskom segmente tejto výstroje. Výrobcovia však považujú za nevyhnutné, aby lyže ponúkali dobrý vztlak a teda sa dobre vznášali na povrchu snehu, ale tiež aby sa dali dobre riadiť a ovládať. Rocker patrí k základným prvkom týchto lyží rovnako ako rôzne odľahčené materiály, mäkký flex či päťbodové vykrojenie. Každá značka navyše prichádza so svojou špeciálnou technológiou a rôznymi typmi dreva použitého v jadre lyže spolu s ďalšími inovatívnymi a ľahkými materiálmi alebo extra výstužami, všetko len preto, aby dámske lyže do prašanu boli ľahké, pevné, obratné a bez rušivých vibrácií.

Ktoré modely si v našom sktieste viedli najlepšie a na ktorých lyžiach sa nám dobre lyžovalo, to sa dozviete v našom skiteste. Stačí rozkliknúť jednotlivé názvy lyží. A určite si pozrite označené Tipy redakcie;)