Redakcia OnTheSnow testovala na konci minulej zimy viac ako 100 modelov na sezónu 2016/17. Výsledky našich skitestov tentoraz prezentujeme v štyroch kategóriach: Lyže na zjazdovky, All-mountain lyže, freeridové lyže a lyže do prašanu - pričom každá z kategórií je rozdelená ešte na dámske a pánske modely. Pozrite si výsledky testu dámskych lyží na zjazdovky.


Dámske lyže na zjazdovky: Ľahšie, ovládateľnejšie a stabilnejšie

Naše testovacie jazdkyne majú za sebou veľmi rozmanité lyžiarske skúsenosti – sú to freestylové šampiónky, lyžiarske inštruktorky aj členky lyžiarskych patrol. Jednu vec však majú spoločnú – milujú carving a lyžovanie vôbec. Tieto ženy zbožňujú rýchlosť, sú znalkyne lyžiarskeho výstroja a najviac si užívajú, keď môžu ladne prechádzať z hrany na hranu a do snehu krúžiť oblúky. Náš kompletný testovací tím predstavujeme v »» tejto fotogalérii ««.

All-round kategória lyží na zjazdovky je to pravé práve pre milovnice carvingu. Lyže v tejto kategórii sú určené na malé polomery otáčania – pod viazaním majú od 72 mm do 85 mm, technológiu prispôsobenú na horský terén a snehové podmienky, v ktorých si tieto modely vedú najlepšie, sú manžester a stvrdnutý sneh. Použité technológie často redukujú hmotnosť lyže a zvyšujú priľnavosť hrán, ovládateľnosť a stabilitu.

Naše jazdkyne vedia, že ženy spravidla väčšinu času na horách trávia na upravených svahoch, držia sa skôr na zjazdovkách – a vychutnávajú si výkon týchto dosiek, ktorým robí potešenie každý jeden oblúk. Pokiaľ tiež patríte k väčšine a podobný typ lyží vám vo výbave chýba, pozrite si náš skitest dámskych lyží na zjazdovky 2016/17 a vyberte si model, který vám pristane najlepšie.