Redakcia OnTheSnow testovala na konci minulej zimy viac ako 100 modelov na sezónu 2016/17. Výsledky našich skitestov tentoraz prezentujeme v štyroch kategóriach: Lyže na zjazdovky, All-mountain lyže, freeridové lyže a lyže do prašanu - pričom každá z kategórií je rozdelená ešte na dámske a pánske modely. Začíname testom pánskych lyží na zjazdovky.

 

Športová jazda na upravených zjazdovkách

Už niekoľko rokov sa objavuje trend používať stredne široké lyže aj na upravené zjazdovky, nielen na terénne lyžovanie. Extrémne carvingové lyže s minimálnymi polomermi otáčania či veľmi úzke lyže na obrovský slalom sa ešte stále vyrábajú a predávajú, no väčšina lyžiarov už dáva prednosť dobrým všestranným (all-round) lyžiam. S tými si viete užiť športový carving, ako aj potrénovať vlastnú obratnosť na krátkych úzkych oblúčikoch. A tak sme sa v tomto teste zamerali na zjazdové lyže, ktoré nepatria k najextrémnejším, stále však majú športový charakter: Šírka pod viazaním sa pohybuje od 69 mm do 84 mm, rádius 14-18 metrov, a okrem mnohých nových modelov sa v našom skiteste objavujú aj viaceré revidované staršie verzie. Testom prošlo desať lyží značiek Atomic, Fischer, Nordica, Head, K2, Blizzard, Salomon, Rossignol, Dynastar a Scott.

Náš testovací tím sa skladá zo skúsených lyžiarov, lyžiarskych inštruktorov, redaktorov nášho portálu, bývalých lyžiarskych pretekárov a ďalších ľudí, ktorí sa aktívne pohybujú v lyžiarskom priemysle. Náš kompletný testovací tím predstavujeme v »» tejto fotogalérii ««.

Členovia testovacieho tímu hodnotili na hodnotiacich hárkoch rozličné kritériá každého modelu s bodovým rozsahom od 0 do 5 bodov - a zároveň opísali svoj dojem z testovanej lyže.

V našom skiteste sa dozviete o hodnotených lyžiach ďalšie podrobnosti. Stačí iba kliknúť na hociktorý z modelov a otvorí sa vám kompletný hodnotiaci hárok. Vitajte v našom teste lyží na zjazdovky 2016/17!