Recenzia lyží Völkl Kenja 2017/2018, testovaných v rámci kategórie Dámske allmountain lyže. Skitest sa uskutočnil v spolupráci s Realskiers.com a s podporou Masterfit.

Každá kategória má svoje referenčné lyže – model, podľa ktorého sa pomeriavajú všetky ostatné kúsky. Pokiaľ ide o dámske allmountain lyže, môžete s istotou použiť ako mierku model Kenja od Völkl, keďže v posledných rokoch získala množstvo ocenení v mnohých svetových skitestoch. Kenja má klasickú drevo-titánovú sendvičovú konštrukciu s profilom rocker-camber-rocker. Jej tvrdší flex a pretekársky orientovaná konštrukcia zabezpečujú vynikajúce držanie hrany aj na tom najšmykľavejšom povrchu. Rocker súčasne dodáva citlivú kontrolu nad lyžami v hlbokom snehu.

Ak by sme mali opísať model Kenja jedným slovom, stačí povedať „stabilná“. Stabilná na strmých svahoch, stabilná v ťažkom snehu, stabilná kedykoľvek a kdekoľvek ju budete používať. Pre skúsených lyžiarov, ktorí vedia, ako lyžovať a zvládať lyže je Kenja ako detská hračka. Lyžiarom, ktorí ešte nie sú úplne najlepší, vie Kenja dobre poslúžiť ako dokonalý tréningový nástroj na zlepšenie techniky. Testovacia lyžiarka Skyler zhrnula svoje hodnotenie takto: „Každý rok je Kenja jedna z najlepších lyží pre každú príležitosť. Má vynikajúcu priľnavosť hrán na ľade a ľahko sa riadi. Aj vo vysokej rýchlosti je dobre ovládateľná. Kenju veľmi odporúčam najmä pre pokročilé lyžiarky.“