Slovak

Lyžovačka v dvoch krajinách za jeden deň!

21. január 2015 | OnTheSnow

Strediská v tomto článku: Zermatt, Cervinia - Breuil

Zermatt

Zermatt

Prekročenie hranice z jednej kultúry, kuchyne a jazyka do druhého je vždy vzrušujúce. Ale na lyžiach a  cez majestátne zasnežené hory je to ešte o niečo zvláštnejšie.

Janine Imesch zo spoločnosti Zermatt Tourismus hovorí: "Pre našich návštevníkov je možnosť lyžovať na oboch stranách hranice skutočné plus a často túto možnosť využívajú. Pre švajčiarsku a aj taliansku stranu je to iba výhoda. Ľudia sa sem hrnú za dobrodružstvom."

OnTheSnow prináša prehľad tých najlepších lyžiarskych stredísk v Alpách, ktoré sa rozprestierajú na území dvoch krajín.

 

Matterhorn Ski Paradise: Švajčiarsko & Taliansko

Zermatt (1608 m) v tieni Matterhornu je určite to najväčšie zo všetkých cezhraničných lyžiarskych stredísk. Je spojené so strediskom Breuil Cervinia (2009 m) v Taliansku. Obe strediská majú poćas celej zimy dostatok snehu a sú ideálne pre stredne pokročilých lyžiarov. Aj keď Zermatt je skôr pre tých dobrodružnejších. Zvážte, na ktorú stranu strediska sa vyberiete, lebo niekedy môže byť spojenie medzi strediskami uzavreté z dôvodu silného vetra. Niekedy uzávierka trvá aj niekoľko dní, najmä na začiatku sezóny.

Keď sú vleky cez hranice ráno otvorené, zostávajú otvorené aj po zvyšok dňa, takže sa môžete vždy podvečer vrátiť. Skipas je drahý, ale ak nie ste úplný začiatočník, stojí za kúpu International Zermatt-Cervinia skipas (zahŕňa 360 km zjazdoviek). Takto sa môžete ľahko vyhnúť nutnosti plánovať výlety vopred. Na svahoch nájdete veľa značiek ohľadom posledného času, kedy sa musíte zviezť lanovkou späť na svoju stranu hory. Ak by ste tento čas zmeškali, cesta na druhú stranu hory trvá nekonečné štyri hodiny jazdy taxíkom. Je to neuveriteľných 232 km na miesto, kde ste začali lyžovať.

Zermatt  - © Matterhorn Paradise

Zermatt

Copyright: Matterhorn Paradise

Najvyššie umiestnená lanovka v Európe vás vyvezie na vrchol Klein Matterhorn - Matterhorn Glacier Paradise. Odtiaľ budete mať 360-stupňový výhľad na 38 vrcholov (všetky nad 4000 m) na oboch stranách hranice. Z tohto bodu môžete zlyžovať do oboch krajín. Do Cervinie vedie 16 km dlhá zjazdovka a dolu do Zermattu je to neskutočných 22km po zjazdovkách.

V Zermatte môžete lyžovať 365 dní v roku a v Cervinii od novembra do mája.

Obed na hraniciach: Le Rifugio del Cervino, Loc. Plateau Rosa, Testa Grigia, 11021 Breuil Cervino. V hornej časti lanovky, na ceste k Matterhornu nájdete túto historickú chatku. Obľúbená talianska kuchyňa, ale v úžasnom prostredí na hrebeni Testa Grigia, v nadmorskej výške 3480 metrov.

 

↓POZRI SI ĎALŠIE↓


Les Portes du Soleil: Francúzsko & Švajčiarsko

Silvretta Ski Arena: Švajčiarsko & Rakúsko

Milky Way: Francúzsko & Taliansko

Kanin-Bovec-Sella Nevea: Taliansko & Slovinsko

Espace San Bernardo: Francúzsko & Taliansko

 

Galéria

Zermatt
Cervinia - Breuil
Kabínová lanovka, Cervinia, Taliansko
Breuil - Cervinia - © Cervinia Tourism

Zobraziť všetko

Reklama

Mohlo by ťa zaujať

Travel (SK)

Reklama

Reklama