Slovak

COVID-19 Sprievodca pre lyžiarov

COVID-19 Sprievodca pre lyžiarov - ©Gorilla|Fotolia|OTS

COVID-19 Sprievodca pre lyžiarov

Všetky dôležité informácie o tom, aké opatrenia a pravidlá pre lyžiarov a lyžiarske strediská sú v súvislosti s pandemickou situáciou a COVID-19 aktuálne platné v jednotlivých krajinách, sa dozviete na tejto stránke.

Lyžovačka v Rakúsku až v januári!

Lyžovačka v Rakúsku až v januári!

Ako uvádza rakúsky denník „Der Standard“, tento rok netreba rátať s lyžiarskou dovolenkou v Rakúsku. Aj napriek tomu, že lanovky budú naďalej v prevádzke, gastronómia a hotely zostanú zatvorené. Uzávierka potrvá do januára. Podľa rakúskych novín má vláda vo Viedni takéto rozhodnutia oznámiť v stredu.

Covid-19 Otázky a odpovede: Kde sa lyžuje a kam môžem vycestovať - ©extrememedia

Covid-19 Otázky a odpovede: Kde sa lyžuje a kam môžem vycestovať

Lyžovanie v zimnej sezóne 2020/21 už nebude také, na aké sme boli zvyknutí. Pandémia Covid-19 tvrdo zasiahla všetky odvetvia našich životov a bude mať bezpochyby vplyv aj na tohtoročnú lyžiarsku sezónu.

COVID-19: Kedy sa otvoria slovenské zjazdovky? - ©TMR, a.s.

COVID-19: Kedy sa otvoria slovenské zjazdovky?

Lyžiarske strediská už spustili zasnežovanie. Objavili sa však správy, že lyžiarska sezóna začne až od 10. januára 2021. Bude sa napokon na Vianoce lyžovať, alebo budú zjazdovky zakázané?

Lyžiarska sezóna: Hľadá sa riešenie pre krajinu a cestovný ruch - ©TMR, a.s.

Lyžiarska sezóna: Hľadá sa riešenie pre krajinu a cestovný ruch

Podoba lyžovačky počas zimy 2020/21 je horúcou témou týchto dní. Samotné otvorenie stredísk sa uskutoční vo chvíli, keď to umožnia snehové podmienky a súhlasné stanovisko odborných orgánov – Pandemickej komisie vlády SR a Úradu verejného zdravotníctva SR

Covid-19: Lyžovanie v Rakúsku - pravidlá a bezpečnosť v zime 2020/21

Covid-19: Lyžovanie v Rakúsku - pravidlá a bezpečnosť v zime 2020/21

Plánujete lyžovačku v Rakúsku ako každý rok? V zimnej sezóne 2020/21 bude kvôli pandémii COVID-19 lyžiarska dovolenka vyzerať trochu inak ako predtým. To však neznamená, že lyžiarsky výlet do rakúskych Álp nemôže byť bezpečný. Pozrite si, aké obmedzenia a opatrenia v Rakúsku zaviedli, aby sa znížilo riziko nákazy Covidom-19.

Covid-19: Lyžovanie v Taliansku - pravidlá a bezpečnosť v zime 2020/21 - ©Liam Doran/MSP

Covid-19: Lyžovanie v Taliansku - pravidlá a bezpečnosť v zime 2020/21

Taliansko má pred sebou lyžiarsku sezónu, aká tu ešte nebola. Pandemické opatrenia proti šíreniu COVID-19 ovplyvnia aj život a fungovanie lyžiarskych stredísk. Aké obmedzenia vás čakajú pri lyžovaní v Taliansku sa dočítate v našom článku...

Covid-19: Lyžovanie vo Švajčiarsku - pravidlá a bezpečnosť v zime 2020/21 - ©Michael Portmann

Covid-19: Lyžovanie vo Švajčiarsku - pravidlá a bezpečnosť v zime 2020/21

Sú švajčiarske lyžiarske strediská otvorené? Kde vo Švajčiarsku sú povinné rúška? Na aké opatrenia sa lyžiari musia pripraviť? Odpovede na tieto otázky a oveľa viac sa dočítate v našom článku.

Covid-19: Ako sa zmení lyžovanie v zime 2020/21? - ©facebook | ČT24

Covid-19: Ako sa zmení lyžovanie v zime 2020/21?

Pandémia COVID-19 zasiahla všetky oblasti našich životov, lyžovanie nevynímajúc. Na čo by ste sa mali pripraviť, ak v tejto sezóne vyrazíte na lyže, sa dočítate v našom článku.

Covid-19: Lyžovanie v Poľsku - pravidlá a bezpečnosť v zime 2020/2021 - ©TMR

Covid-19: Lyžovanie v Poľsku - pravidlá a bezpečnosť v zime 2020/2021

Poľsko je prvou stredoeurópskou krajinou, ktorá už vydala oficiálne usmernenia k tejto lyžiarskej sezóne. Na poľských zjazdovkách sa teda lyžovať bude. A už sa na podaktorých aj lyžuje.

Reklama

Reklama

Reklama