Slovak

COVID-19 Lyžiarsky sprievodca

COVID-19 Lyžiarsky sprievodca - ©Gorilla|Fotolia|OTS

COVID-19 Sprievodca pre lyžiarov

Všetky dôležité informácie o tom, aké opatrenia a pravidlá pre lyžiarov a lyžiarske strediská sú v súvislosti s pandemickou situáciou a COVID-19 aktuálne platné v jednotlivých krajinách, sa dozviete na tejto stránke.

Covid-19: Lyžiarske strediská sa 1.1.2021 dočasne zatvárajú

Covid-19: Lyžiarske strediská sa 1.1.2021 dočasne zatvárajú

Slovenská lyžiarska sezóna sa pomaly rozbehla a v posledných dňoch roka sa lyžovalo už vo viac ako 20 lyžiarskych strediskách. Tie sa však s novým rokom minimálne na mesiac zatvárajú.

Covid-19 v Poľsku: Národná karanténa predĺžená do 31. januára, strediská zatvorené - ©Zieleniec Ski Arena

Covid-19 v Poľsku: Národná karanténa predĺžená do 31. januára, strediská zatvorené

Poľská vláda ohlásila predĺženie aktuálnej celonárodnej karantény, rozumej lockdownu, až do 31. januára 2021. Lyžiarske strediská zostávajú teda aj naďalej zatvorené, tak ako aj hotely, nákupné centrá Čo obnáša národná karanténa:

Definitívne potvrdené: Lyžiarska dovolenka v Rakúsku až v januári

Definitívne potvrdené: Lyžiarska dovolenka v Rakúsku až v januári

Informácie o chystaných opatreniach v rakúskych lyžiarskych strediskách, o ktorých sme písali včera, sa dnes potvrdili. Tento rok s lyžovačkou v Rakúsku nemožno rátať. Lockdown v Rakúsku potrvá do januára. Vláda vo Viedni dnes oznámila plán sprísnenia pandemických opatrení na ďalšie obdobie.

Covid-19 Otázky a odpovede: Kde sa lyžuje a kam môžem vycestovať - ©facebook | Planai - Schladming

Covid-19 Otázky a odpovede: Kde sa lyžuje a kam môžem vycestovať

EDIT 21.1.2021: Priebežne aktualizovaný prehľad aktuálnych opatrení v lyžiarskych strediskách po celej Európe. Zisti, kde sa lyžuje a za akých podmienok.

COVID-19: Kedy sa otvoria slovenské zjazdovky? - ©TMR, a.s.

COVID-19: Kedy sa otvoria slovenské zjazdovky?

Lyžiarske strediská už spustili zasnežovanie. Objavili sa však správy, že lyžiarska sezóna začne až od 10. januára 2021. Bude sa napokon na Vianoce lyžovať, alebo budú zjazdovky zakázané?

Lyžiarska sezóna: Hľadá sa riešenie pre krajinu a cestovný ruch - ©TMR, a.s.

Lyžiarska sezóna: Hľadá sa riešenie pre krajinu a cestovný ruch

Podoba lyžovačky počas zimy 2020/21 je horúcou témou týchto dní. Samotné otvorenie stredísk sa uskutoční vo chvíli, keď to umožnia snehové podmienky a súhlasné stanovisko odborných orgánov – Pandemickej komisie vlády SR a Úradu verejného zdravotníctva SR

Covid-19: Hotely v Rakúsku zostanú zatvorené do konca februára - ©facebook | Schladming-Dachstein

Covid-19: Hotely v Rakúsku zostanú zatvorené do konca februára

Covid-19: Lyžovanie v Rakúsku - pravidlá a bezpečnosť v zime 2020/21. Plánujete lyžovačku v Rakúsku ako každý rok? V zimnej sezóne 2020/21 bude kvôli pandémii COVID-19 lyžiarska dovolenka vyzerať trochu inak ako predtým. To však neznamená, že lyžiarsky výlet do rakúskych Álp nemôže byť bezpečný. Pozrite si, aké obmedzenia a opatrenia v Rakúsku zaviedli, aby sa znížilo riziko nákazy Covidom-19.

Covid-19: Taliansko sprísňuje opatrenia a odsúva otvorenie lyžiarskych stredísk - ©WDF-foto - Fotolia.com

Covid-19: Taliansko sprísňuje opatrenia a odsúva otvorenie lyžiarskych stredísk

Taliansko má pred sebou lyžiarsku sezónu, aká tu ešte nebola. Pandemické opatrenia proti šíreniu COVID-19 ovplyvnia aj život a fungovanie lyžiarskych stredísk. Aké obmedzenia vás čakajú pri lyžovaní v Taliansku sa dočítate v našom článku...

Covid-19: Väčšina švajčiarskych stredísk zatvorená, v niektorých sa lyžuje - ©Michael Portmann

Covid-19: Väčšina švajčiarskych stredísk zatvorená, v niektorých sa lyžuje

UPDATE 22.1.2021: Sú švajčiarske lyžiarske strediská otvorené? Kde vo Švajčiarsku sú povinné rúška? Na aké opatrenia sa lyžiari musia pripraviť? Odpovede na tieto otázky a oveľa viac sa dočítate v našom článku.

Covid-19: Ako sa zmení lyžovanie v zime 2020/21? - ©facebook | ČT24

Covid-19: Ako sa zmení lyžovanie v zime 2020/21?

Pandémia COVID-19 zasiahla všetky oblasti našich životov, lyžovanie nevynímajúc. Na čo by ste sa mali pripraviť, ak v tejto sezóne vyrazíte na lyže, sa dočítate v našom článku.

Covid: 7 rád pre bezpečnú lyžovačku - ©TMR, a.s.

Covid: 7 rád pre bezpečnú lyžovačku

Všetko dôležité, čo potrebuješ vedieť o lyžovačke na Slovensku alebo 7 rád na bezpečnú lyžovačku v Jasnej a vo Vysokých Tatrách

Reklama

Reklama

Reklama