Technologickým odborníkom zo Schwabe & Baer GmbH z Unterföhringu pri Mníchove stačilo jednoducho iba vyvinúť novú prilbu. A hneď aj získali výlučnu licenciu na výrobu, predaj a distribúciu americkej surfovej značky O'Neill, ktorá vďaka tomu začala tvoriť novú generáciu prilieb pre zimné športy. „Vďaka novým prilbám O'Neill pre zimné športy sa nám podarilo vyrobiť prvú lyžiarsku helmu využitím technológie udržateľného rozvoja," hovorí Ulrich Höcker, marketingový riaditeľ Schwabe & Baer GmbH.

Model PRO CORK ECO je vrcholom novej kolekcie. Je vytvorený čiastočne z prírodných alebo recyklovaných materiálov - ozajstná novinka! Konštrukcia ECOnstruction predstavuje inovatívnu kombináciu materiálov: korok je zmiešaný s penou z penového polystyrénu (EPS) a následne je vtlačený do skeletu. Špeciálna vychytávka: vonkajší plášť z polykarbonátu je priehladný, a tak na minimalistickej prilbe môžete hneď obdivovať zvláštne zhluky granúl - mimochodom, vďaka tejto výrobnej technológii je každá prilba rovno aj jedinečný a originálny kúsok. 

Z vnútornej strany výrobca použil 360° sférický Shock Safety systém, ktorý zabezpečuje maximálny komfort a bezpečie. Inovatívny dizajn je navrhnutý tak, aby nad hlavou rovnomerne rozložil vzniknuté impulzy a minimalizoval tak dopad na postihnutú oblasť. Prerozdelenie aplikovanej sily je dosiahnuté viacerými tlmiacimi prvkami integrovanými do prilby - tie slúžia ako tlmiče nárazov. Odnímateľný klips na okuliare je vyrobený zo zvyškov neoprénu, ktoré zostávajú nevyužité pri výrobe neoprénov O'Neill. Takto optimalizované využívanie zdrojov prispieva k udržateľnosti PRO CORK ECO. Popruhy sú vyrobené zo zmesi nylonu a bavlny. Aj vďaka svojej ultra ľahkej hmotnosti a atraktívnej cene nastavuje PRO CORK ECO nové štandardy a zaručene bude v najbližšej sezóne znamenať pre množstvo ekologicky zmýšľajúcich lyžiarov niečo, čo jednoducho musia mať.

Okrem modelu PRO CORK ECO predstavil výrobca aj detskú a juniorskú sériu, ako aj kolekciu Core.