Viacero zaujímavých noviniek nám predviedol Christian Hilber z firmy Reusch na ich stánku na mníchovskom veľtrhu ISPO. Kolekcia Signature sa rozšíri o ďalší model od francúzskeho zjazdového lyžiara Alexisa Pinturaulta. V sérii rukavíc Reusch Matador kombinuje Reusch svoje skúsenosti z vývoja vysoko kvalitných lyžiarskych rukavíc so sústredenou silou siedmich najlepších pretekárov sveta. Vo vzájomnej spolupráci s Lindsey Vonn, Marcelom Hirscherom, Mikaelou Shiffrin, Henrikom Kristoffersenom, Larou Gut, Alexisom Pinturaultom a Annou Veith predstavil Reusch na zimu 2018/19 sedem vysoko kvalitných a jedinečných modelov lyžiarskych rukavíc. Model od Alexisa Pinturaulta je vybavený vnútornou rukavičkou z najjemnejšej kozej kože, opak rukavice tvorí pružná a veľmi mäkká softšelová tkanina s mnohými ochrannými prvkami a nechýba ani zaručene vodotesná a vetruodolná membrána GORE-TEX® s technológiou Gore grip. Cena odporúčaná výrobcom je 180 eur. 

Nový model rukavice od americkej lyžiarky Lindsey Vonn je vyrobený z mäkkej, avšak odolnej ovčej kože, vďaka konštrukcii vonkajších švíkov presne sadne na ruku a perfektne drží formu. Vďaka izolácii PrimaLoft® Gold Eco udržiavajú tieto rukavice dámske ruky stále v teple. Ďalšia zaujímavosť sa skrýva na vnútornej strane prstov, ide o dve malé tetovačky - obrys delfína a slovo "veriť" v gréčtine. Presne tito tetovačky totiž Lindsey Vonn naozaj na svojom tele má.

"Zameriavame se na tradičný spôsob výroby rukavíc a neponúkame rukavice s dodatočným ohrevom," hovorí Christian Hilber. A keby ste mali Reusch Volcano Pro na rukách, potom viete prečo. Najteplejšie lyžiarske rukavice značky Reusch zaručujú maximálnu retenciu tepla a úplne vylučujú použitie rušivých batérií a káblov. Inovatívna izolácia nafukovacích gélov PrimaLoft® Gold vytvára tepelnú zábranu za extrémne chladných podmienok. Patentovaná technológia Reusch Heat Trap™ poskytuje účinnú ochranu proti snehu, vetru a chladu. Patentovaný systém Reusch Intelligent Heating Pocket™ umožňuje inštalovať tepelné vložky hlboko vovnútri rukavíc priamo medzi dvoma vrstvami izolácie. Interakcia týchto unikátnych technológií zaručuje vynikajúcu tepelnú retenciu aj vo veľmi chladných lyžiarskych dňoch. Povrchová vrstva, ktorá kryje vrstvu izolačnú, je vyrobená z pohodlného teplého materiálu Dryfleece™ a poskytuje dodatkové teplo v extrémne namáhaných miestach okolo prstov. Technológia Gore-Tex® + Gore zabezpečuje takisto odolnosť proti vetru a vode. Cena Volcano Pro: 220 Euro.

Ďalšia novinka od Reusch: Lyžiarske rukavice Jérémie Heitz! Tieto vysoko kvalitné rukavice boli vyvinuté v spolupráci so šikovným 28ročným švajčiarskym freeriderom a sú inšpirované jeho odvážnymi zjazdami. Rukavice majú úzky strih s krátkou manžetou, dlaňová časť je z odolnej kozej kože a opak ruky z veľmi flexibilného softšelu. Profi model Jeremie umožňuje maximálnu citlivosť a bezkonkurenčnú prilnavosť pre uloženie lyžiarskej palice. Izolácia Polartec® Alpha® zaručuje komfortné teplo, vysokú priedyšnosť, optimálny odvod vlhkosti a skvelý komfort pri nosení. Cena: 120 eur.

A v neposlednom rade je tu Lech X-Lite R-TEX® XT - veľmi zaujímavá rukavica pre všetkých, kto si potrpia na teplé ruky a nízku hmotnosť rukavíc. Je to vlajková loď novej technológie freeridovej a outdoorovej kolekcie od Reusch! Vybavená inovatívnou syntetickou páperovou izoláciou ThermoPlume od PrimaLoft®, patentovanou snehovou manžetou Reusch Heat Trap™ a príjemne mäkkým vnútorným polstrovaním Polartec® Alpha® Direct udrží rukavice Reusch Lech X-Lite R-TEX XT ruky v teple aj za nepriaznivých podmienok. Ruky navyše zaručene zostanú v suchu vďaka membráne R-TEX® XT. Ako prvý na svete má tento model i tzv. Triple Weave konštrukciu, trojrozmerný tkaný svrchný materiál rukavice. Komôrky, ktoré vznikly pri tomto unikátnom tkacom procese vonkajšej textílie, sú vyplnené izolačným materiálom, čím sa šetrí hmotnosť a eliminujú sa miesta náchylné na chlad. Reuschom vyvinutá a na patentovanie prihlásená technológia Heat Trap™ vytvára vďaka snehovej zábrane na manžete neprekonateľnú prekážku doternému snehu, vetru aj chladu. Extrémne nízka hmotnosť a úsporná veľkosť balenia priam láka lyžiarov, aby si tieto rukavice zobrali ako univerzálneho spoločníka do voľného terénu, či už sú skôr freerideri, alebo im rukavice poslúžia pri skialpe. Cena: 200 euro.