Vychýrený výrobca GORE usporiadal na veľtrhu ISPO tlačovú konferenciu, na ktorej s veľkou slávou predstavil novú produktovú značku. S novinkou GORE-TEX ® INFINIUM™ chce Gore zareagovať na rastúci dopyt na trhu fitness, mestského outdooru a lifestylu. A tak zástupci Gore nešetrili slovami ako "super funkčné", "perfektná príležitosť" a "najväčší krok vo vývoji značky". Čo však môžu očakávať zákazníci?

Od jesene 2018 bude terajšia značka GORE-TEX ® doplnená o novú produktovú značku GORE-TEX® INFINIUM™. Táto značka bude zahŕňať všetky "nepremokavé a priedyšné" produkty. Ide o celkom novú technológiu a o nový druh oblečenia, topánok aj príslušenstva. Produktová značka GORE-TEX ® INFINIUM™ bude cieliť na zákazníkov, ktorí žijú aktívny život a vyhľadávajú funkčné oblečenie. V obchodoch bude možné jednotlivé kúsky topánok a oblečenia odlíšiť jednoducho takto: Visačkou s čiernym diamantom od Gore budú označené outdoorové produkty nepremokavé, priedyšné a teplé, použiteľné vo všetkých mysliteľných podmienakch. Motto zostáva rovnaké: "Ručíme za to, že vás udržíme v suchu". Motto značky GORE-TEX® INFINIUM™, ktoré spoznáte podľa bielej GORE-TEX visačky, je "komfort a výkon". Inými slovami, dôraz je kladený na teplo so štýlom, komfort, ideálny strih a kvalitnú práci s odvádením vlhkosti.

Medzi prvými ponúknu od jesene 2018 rôzni partneri GORE-TEX® INFINIUM™ produkty v štyroch rozličných kategóriach vo vybraných maloobchodných odvetviach:

GORE-TEX ® INFINIUM ™ THERMIUM™ obuv

GORE-TEX ® INFINIUM ™ Soft-Line plášte

GORE-TEX ® INFINIUM ™ Insulated Garments (izolačné vrstvy oblečenia)

GORE-TEX ® INFINIUM ™ Strečové rukavice

"GORE-TEX ® INFINIUM™ doplní známu produktovú značku GORE-TEX® a zákazníkom ponúkne celý rad nových zaujímavých možností," vyhlásil Christian Langer, šéf predaja a marketingu divízie tkanín Gore. “Tak napríklad obľúbené topánky, ktoré v zime udržia nohy v teple a vyzerajú štýlovo, keďže majú výnimočne tenkú izoláciu, a tak navonon vyzerajú ako bežná zimná obuv, alebo napríklad rukavice, ktoré udržia všetky prsty v suchu a teple a zároveň ponúkajú neobmedzené možnosti pri používaní dotykových telefónov.

Vývojové práce v oblasti funkčných odevov majú v Gore za cieľ zvýšiť stupeň pohodlia pri nosení v rôznych klimatických podmienkach. Produktová značka GORE-TEX® INFINIUM™ sa objaví v nových bundách, topánakch aj doplnkoch, určených všetkým spotrebiteľom, ktorí sa radi a často pohybujú vonku, no "vodotesnosť" nie je pri výbere funkčného oblečenia ich najvyššia priorita.