Slovak

Nové modely HEAD KORE na sezónu 2018/2019

25. február 2018 | Skiinfo/OnTheSnow

HEAD Kore

HEAD Kore

Copyright: HEAD

Po ľahkých lyžiach KORE uvádza HEAD pred zimou 2018/2019 tiež rovnomennú sériu lyžiarskych topánok. Pre tie je charakteristická extrémne nízka hmotnosť, vysoká mobilita aj pri výstupe a počas skitouru a zároveň mimoriadna stabilita pri zjazde. KORE sa môže pochváliť prvenstvom v použití grafenu. Tento ultraľahký materiál, za ktorého vývoj získali dvaja vedci Nobelovu cenu. je asi 200x silnejší ako oceľ a v lyžiarskom priemysle sa už osvedčil. Lyžiarky KORE majú grafén v skelete aj v manžete. Výsledkom je oveľa ľahší a tenší plášť, ktorý napriek tomu ponúka nezmenšený výkon. Ak chcete hmotnosť obuvi znížiť ešte viac, sú tu nové pracky Superleggera, ktoré vážia o 30 percent menej ako bežne používané pracky.

Pre väčšie pohodlie majú modely KORE podrážky so šírkou 100 mm, čo by malo zabezpečiť o 15% viac priestoru v oblasti špičky. K väčšiemu komfortu tiež patrí fakt, že nohy zostanú v teple. To zaistí vnútorná topánočka Primaloft. Individuálne prispôsobenie nohám nositeľa nie je vďaka škrupinke FormFit žiadny problém.

Pre lyžiarov s extra štíhlymi členkami má HEAD ďalšiu novinku: Liquid Fit! Vo vnútornej topánke sú zabudované plastové vrecká, ktoré sa môžu naplniť viskóznym materiálom na báze parafínu (viď foto nižšie). Presne takým množstvom, aby topánka dokonale padla. Aj po naplnení sa dá výplň znovu odobrať, keď sa šírka nohy zmení.

Spojenie medzi skeletom a manžetou je navrhnuté tak, aby umožňovalo vysoký stupeň pohybu - okolo 45 stupňov. Vďaka tomu je topánka ideálnym riešením aj pre skialpinistov. Nechýbajú vsadky pre pinové viazanie na špičke i päte topánky, na ktoré je možné pripevniť nové skitour viazanie.

Ďalším dôležitým konštrukčným prvkom lyžiarskej obuvi v sérii KORE je podošva Gripwalk, ktorá uľahčuje chôdzu a znižuje riziko pošmyknutia. Vďaka tejto podošve sú topánky vhodné pre všetky viazania s označením Gripwalk. Žiadne nastavenie výšky podrážky nie je nutné. Nové technológie sú ponúkané v dvoch modeloch: KORE 1G s flexiou 130 a KORE 2G s flexiou 120.

Novinkou HEAD bude aj rad Nexo LYT. Pozornosť upútala predovšetkým ich športovosť, pohodlie a hlavne nízka hmotnosť. Nexo LYT je pohodlná obuv, vážiaca iba 1400 gramov (jedna topánka), takže ju môžete mať bez problémov na nohách celý deň. Aj tu HEAD použil grafen, obuv vybavil vložkou Perfect Fit 3D a pridal systém Liquid Fit.

Galéria

HEAD Kore - © HEAD
HEAD Nexo LYT - © HEAD
Nová lyžiarska topánka HEAD LYT 130  - © Skiinfo | Sebastian Lindemeyer
Vďaka systému HEAD Liquid Fit sa topánka v prípade potreby naplní gélom - © Skiinfo | Sebastian Lindemeyer

Zobraziť všetko

Reklama

Reklama

Reklama