Line sa pred zimou 2018/2019 sústredí najmä na kolekciu lyží Eric Pollard Signature - sériu, ktorá vznikla ako pocta najlepšiemu freeskierovi na svete vôbec. Eric Pollard s Line takisto dlhodobo spolupracuje pri vývoji a navrhovaní nových modelov lyží. Okrem tejto špeciálnej kolekcie predstavil Line na veľtrhu ISPO tiež detské lyže Tom Wallisch Shorty, agilný Chronic a modely z dámskej kolekcie Pandora.

Kolekcia Eric Pollard Signature


V týchto profi modeloch sa odrážajú vysoko kvalitné technológie s duchom ozajstného priekopníka, ktorý 20 rokov utváral freeski: Erica Pollarda. Tento slávny Američan svoju kolekciu vyšperkoval špecifickým flexom, švihom iaj dobrou manévrovacou schopnosťou všetkých lyží, čo poteší každého jazdca s náklonnosťou k vychýrenému surfovaniu v prašane. Najnovším prírastkom je Sakana, fascinujúca lyža s všestrannou šírkou 105 mm pod viazaním, priamym flexom, uhlíkovými a ľanovými výstuhami, zapusteným montážnym bodom pre viazanie a päťbodovou geometriou (5-Cut™), ktorá umožňuje optimálne krúžiť rôzne polomery oblúkov. Pri vývoji týchto lyží pritom mali výrobci stále na pamäťi all-mountain výkon a spoľahlivosť v kombinácii s maximálnym pôžitkom z jazdy vo voľnom teréne.

 

Tom Wallisch Shorty


Dlhoročnú spoluprácu udržiava Line aj s ďalšou legendou freeski, Tomom Wallischom. A práve profi lyžiar Tom Wallisch má na zimu 2018/19 tiež svoj vlastný model parkovej lyže v detskej verzii s vynikajúcim pomerom kvality, ceny a výkonu. Lyže Tom Wallisch Shorty jazdia ľahko, rýchlo a majú skvelú ovládateľnosť vďaka konštrukcii 4D Fibercap™, rýchlemu a vzdušnému Aspenlite™ jadru a všestrannej päťbodovej geometrii 5-Cut™. Tieto krátke lyže budú najdôležitejším tréningovým nástrojom pre aspirujúcich park-ripperov!

 

Chronic


Nekompromisný „Freestyle deluxe“ a žiaden priemer: presne toto človeka napadne pri pohľade na prerábku lyží Chronic na zimu 2018/2019. Táto jibbovacia zbraň je o čosi širšia, má prepracovanejší Early Rise™ a nový flex. Povrchová vrstva Tuff Top™ zo štruktúrovaných materiálov robí z lyže robustný kúsok - vďaka tomu lyže odolávajú aj najťažším podmienkam a dlhšie vyzerajú dobre. Čokoľvek, čo môžu robiť v snowparku či vo voľnom teréne, robia skvelo!