Z modelu ENFORCER 100 je v sezóne 18/19 naozajstná all-mountain lyža pre každú príležitosť. Pre zvlášť hladké oblúky je vybavený jadrom z masívneho dreva a dvoma vrstvami titánu v sendvičovej konštrukcii. Podľa spoločnosti Nordica by mala táto konštrukcia tlmiť vibrácie, ako aj zvyšovať stabilitu a reakčnú schopnosť lyže. Vzhľadom na vylepšenie vztlaku v mäkkom snehu vás ENFORCER 100 poteší v širokej škále podmienok. Tomu napomáhajp konštrukčné prvky Early Rise Tip a Tail Rocker, ako aj tradičné klenutie pod viazaním. ENFORCER 100 sa bude predávať v dĺžkach 169cm (rádius 15,5m), 177cm (16,5m), 185cm (18,5m) a 193cm (20,5m).

 

Dobermann GSR RB FDT


Sériu DOBERMANN vyvíja Nordica v spolupráci s špičkovými športovcami, ako sú Felix Neureuther a Dominik Paris. Nový DOBERMANN GSR RB FDT ponúka vyváženú kombináciu osvedčených a moderných technológií. Podľa konštruktérov Nordicy umožňuje novo prepracovaný tvar lyže prechádzať snehom rýchlejšie a plynulejšie ako kedykoľvek predtým. Nový polomer lopaty dodáva lyži znateľne lepšiu rovnováhu, výkon, manipuláciu a riadenie. Užšia šírka pod viazaním (69 mm) je zodpovedná za rýchle striedanie hrán a dynamický začiatok oblúka, rozšírená kontaktná plocha poskytuje lepšie šmýkacie vlastnosti a vyššiu rýchlosť. 
Osvedčené a pretekmi preverené technológie, ako je jadro z masívneho dreva, vrstvy uhlíkových a sklenných vlákien GR 400 a konštrukcia Carbon Race Bridge 2.0, zostávajú nezmenené. Po novom bola z pretekárskych modelov prevzatá fenolová bočnica. Takisto platňa Recoil Power Plate (s jeji použitím sa návrhári inšpirovali v pretekárskom sektore) bola navrhnutá tak, aby optimalizovala jazdu, zabezpečila ohybnosť a hladší prenos výkonu.