Slovak

Atomic prináša na zimu 18/19 nové modely Redster X, Prolite i na All-mountain lyžiach a nové Bent Chetler

14. február 2018 | Skiinfo/OnTheSnow

Modely Atomic Redster x9 sú na zimu 18/19 ladené do zelena.

Modely Atomic Redster x9 sú na zimu 18/19 ladené do zelena.

Copyright: Atomic

Na ISPO 2018  prekvapivo neboli zastúpené značky Salomon a Atomic, ktoré patria pod Amer Sport Group. Príčinou boli zrejme príliš vysoké ceny, príliš nízke príjmy a príležitosť kontaktovať predajcov napriamo v rámci spoločných testov lyží. Značka Atomic však predstavila svoje nové produkty na zimu 18/19 už pred veľtrhom ISPO.

V Arlbergu bola prezentovaná nová kolekcia Atomic s mnohými inováciami: nová generácia ľahších a stabilnejších all-mountain lyží a lyžiarskych topánok, nekompromisné viazanie pre všetkých skialpinistov aj zjazdových lyžiarov, nové modely Redster X na zjazdovky, celkom nové freeski-LineUp a prilby s až o 40% vyššou ochranou proti nárazu, než vyžadujú priemyselné štandardy. O helmách, viazaniach a lyžiarskej obuvu budeme písať v inom článku, teraz vás zoznámime s najnovšími novinkami v segmente lyží.

Galéria

Modely Redster x9 sú na zimu 18/19 ladené do zelena. - © Atomic
Lyže a lyžiarky Atomic Backland  - © Atomic
Atomic Bent Chetler 120, Bent Chetler 100, Bent Chetler Mini, Punx 7, Punx 5 a Punx JR - © Atomic
Atomic Vantage 97 Ti - © Atomic

Zobraziť všetko

 

Nové lyže Atomic 2018/2019


V tejto sezóne sa spoločnosť Atomic rozhodla, že All-mountain vybavenie urobí ešte ľahšie a pevnejšie ako doteraz. Do nových lyží Vantage a lyžiarok Hawx Prime bol navyše použitý aj Prolite, revolučný dizajn pôvodne vyvinutý pre ľahkú a efektívnu skialpovú obuv Backland. Technológia Prolite je pravým opakom toho, ako boli ľahké lyžiarske topánky a lyže navrhované predtým. Pre potreby úspory hmotnosti došlo k redukcii materiálu použitého v štandardnej konštrukcii, ako základ je použitý iba veľmi tenký profil, ktorý je spevnený výstuhami v kľúčových bodoch, napríklad v zadnej časji lyžiarskych topánok alebo pozdĺž hrán lyží.

Výsledkom je výstroj s nižšou hmotnosťou, avšak dobrou stabilitou práve tam, kde ju treba najviac. Už v sezóne 2016/17 ponúkal Atomic univerzálne lyžiarske topánky Hawx Ultra s tenkou konštrukciou a Prolitom - a odozva lyžiarov bola veľmi pozitívna. Teraz je Prolite zapracovaný aj v najpredávanejšej medium-fit lyžiarskej obuvi i v all-mountain lyžiach. Prichádza nová generácia ľahšieho a stabilnejšieho lyžiarskeho výstroja na všetky podmienky a do každého terénu.

REDSTER X: Lyže na zjazdovky s pretekárskou technológiou

Modely Redster X (na zimu 18/19 navržené v úžasnom lesklom zelenom dizajne) sú určené predovšetkým ambicióznym lyžiarom, ktorí chcú silné Redster lyže, vhodné na každý deň na zjazdovkách. Sú vybavené pretekárskymi technológiami, ako je Servotec a multi-radius vykrojením pre dobrú kombináciu výkonu v obrovskom slalome a slalome na jednej lyži. Ambasadorom kolekcie Redster X na nadchádzajúcu sezónu se stala jedna z najväčších legiend Svetového pohára: Benni Raich, rakúsky lyžiar, ktorý vyhrál 32 pretekov Svetového pohára tak v slalome, ako aj v obrovskom slalome. Benni dokonale stelesňuje to, čo lyže Redster X predstavuje.

Bent Chetler má svoju "rodinu"

Ako prežíva legenda? Z generácie na generáciu. A to je dôvod, prečo sú ľudia od Atomic šťastní, že kultové lyže Bent Chetler nezmizeli v prepadlisku dejín. V skutočnosti je presne opačne: K Bent Chetler 120 sa v sezóne 2018/19 pripoja dva celkom nové modely: Bent Chetler 100 a Bent Chetler Mini. Bent Chetler 100 je lyža "pre každého", tvar aj dĺžka sú nové a veľmi všestranné. Bent Chetler Mini má dokonalú dĺžku a ideálny tvar pre mladých odvážnych lyžiarov, ktorí si chcú užívať na lyžiach v prašane. Od tejto sezóny si všetci milovníci freeridu, či už sú mladší alebo starší, môžu dožičiť perfektný zážitok vďaka týmto geniálnym lyžiam do prašanu. Atomic prerobil aj model Bent Chetler 120: nová konštrukcia je o 10 % ľahšia a vybavená technikou HRZN Tech, Carbon Backbone a ľahkým dreveným jadrom od lopaty až po chvost lyže.

Reklama

Reklama

Reklama