Slovak

V marci majú deti v San Martino di Castrozza skipas, hotel aj výučbu lyžovania zdarma

28. február 2018 | OnTheSnow

Správy z regiónu: Taliansko

Strediská v tomto článku: San Martino di Castrozza - Passo Rolle

Dolomiti Family Fun - San Martino di Castrozza

Dolomiti Family Fun - San Martino di Castrozza

Copyright: Riccardo Agosti

Perfektné zjazdovky so zaručenými dobrými snehovými podmienkami ponúka San Martino di Castrozza vďaka vylepšenému zasnežovaniu počas celej zimnej sezóny. Rodiny určite zaujme a množstvo aktivít, určených pre deti.

Panoramatické výhľady a zábava na snehu nemusí zostať iba snom. Stačí navštíviť tridentské lyžiarske stredisko San Martino di Castrozza Passo Rolle v talianskych Dolomitoch: Perfektne upravené zjazdovky, otvorené spojenie Tognoly a Ces, množstvo zábavných aktivít pre najmenších aj vyhľadávané nočné lyžovanie v Colverde, to všetko a oveľa viac vie San Martino di Castrozza v zime ponúknuť.

Vďaka vylepšenému zasnežovaciemu systému si v lokalite Ces-Colverde hravo poradia aj s rozmarmi počasia, zjazdovky vedia zasnežiť tak dobre, že lyžiari môžu využívať k zimným radovánkam celú lyžiarsku oblasť.


Zjazdovky pre všetkých a pisty pre každého

Nové generátory a rozšírená zasnežovacia technika umožnila vylepšiť snehovú situáciu aj v lokalite Alpe Tognola - na nedostatok snehu tak nerpí ani horná časť zjazdovky Rododendro či jedna z dvanástich najkrajších zjazdoviek v Dolomitoch, čierna pista Tognola Uno. V stredisku Alpe Tognola je navyše veľký priestor vyhradený začínajúcim lyžiarom. Pre najmenších je tu po novom k dispozícii aj bobová a sánkarská dráha. Došlo aj na rozšírenie zjazdovky Baby, ktorú deti, začínajúce na lyžiach, priam milujú.

A ešte jednu dobrú vec si môže nové zasnežovanie pripísať na zoznam plusov: Aj v čase, keď tu nie je dosť prírodného snehu, darí sa všetky tunajšie terény zasnežiť tak, že už bolo možné otvoriť priechod medzi dvoma "pólmi" strediska v obidvoch smeroch, a tak lyžiari vedia hladko prechádzať z Tognoly na Ces aj opačne, a obdivovať nádherné panoramatické výhľady z obidvoch vrcholov.

Galéria

Dolomiti Family Fun - San Martino di Castrozza - © Riccardo Agosti
San Martino di Castrozza Passo Rolle - © A. Trovati - Apt San Martino di Castrozza Passo Rolle
San Martino di Castrozza Passo Rolle - © A. Trovati - Apt San Martino di Castrozza Passo Rolle
San Martino di Castrozza 11.01.17 - © Scuola Sci Dolomiti San Martino di Castrozza Facebook

Zobraziť všetkoNočné lyžovanie

Lyžiari, ktorí ani po celom dni na zjazdovkách nepadajú od únavy, môžu prebytočnú energiu vybiť na úchvatnom nočnom lyžovaní na osvetlenej zjazdovej trati Colverde. Termíny nočného lyžovania sú v tejto sezóne stanovené na štvrtok, piatok a sobotu, aby si tak na svoje prišli aj lyžiari, ktorí sem prichádzajú na predĺžený víkend.


Pre deti všetko grátis a ďalšie výhodné rodinné ponuky

K početným a zaujímavým ponukam pre rodiny s deťmi patrí Dolomiti Family Fun: týždňový program, zameraný na rodiny s deťmi vo veku od 4 do 12 rokov, dostupný vo vybraných hoteloch. Každé ráno zavezie deti pestrofarebný skibus priamo na zjazdovku, kde na nich čakajú skúsení lyžiarski inštruktori. Naučiť sa lyžovať je vďaka nim naozaj hračka. A rodičia sa medzičasom môžu venovať lyžovaniu na náročnejších svahoch.

Asi najviac lákavá je akcia, pripravená na marc. Jej názov Bambini Sciano Gratis (Deti lyžujú zadarmo) hovorí za všetko: Od 19. do 26.3. majú deti do 8 rokov veku zadarmo ubytovanie v hoteli, skipasy i lyžiarsku školu. Pripravené je aj množstvo aktivít zameraných práve na najmenšie návštevníky, či už je to Happy Snow alebo kaskadérska ohňová šou na lyžiach. O zábavu je postarané aj v detskom parku Kinderheim v lokalite Alpe Tognola či v Tana della Marmotta, Prà delle Nasse, alebo v centre mesta v Tana dello Scoiattolo, kde deti ohúri zábava vo fantastickom svet plnom hier a smiechu. Radosť v detských očkách je zaručená aj v novom centre Primiero Neveland: je to dedina plná snehu a hier vo Fiera di Primiero - tu je deťom k dispozícii aj špeciálny detský snowpark a snowtubingá trať dlhá 40 metrov, po ktorej sa drobci môžu spúšťať na špeciálnych nafukovacích pneumatikách. Svojich prívrženov má aj zóna s nafukovacími detskými šmykľavkami. 

Viac informácií na: www.sanmartino.com


Reklama

Mohlo by ťa zaujať

Reklama

Reklama