Slovak

10 tipov, kvôli ktorým vyrazíte s deťmi do Livigna

8. február 2019 | Jana Kalinová

Správy z regiónu: Taliansko

Strediská v tomto článku: Livigno

Livigno ponúka rodinám s deťmi zimné zážitky na zjazdovkách aj mimo ne. V stredisku sa nachádza aj detský park Lupigno

Livigno ponúka rodinám s deťmi zimné zážitky na zjazdovkách aj mimo ne. V stredisku sa nachádza aj detský park Lupigno

Copyright: Roby Trab

Vybrať zimnú dovolenku, aby sa na nej dobre zabávali tak dospelí ako aj deti, dá vždy zabrať. Avšak len do chvíle, kedy objavíte Livigno. Talianska zimná metropola ponúka rodinám s deťmi ideálne podmienky a zázemie, ktorému veľmi rýchlo privyknete. Upravené zjazdovky ožiarené slnkom, lyžiarske školy, ubytovanie prispôsobené rodinám na mieru, veľa zábavy a poznávania. Presvedčte sa s našimi tipmi.


Nižšie náklady s Family Weekom


Zimná dovolenka s deťmi vie riadne prevetrať peňaženku. Vďaka špeciálnej akcii Family Week Kids go Free rodinné financie až tak veľmi nezaťažíte. Prídite do Livigna v týždni od 23. do 30. 3. a pri ubytovaní dvoch dospelých osôb získa jedno dieťa do 12 rokov úplne zadarmo ubytovanie v hoteli (v apartmáne 15% zľavu), požičanie výstroja aj lyžiarsku školu a každé ďalšie dieťa narodené po roku 2007 následne 50% zľavu z bežných cien. A do aquaparku Aquagranda môžeete ísť zadarmo až s tromi deťmi naraz.

 

Lyžiarske školy so skipasom zdarma


Livigno je ideálne miesto, kde sa vaše deti naučia mať lyže radi. Postará sa o to tím viac ako 150 profesionálnych inštruktorov v lyžiarskej škole. Kompletné vybavenie od prilby cez lyžiarky až po lyže netreba riešiť vopred, všetko sa dá jednoducho požičať. Na všetky vleky navyše deti do 8 rokov získajú pri dvoch platiacich dospelých skipas zadarmo.

 

Aktivity nabité adrenalínom


V Malom Tibete dobre vedia, že deti sa vedľa výuky potrebujú aj zabávať, a preto je pre ne v hornej časti zjazdovky Carosello 3000 pripravená aj špeciálna pretekárska dráha Boarder Zoo s širokými zákrutami, lemovaná siluetami zvierat, ktoré v Livignu žijú. Na snehu sa deti poriadne vyšantia aj vďaka 100 metrov dlhej sánkarskej dráhe. A tie, ktoré majú radi adrenalín, si nenechajú usjť Tubing slope – jazdu z kopca na špeciálnych nafukovačkách.

 

Detský klub Lupigno plný zábavy a hier


Pre deti do 3 rokov je určený detský klub Lupigno s rovnomenným maskotom, ktorý im robí spoločnosť na zjazdovkách s preliezkami a na pretekárskych trahách. V prípade nepriazne počasia a na dobitie energie slúži krytý areál, kde si deti môžu zjesť desiatu, oddýchnuť si a animátori ich zabavia pestrou paletou hier a súťaží.

 

Mottolino s pomocníkom Yepim


Novinkou časti Mottolino Fun Mountain je šesťsedačková lanovka vybavená bezpečnostnými prvkami a posuvným pásom, ktorý sa automaticky prispôsobí výške dieťaťa a umožní bezproblémový výstup. K areáli patrí aj zjazdovka, na ktorej si malí lyžiari môžu zajazdiť s maskotom Yepim. A o deti od 3 do 7 rokov (mladšie so sprievodom) sa zdarma postarajú v detskom klube, ktorý je súčasťou občerstvovacej zóny na M‘eating Point Mottolino.

Galéria

Rodinná zábava v Livignu - © Roby Trab
Jazda na fat bike - Livigno - © Roby Trab
Aquapark Aquagranda Livigno - © APT Livigno
Lyžovačka v Livignu - © Samuel Confortola

Zobraziť všetko

 

Športové vyžitie aj mimo zjazdovky


Livigno vás neohúri len ako lyžiarov. S deťmi môžete prežiť nejedno dobrodružstvo aj pri poznávaní okolia tohto malebného mestečka. Vyraze na prieskum krajiny v konskom sedle, na skútri či na snežniciach. Šliapnuť môžete aj do pedálov fat bikov, ktoré sú k dispozícii aj v detských veľkostiach. Alebo si požičajte a za fat bike zapojte Charriot, vozítko pre malé deti, a môžete smelo vyraziť. A nadšenci do biatlonu si isto nenechajú usjť možnosť byť vyškoleními inštruktormi zasvecení do tajomstiev tohto obľúbeného športu.

 

Relaxácia aj šantenie vo vode


Aquapark Aquagranda Active You ponúka nepreberné množstvo vodnej zábavy aj relax pre celú rodinu. Môžete sa nechať rozmaznávať v tureckých kúpeľoch, vírivkách, saunách, v bazéne so slanou vodou a spoločne s deťmi sa vyšantiť v časti Slide and Fun, plnej šmýkaviek a tobogánov. Nachádza sa tu aj detský bazénik, magický hrad a rodičia tu navyše môžu využiť služieb baby sittingu.

 

Hotely a apartmány ušité rodinám na mieru


Livigno víta rodiny s deťmi s otvorenou náručou, a preto sa o ne chce postarať nielen na svahu, ale aj mimo nej. Nájdete tu sieť hotelov a apartmánov, ktoré ponúkajú množstvo služieb rodinám ušitých priamo na mieru. Vedľa bežných služieb rodičia ocenia baby sitting (stráženie detí), detsého lekára, ihrisko, požičovňu kočíkov, bicyklov s detskými sedačkami aj sánkami a v reštauráciach detské menu.

 

Slnko po celý rok


Livigno ležiace vo výške 1816 metrov nad morom je obľúbeným lyžiarskym strediskom aj vďaka stabilnej snehovej nádielke a perfektne upravovaným 115 kilometrom zjazdoviek, ako aj pre svoje slnečné počasie, ktoré tu zažijete až 300 dní v roku. Odpadá tak neistota, že na vašej vytúženej dovolenku, na ktorú ste sa s deťmi tak tešili, budete čeliť nepriazni počasia.

 

Čaro miestnej gastronómie


Kde inde deťom dopriať ich milovanú pizzu či špagety než v Taliansku. Livignská kuchyňa je navyše ovplyvnená susedným Švajčiarskom a rozvoniava po bylinkách, sušenom mäse a syru. Určite ochutnajte bresaolu – táto legenda miestnej kuchyne kraluje všetkým delikatesám a narazíte na ňu na každom rohu. A pokiaľ máte radi zmrzlinu a mliečne nápoje, navštivte mlekáreň Latteria di Livigno, kde sa dobre najete, a navyše tu kúpite aj miestne syry, maslo aj ochutenú srvátku.


 

Reklama

Najlepšie rodinné lyžiarske strediská

Reklama

Reklama