Slovak

Najväčšia lyžiarska oblasť v Česku: SkiResort ČERNÁ HORA – PEC

9. december 2016 | Zina Plchová

Správy z regiónu: Česká republika, Krkonoše

Strediská v tomto článku: Černá hora - Janské Lázně, Pec pod Sněžkou

Chytanie bronzu na zjazdovkách SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC

Chytanie bronzu na zjazdovkách SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC

Copyright: SkiResort ČERNÁ HORA - PEC

Lyžovačka na 41 km zjazdoviek na 1 skipas v 5 vzájomne prepojených strediskách – Černá hora (Janské Lázně), Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Velká Úpa a Svoboda nad Úpou. Každý z areálov má trochu iný charakter a odlíšnu náročnosť zjazdoviek.

Okrem najdlhších, až trojkilometrových zjazdoviek nájdete v SkiResorte aj detské lokality s miernymi zjazdovkami a zázemím pre malých lyžiarov, či atraktívne lyžovanie v podobe zábavnej trate Funline s klopenými zákrutami a tunelom, alebo tratí s časomierou pre obrovský slalom a zjazd. Medzi jednotlivými strediskami sa dá prejsť na lyžiach a ratrakom SkiTour, prípadne s využitím skibusov.

Po rekordných investíciach do lanoviek, nových zjazdoviek a zasnežovania v roku 2015, ktoré prekročili 250 miliónov českých korún, čo je asi 9,25 milióna eur, SkiResort ČERNÁ HORA - PEC toho roku investuje do zlepšenia kvality služieb pre rodiny s deťmi. Vybudovali nové a rozšírili existujúce detské lokality v rezortoch Černá hora (Janské Lázně) a Pec pod Sněžkou. Dovedna ide o 4 novo vybavené detské lokality. Pre návštevníkov SkiResortu sa navyše otvára nová lyžiarska škola, požičovňa, lyžiarsky servis a test centrum Atomic Salomon pod hlavičkou SkiResort LIVE. Vďaka tomu budú mať lyžiari všetky služby, ktoré potrebujú, pod jednou strechou a na jednom mieste bez starostí. Hory si tak konečne budú môcť užívať naplno.

 

Zábavná trať Funline s klopenými zákrutami a tunelom sa nachádza v Peci pod Sněžkou  - © facebook.com/SkiResortCernaHoraPec

Zábavná trať Funline s klopenými zákrutami a tunelom sa nachádza v Peci pod Sněžkou

Copyright: facebook.com/SkiResortCernaHoraPec

Novinky v zimnej sezóne 2016/17

V zimnej sezóne 2016/17 ponúka táto najväčšia česká lyžiarska oblasť predovšetkým rodinám s deťmi nové služby pod hlavičkou SkiResortu. Tie zahŕňajú lyžiarsku školu, požičovne športového výstroja, lyžiarsky servis a najmä novo vybavené detské lyžiarske parky s posuvnými kobercami a detskými vlekmi. Všetko pod novou značkou SkiResort LIVE. Došlo takisto na rozšírenie začiatočníckej lokality v Peci pod Sněžkou na Javore. 

Služby, ktoré nájdete iba v SkiResorte

Chceme lyžiarom, ktorí prídu do SkiResortu, ponúkať komplexné a najmä kvalitné služby "pod jednou strechou". Od skipasov, cez lyžiarsku školu, požičovňu lyží, servis či babysitting, až po depot (úschovňu), v ktorej si môžu nechať svoje lyže či trebárs vysušiť lyžiarky cez noc. Doposiaľ sme takéto komplexné služby neposkytovali, aj keď v alpských strediskách je to už bežná vec, ktorú by sme chceli dosiahnuť aj u nás," vysvetluje riaditeľ SkiResortu Petr Hynek a dodáva: „Aj z tohto dôvodu chceme ponúkať také služby, ktoré zvyčajne lyžiarske školy a požičovne v regióne neponúkajú. Deti do 4 rokov majú k výuke v škole SkiResort LIVE zapožičanie lyžiarskeho setu zadarmo. V požičovni SkiResort LIVE si môžete lyže či snowboard požičať už o den skôr od 14 hodín, aby ste sa ráno nezdržiavali v radoch a šli rovno na menžester. Úschovňa je pre tých, kto využijú služby pôžičovne, úplne zadarmo. A servis? Náš WINTERSTEIGER Discovery S je najmodernejší stroj v regióne, ktorý ponúkne malý servis na počkanie, zvláda však aj špeciálne opravy a profi pretekársky servis," vypočítava Petr Hynek.

Kto chce vyskúšať najlepšie lyže na trhu, môže využit oficiálne Test centrum Atomic Salomon, ktoré bude ponúkať komfortné aj pretekárske modely lyží na zimu 2016/17 v dvoch hlavných strediskách - v rezorte Černá hora (Janské Lázně) ako aj v Peci pod Sněžkou.  

Galéria

Chytanie bronzu na zjazdovkách SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC - © SkiResort ČERNÁ HORA - PEC
Černá hora (Janské Lázně) - © SkiResort Černá hora - Pec
Černá hora - Janské Lázně - © Lech Jewtuszko
Po lyžovačke pivečko na svahu - SkiResort ČERNÁ HORA - PEC - © facebook SkiResort ČERNÁ HORA - PEC

Zobraziť všetko

Lepšie upravené svahy vďaka novým ratrákom

SkiResort ČERNÁ HORA – PEC investoval aj do strojového vybavenia na úpravu zjazdových tratí. V areáloch Černá hora (Janské Lázně) a v Peci pod Sněžkou budú zjazdovky upravovať 2 nové ratráky Prinoth s navijákom. Úpravu zjazdoviek pred večerným lyžovaním budú v obidvoch strediskách zabezpečovať naraz vždy 4 ratráky, tak aby boli zjazdovky pripravené skôr a mali dostatok času na vymrznutie. Zlepší sa tak kvalita lyžovania pre tých, ktorí prídu na večerné lyžovanie, ako aj pre tých, ktorí do SkiResortu prídu lyžovať počas dňa. V piatich strediskách SkiResortu bude počas zimy pracovať 22 ratrákov. O viac snehu sa postará aj 50 nových snehových diel a spŕch. Dovedna tak bude v SkiResorte „vyrábať“ sneh viac ako 210 týchto zariadení. Veľkú zmenu by lyžiari mali zaznamenať predovšetkým v stredisku Veľká Úpa (Portášky), ktoré bude kompletne novo vybavené asi 25 snežnými delami a sprchami, a tak sa tamojšie zjazdovky mali vysnežovať rýchlejšie a kvalitnejšie.

SkiTour – lyžiarske spojenie Černej hory a Pece pod Sněžkou je čoraz obľúbenejšie

Už štvrtú sezónu budú môcť lyžiari v SkiResorte využívať unikátnu možnosť prejazdu zo strediska Černá hora (Janské Lázně) do Pece pod Sněžkou. „Záujem o lyžovanie na viacerých zjazdovkách za jeden deň každým rokom stúpa. Kým v prvej sezóne využilo SkiTour zhruba 500 ľudí denne, vlani to bolo v priemere 800 lyžiarov. Vidno, že využitie ratrakov SkiTour s prejazdom na lyžiach medzi obidvoma hlavnými strediskami SkiResortu je pre návštevníkov čoraz lákavejšie a dáva im tak možnosť zažiť obdobné lyžiarske vyžitie ako v alpských strediskách. SkiTour je samozrejme v cene skipasu, upresňuje Petr Hynek.

Ratraky SkiTour prepravujúce lyžiarov z Černej hory do Pece sú čoraz populárnejšie  - © Facebook SkiResort

Ratraky SkiTour prepravujúce lyžiarov z Černej hory do Pece sú čoraz populárnejšie

Copyright: Facebook SkiResort

Cena skipasov zostáva rovnaká

Ceny skipasov sa nemenia, sú rovnaké ako v minulej sezóne. Sezóna bude znova odstupňovaná na vedľajšiu, štandardnú a top sezónu. Štandardná sezóna zahŕňa najdlhšie obdobie počas zimy, a to 55 dní. V tomto čase zaplatí dospelý za 1 deň lyžovania 690 Kč, teda rovnako ako vlani. "Štandardná sezóna zahŕňa obdobie do Štedrého dňa, mesiac január a časť marca. V tomto období sú zvyčajne ideálne lyžiarske podmienky, otvorených je 100% zjazdoviek, na ktorých leží dostatok snehu," uvádza Petr Hynek.

Stále výhody pre rodiny s deťmi

Deti mladšie ako 6 rokov majú v rámci RODINNÉHO CESTOVNÉHO a paketu MALÉ DIEŤA lyžovanie zadarmo. Rovnaká výhoda platí aj pre držiteľov STRIEDAVÉHO skipasu, ktorý slúži najmä rodičom, ktorí prichádzajú na hroy s nelyžujúcimi deťmi a chcú sa pri starostlivosti o ne a v lyžovaní vystriedať. „Pri rodinných balíčkoch sme zachovali systém zliav, kedy na prvé dieťa či juniora až do 18 rokov poskytujeme zľavu až 25% a na ďalšie deti a juniorov potom zľavu až 50%,“ hovorí Petr Hynek. V cene šesť- a sedemdňových rodinných balíčkov je navyše zadarmo aj každodenné večerné lyžovanie.

Reklama

Mohlo by ťa zaujať

Sezónny CzechSkipass využijete v 23 lyžiarskych strediskách ©www.czechskipass.cz

Sezónny CzechSkipass využijete v 23 lyžiarskych strediskách

Projekt CzechSkipass je na českom trhu už niekoľko rokov. Táto sezónna permanentka sprístupňuje držiteľom 23 najväčších českých a mora...

Najlepšie rodinné lyžiarske strediská

Reklama

Reklama