Osem rakúskych lyžiarskych stredísk spolu s TOP destináciou, Schnalstalským ľadovcom  v južnom Tirolsku sa združilo pod názvom skisport.com. 

Cenovo výhodný skipas v Rakúsku a Taliansku

Každé z deviatich lyžiarskych stredísk je ideálnou dovolenkovou destináciou pre rodiny a všetky ponúkajú špeciálne paušálne ponuky, šité na mieru pre rodičov s deťmi. Nájdete ich v dolnorakúskych lyžiarskych strediskách so zaručene dobrými snehovými podmienkami v Lackenhof am Ötscher a Hochkar, v hornorakúskych top destináciách Hinterstoder a Wurzeralm, Kasberg a Hochficht alebo v Action Hill v Hochkössen v Tirolsku či v nádhernom stredisku Heiligenblut am Großglockner v Korutánsku. Špeciálne rodinné ponuky ponúka aj Schnalstalský ľadovec s dychvyrážajúcou kulisou Ötztalských Álp v oblasti Südtirol v Taliansku, kde si môžete vychutnať pôžitok z lyžovania od októbra do začiatku mája.

 

Jednoduchšie a cenovo výhodnejšie lyžovanie zažijete vďaka skisport.com!

Z rodinných ponúk profitujú predovšetkým rodiny s deťmi. Deti do 10 rokov (ročník 2007) v sprievode jedného z rodičov s platným lyžiarskym lístkom tak majú lyžiarsku kartu SnehuliakSchneemankarte – iba za 3 eurá na deň (potrebný dôkaz o rodinnej príslušnosti). V ponuke sú atraktívne paušálne balíčky počas víkendov, troch alebo štyroch dní či celého týždňa mimo hlavnej sezóny za senzačné rodinné ceny.

 

Lyžiarske strediská skupiny skisport.com


Hochkar

Toto najvyššie položené lyžiarske stredisko Dolného Rakúska je známe svojou legendárnou zárukou dobrých snehových podmienok. Vo vzdialenosti len 240 km od Bratislavy  sa Hochkar prezentuje svojimi 9 modernými vlekmi a lanovkami, 19 km zjazdoviek, snowparkom Hochkar a nádhernou krajinou s panorámou, ktorá je pre Dolné Rakúsko naozaj jedinečná! Hochkar funguje ako freeride centrum a tréningové miesto rakúskych lyžiarov – účastníkov svetových pohárov, v ktorom sa zrodili hviezdy ako Thomas Sykora, Andreas Buder a Kathrin Zettel.
www.hochkar.at

Hochkar, © Alexander Kaiser

Hochkar © Alexander Kaiser

 

Lackenhof am Ötscher

Lackenhof am Ötscher, len 220 km od Bratislavy, je stredisko so širokým spektrom ponúk pre celú rodinu. Pre najmenších ponúka Sunny Kids Park s pásovým vlekom, pre väčších je k dispozícii snowpark pre lyžiarskych a snowboardových freestylerov. Vďaka 9 lanovkám a 19 kilometrom zjazdoviek so všetkými úrovňami náročnosti si tu vhodný svah nájde každý lyžiar. V pôvodných apré ski chatách môžu nechať hostia svoju peknú lyžovačku doznieť v príjemnej atmosfére pri kulinárskej ochutnávke miestnych špecialít.
www.oetscher.at

Lackenhof, © Peter Faschingleiter

Lackenhof © Peter Faschingleiter

 

Hochficht

Lyžiarsky región Hochficht sa nachádza v rozprávkovej zimnej scenérii na trojmedzí Rakúska, Nemecka a Česka. Hojdačka cez tri vrchy je ľahko dostupná a svojou perfektne zladenou infraštruktúrou uľahčuje svojim hosťom lyžovanie. Rozmaznávajú ich tu krátke prechody od parkoviska k vlekom, výškovo nastaviteľné pomôcky na nasadnutie a nový detský svet priamo vedľa lyžiarskej arény s najlepšou kuchyňou. V najväčšom rakúskom lyžiarskom stredisku mimo Álp si na rozmanitých svahoch, vo funparkoch a na cross trati nájdu výzvy aj ambiciózni lyžiari. Stredisko Hochficht ponúka 10 lanoviek a vlekov a okolo 20 km zjazdoviek.
www.hochficht.at

Hochficht, © Hochfichts Bergbahnen GmbH

Hochficht © Hochfichts Bergbahnen GmbH

 

Kasberg

V strede Horného Rakúska, v Grünau, leží Kasberg, lyžiarske stredisko pre rodiny prispôsobené pre začiatočníkov a pokročilých lyžiarov s rozsiahlym freestyle parkom. Lyžiarsky región Kasberg je vybavený 10 vlekmi a lanovkami a má 21 km zjazdoviek. Početné chaty pozývajú na príjemnú chvíľku oddychu. Lyžiarska škola Grünau patrí podľa štúdie k najobľúbenejším lyžiarskym školám v Rakúsku.
www.kasberg.at

Kasberg, © Kasberg Bahnen

Kasberg © Kasberg Bahnen

 

Hinterstoder a Wurzeralm
Lyžiarsky región Hinterstoder-Wurzeralm leží pred dychvyrážajúcou kulisou pohoria Totes Gebirge („Mŕtve hory“), resp. vrchu Warscheneck a je dobre dostupný z diaľnice Pyhrn alebo verejnými dopravnými prostriedkami.

V stredisku Hinterstoder nájdete jedinú hornorakúsku lyžiarsku oblasť, ktorá hostila svetový pohár. Siaha do výšky 2000 metrov nad morom, a tak zimným športovcom ponúka zvlášť vysokú záruku dobrých snehových podmienok na svahoch s celkovou dĺžkou až 40 km. Na svoje si tu prídu tak športoví lyžiari hľadajúci výzvy – napr. na pretekárskej trati Hannesa Trinkla, ako aj rodiny, ktoré túžia po zábave a rozmanitosti na mnohých „modrých“ trasách.

Hinterstoder, © OÖT_Röbl

Hinterstoder © OÖT_Röbl

 

Oblasť Wurzeralm ponúka na 22 kilometroch zjazdoviek pohodovú lyžovačku s nádherným výhľadom na okolité hory. Najrýchlejšia pozemná lanovka na svete vyvezie hostí k vrcholnej stanici Wurzeralm za rekordný čas. Tam na nich čaká Sunny Kids Park pre deti, nádherné zjazdy a tradičné chaty.
www.hiwu.at

Wurzeralm, © TVB Pyhrn-Priel_Himsl

Wurzeralm © TVB Pyhrn-Priel_Himsl

 

HochKössen

HochKössen sa nachádza v jednom z tirolských regiónov s najbohatšou snehovou nádielkou, v regióne Kaiserwinkl. Tu leží „Action Hill“ s vynikajúco upravenými svahmi pre lyžiarov všetkých úrovní, Sunny Kids Park pre najmenších a vynikajúca gastronomická ponuka s nenapodobniteľnou panorámou pohoria Kaisergebirge. V profesionálne vedenom pretekárskom a tréningovom centre HochKössen na vás čaká optimálna starostlivosť. K dispozícii tu máte 11 lanoviek a vlekov a celkovo 22 kilometrov zjazdoviek, resp. 51 ha lyžiarskej plochy.
www.bergbahnen-koessen.at

HochKössen, © Bernhard

HochKössen © Bernhard

 

Grossglockner/Heiligenblut

Nádherné lyžiarske stredisko v regióne pod Großglocknerom ponúka 12 lanoviek a vlekov, 55 km (spádová priamka 31,1 km) veľkoryso rozmiestnených svahov pre všetky lyžiarske úrovne, freeride arénu s rozlohou 15 km2 a značkované lyžiarske trasy pre ambicióznych zimných športovcov. Vysoká poloha a moderné zasnežovacie zariadenia sú až do jari zárukou dobrých snehových podmienok. Užite si jedinečný výhľad na najvyšší vrch Rakúska, Großglockner (3 798 m), a ďalších 40 trojtisícoviek. Pekné reštaurácie a útulné lyžiarske chaty pozývajú na chvíľku oddychu a premieňajú lyžovačku v Heiligenblute na nezabudnuteľný zážitok.
www.gross-glockner.at

Grossglockner/Heiligenblut, © Grossglockner Bergbahnen BB_M.Rupitsch

Grossglockner/Heiligenblut © Grossglockner Bergbahnen BB_M.Rupitsch

 

Partnerské lyžiarske stredisko:

Ľadovec Schnalstal v Južnom Tirolsku

Ľadovcové lyžiarske stredisko siaha až do výšky 3 250 metrov nad morom a aktívnym dovolenkárom ponúka všetko, vďaka čomu je zimná dovolenka v Južnom Tirolsku zážitkom: od vysokohorskej kulisy v Ötztalských Alpách, obkolesenej rozmanitými strediskami zimných športov so širokou ponukou pre rodiny až po prvotriedne ubytovanie a špičkovú gastronómiu. Od údolnej stanice sa nadšenci zimných športov lanovkou pohodlne za niekoľko minút dostanú na ľadovec Schnalstaler Gletscher. Tam, kde trénujú aj mnohé národné tímy, môžu lyžiari na svahoch vyskúšať všetky stupne náročnosti, vrátane 8-kilometrového zjazdu do údolia.
www.schnalstal.com/de/skigebiet

Ľadovec Schnalstal, © Schnalstaler Gletscherbahnen-Alex Filz

Ľadovec Schnalstal © Schnalstaler Gletscherbahnen-Alex Filz

 

Viac na www.skisport.com