Slovak

Rodinné zjazdovky, kúpele, bežky... To je Charmey!

23. december 2013 | Markéta Růžičková

Správy z regiónu: Švajčiarsko, Fribourg

Strediská v tomto článku: Charmey - Vounetse

Kabínková lanovka vás vyvezie až na vrchol Vounetz (1626m)

Kabínková lanovka vás vyvezie až na vrchol Vounetz (1626m)

Copyright: www.fribourgregion.ch

Horská dedina Charmey v kantóne Fribourg na úpätí Álp leží priamo v srdci oblasti Gruyere. Ak vám to slovo niečo pripomína, máte pravdu, po tejto časti Švajčiarska sa volá znamenitý tvrdý syr, ktorý sa tu vyrába od roku 1113. Nezabudnite teda pri obdivovaní miestnej prírody a lyžovaní ochutnať tradičnú pochúťku a tiež sa pozrieť na jej výrobu. V reštauráciách vám z gruyere urobia syrové fondue a je tiež základom aj pre výbornú miestnu polievku Soupe de Chalet. Ako sa tu kedysi na farmách vyrábali syry a ďalšie mliečne výrobky sa najlepšie na vlastné oči presvedčíte na farme Gérarda Bilanda len štyri kilometre od Charmey, otvorené však majú iba v letnej sezóne. Ak dávate prednosť trochu sladšej švajčiarskej špecialite, urobte si z Charmey výlet do neďalekého Brocu, do továrne na čokoládu Maison Cailler, ktorá funguje už od roku 1898. Nebojte, sem si môžete odskočiť aj z lyžovačky, čokoláda sa tu vyrába celoročne.

 

Lyžovanie pre začiatočníkov – do 9 rokov zdarma

Lyžovanie ponúka toto rodinné stredisko hlavne začiatočníkom, najviac sa tu zjazdovky modrajú. Kabínková lanovka z Charmey vás vyvezie až na vrchol Vounetz (1626m), kde je štýlová reštaurácia a odkiaľ môžete zlyžovať na protiľahlý svah, na ktorom je okrem iného jediná čierna zjazdovka strediska. Deti tu majú naozaj radi, tie do deviatich rokov tu totiž lyžujú zadarmo.

Zjazdovky v Charmey sú určené najmä rodinám s deťmi.  - © www.fribourgregion.ch

Zjazdovky v Charmey sú určené najmä rodinám s deťmi.

Copyright: www.fribourgregion.ch

Na svoje si v Charmey prídu aj bežkári, pre ktorých je pripravených dvadsať kilometrov upravených trás, z nich je časť v noci osvetlená, teda môžete si ísť "oddýchnuť" na bežky až keď sa zastavia lanovky. Pod kabínkovou lanovkou je aj sánkarská dráha dlhá dva a pol kilometra, sánky vám požičajú v medzistanici. Ďalšie vyžitie na snehu si môžete vyskúšať na snežniciach. Je tu dvadsaťpäťkilometrový upravený okruh, ktorý spája Charmey s dvoma susediacimi strediskami La Berra a Jaun. Milovníci trochu väčšieho adrenalínu potom ocenia najmä nový freestylový park.

Charmey

Charmey

 

Kúpeľ s výhľadom

V roku 2007 boli v Charmey otvorené kúpele Les Bains de La Gruyere, kde sú dva bazény - vnútorný a vonkajší - napustené miestnou vodou, bohatou na minerálne soli. V zime je neopakovateľným zážitkom kúpeľ v teplom vonkajšom bazéne s výhľadom na zasnežené velikány. Kúpele ponúkajú tiež rôzne typy saun alebo pary, masáže, kozmetické procedúry a wellness.

Ak chcete mestečko a jeho históriu spoznať naozaj dôkladne, bude najlepšie, keď sa zájdete pozrieť do miestneho múzea v jednej z tradičných alpských chalúp.

 

Pozrite si tiež:

Snehové správy z Charmey

Mapa zjazdoviek

Webkamery

 

Galéria

Kabínková lanovka vás vyvezie až na vrchol Vounetz (1626m) - © www.fribourgregion.ch
Zjazdovky v Charmey sú určené najmä rodinám s deťmi. - © www.fribourgregion.ch
Charmey
Charmey

Zobraziť všetko

 

Reklama

Najlepšie rodinné lyžiarske strediská

Reklama

Reklama