Slovak

Doprajte svojim najmenším jazdu na lyžiarskom kolotoči

14. december 2013 | Matej Petőcz

Správy z regiónu: Slovensko, Liptov

Strediská v tomto článku: PARK SNOW Donovaly

Park Snow Donovaly

Park Snow Donovaly

Copyright: Park Snow Donovaly

PARK SNOW Donovaly patrí medzi najznámejšie lyžiarske strediská na Slovensku. Obec Donovaly sa rozprestiera na rozhraní Národných parkov Nízke Tatry a Veľká Fatra, od Banskej Bystrice je vzdialená 25 km, od Ružomberka 29 km.

Najväčší detský FUNPARK v strednej Európe nájdete práve tu, v donovalskej časti Mistríky, v najvhodnejšej lokalite pre výučbu lyžovania - a to priamo medzi dvomi lyžiarskymi svahmi Nová hoľa a Záhradište. K 2500 m2 pôvodnej plochy FUN PARK-u Patty Ski pribudlo v decembri 2011 nových skoro 10 000 m2 čím sa zaraďuje spolu s vybavením do popredia detských parkov a je druhým najväčším svojho druhu v Európe. Vo FUN PARKU je k dispozícii 9 posuvných pásov, pomocou ktorých sa deti naučia lyžovať oveľa ľahšie, bez strachu a hlavne zažijú pri tom veľa zábavy. Vo FUN PARKu nechýba ani karusel - kolotoč poháňaný motorom, ktorý je veľkým pomocníkom pri lyžiarskej výučbe. Deti sa učia lyžovať v lyžiarskej škôlke už od 3 rokov a práve pre deti, ktoré začínajú sú posuvné pásy najväčším pomocníkom.            

Každý deň o 12.00 pre všetky deti aj dospelých jedinečná "Show na snehu" s množstvom hier a zábavy a nezabudnuteľná jazdu v snežnom vláčiku. Tešia sa na vás maskoti Dodo, Lulu, Brumík a myšiaci PARK SNOW. Všetky deti z Brumíkovej škôlky získavajú pekný darček!

Funpark na Donovaloch  - © PARK SNOW Donovaly

Funpark na Donovaloch

Copyright: PARK SNOW Donovaly

 

Aj dospelí návštevníci Donovál majú z čoho vyberať. Celková dĺžka zjazdoviek v stredisku je 11 km. Zjazdovky sú sústredené do dvoch areálov – ZáhradišteNová hoľa, tieto prepájajú tri krátke vleky.

Záhradište je vhodné pre začiatočníkov a mierne pokročilých lyžiarov. Premáva tu 4-sedačková lanovka (dĺžka 600 m, prevýšenie 117 m) a 12 lyžiarskych vlekov.

Nová hoľa spolu s Patočinami ponúka červeno-čierne zjazdovky pre stredne pokročilých a pokročilých lyžiarov. Prepravu zabezpečuje expresná kombinovaná 6-sedačka s 8-miestnymi kabínkami (dĺžka 1312 m, prevýšenie 444 m) a jeden lyžiarsky vlek. Ponuku dopĺňa vlek Mišúty s modrou zjazdovkou v blízkosti parkoviska.

Na Donovaloch pôsobí niekoľko požičovní, lyžiarskych a snowboardových škôl. Jedinečnými atrakciami, ktorými je stredisko známe, sú jazdy na psích záprahoch a snowparagliding. Pri dolnej stanici lanovky na Novú hoľu nájdete klzisko.


Snowpark

Riders park Záhradište je podľa viacerých nezávislých hodnotení najkvalitnejší snowpark na Slovensku. Pripravuje sa tu slovenská reprezentácia v slopestyle snowboardingu a v akrobatickom lyžovaní. Ponúka denne upravované prekážky rôznych náročností, či oddychovú zónu. V predaji je špeciálny bodový skipas pre snowpark.

Park Snow Donovaly: Riders Park  - © PARK SNOW Donovaly

Park Snow Donovaly: Riders Park

Copyright: PARK SNOW Donovaly


Bežecké trate

Na Donovaloch si na svoje určite prídu tiež vyznávači bežeckého lyžovania. K dispozícii sú 2 bežecké okruhy v okolí Polianky a Močiarov a trasa z Donovál až na Šachtičku. Celková dĺžka pravidelne upravovaných bežeckých trás je 18,4 km. Sú pripravované vždy pred víkendom pre korčuliarsky štýl.

Novú mapu bežkárskych tratí je možné bezplatne získať v miestnom infocentre alebo si stiahnuť z webovej stránky www.parksnow.sk, sekcia mapy.

 

Wellness zábava po lyžovačke 

Niekoľko hotelov i apartmánových domov na Donovaloch disponuje bazénmi a saunami dostupnými pre ubytovaných aj neubytovaných hostí. Najbližšími termálnymi aquaparkami sú Bešeňová (38 km cesty autom) a Lúčky (40 km cesty autom). Po ceste z lyžovačky si teda môžete dopriať príjemný relax v termáloch.

 

Na lyžovačku v 2 strediskách vám stačí 1 skipas!

V spolupráci s neďalekým lyžiarskym strediskom Ružomberok – Malinô Brdo je pre všetkých pobytových hostí pripravená zaujímavá možnosť vyskúšať popri donovalských svahoch aj tie ružomberské. Všetky lyžiarske lístky, ktoré si zakúpite na min. 2 dni môžete využívať na lyžovačku aj na 12 km zjazdoviek rôznej náročnosti v stredisku vzdialenom od Donovál len 28 km. Takže okrem 2 lanoviek a 14 vlekov na Donovaloch  môžete využívať ďalšie 2 lanovky a 7 vlekov v Ružomberku na ten istý skipas.

Túto ponuku môžu využívať aj držitelia sezónnych skipasov PARK SNOW Donovaly, nakoľko v oboch strediskách je platný aj sezónny skipas, ktorý na rozdiel od sezónneho skipasu SLOVAKIA SUPER SKIPAS bude platný aj na večernú lyžovačku v stredisku PARK SNOW Donovaly.

Park Snow Donovaly 09.02.2013  - © PARK SNOW Donovaly

Park Snow Donovaly 09.02.2013

Copyright: PARK SNOW Donovaly
 


8-hodinový výberový lístok

8-hodinový výberový lístok je lístok vhodný pre všetkých, ktorí si chcú užiť slobodu a nechcú sa viazať kúpou časových lístkov a pri častejších návštevách nášho strediska nelyžujú celý deň. Prvým prechodom cez turniket sa odpočíta z lístka 1 hodina, počas ktorej môže majiteľ lístka uskutočniť neobmedzený počet jázd. Ak po uplynutí tejto hodiny už žiadny ďalší prechod cez turniket neuskutoční, na lístku zostáva 7 hodín, ktoré môže opäť ľubovoľne využiť v ktorúkoľvek dobu počas prevádzky dopravných zariadení v našom stredisku na dennom alebo večernom lyžovaní. Ďalšiu hodinu majiteľovi lístka odpočíta až prechodom cez turniket po uplynutí 60 minút od prvého prechodu cez turniket.

 

Pozrite si tiež:

Snehové správy

Webkamery

Mapa zjazdoviek

 

Galéria

Park Snow Donovaly - © Park Snow Donovaly
Park Snow Donovaly: Riders Park - © PARK SNOW Donovaly
Park Snow Donovaly - © Park Snow Donovaly
Park Snow Donovaly: Riders Park - © PARK SNOW Donovaly

Zobraziť všetko

Reklama

Najlepšie rodinné lyžiarske strediská

Reklama

Reklama