Na Slovensku pribúdajú lyžiarske škôlky so samostatnými vlekmi, posuvnými pásmi a kompletným zázemím s možnosťou využiť služby lyžiarskych inštruktorov.

 

Ohradené arény lyžiarskych škôlok, ktoré na Slovensku vznikli v uplynulých rokoch, sa tešia zvýšenej popularite. Kým rodičia ušetria čas, deti sa v škôlkach naučia správne lyžovať bez zbytočných zlozvykov a úrazov. Výuka je bezpečná, nakoľko pri nej nehrozia kolízie s lyžiarmi a snowboardistami na zjazdovkách. Do priestorov škôlok majú prístup len deti v doprovode inštruktorov a prípadne rodičov.

Škôlky sú zväčša vybavené posuvnými pásmi, lanovými vlekmi a klasickými vlekmi. Rozprávkové postavičky, maskoti, rôzne prekážky a malé slalomové bránky sú samozrejmosťou. Skupinová výuka obvykle trvá 2 hodiny doobedu a 2 hodiny poobede. Cena jedného dvojhodinového cyklu sa pohybuje od 13 (Martinské hole), cez 21 (Donovaly) po 35 eur (Maxiland).

 

Donovaly

Najväčšiu škôlku pre deti na Slovensku – tzv. funpark – má lyžiarske stredisko Park Snow Donovaly. Nachádza sa v oblasti medzi areálmi Nová Hoľa a Záhradište a roprestiera sa na ploche 10 000 m2. Funpark disponuje deviatimi posuvnými pásmi, dvomi lyžiarskymi vlekmi, množstvom prekážok, bubnov, pedálovačiek či kolotočom poháňaným motorom. Deti od 4 do 12 rokov sú podľa veku a výkonnosti zaradené do družstiev a výučba prebieha v skupine.

 

Martinské hole

Detská lyžiarska škôlka na Martinských holiach sa nachádza v blízkosti dolnej stanice vleku B Rekreačný pri Chate Dvojka. Vybavená je lanovým vlekom. Terénne nerovnosti, slalomové bránky, prekážky a iné atrakcie sa deti učia prekonávať hravou formou pod vedením inštruktorov. Kurzy lyžiarskej školy je možné rezervovať aj prostredníctvom online formulára.

 

Jasná Chopok sever, Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso

V strediskách Jasná Chopok sever, Tatranská Lomnica a Štrbské Pleso funguje koncept lyžiarskych škôlok Maxiland. Plocha každého z Maxilandov je približne 4000 m2, dopravu detí zabezpečujú posuvné pásy. Lekcie začínajú každý deň zimnej sezóny o 10:30 a 13:30, deti sú rozdelené do kategórií „Babies“ 3-4 roky a „Kids“ (5-11 rokov). Okrem toho je pre detí pripravený babysitting a animačný program s maskotmi. Výuku je možné rezervovať na webe so zľavou 25%.

 

Oščadnica Veľká Rača

Na Veľkej Rači sa nachádza samostatne vyhradený areál lyžiarskej škôlky s vlekom v časti Dedovka – Košariská. Je určený pre deti od 3 do 12 rokov. Skupinové lekcie trvajú 2 až 3 hodiny a začínajú vždy o 10.00 a 13.15. Doplnkovou atrakciou sú detské snežné motorové skútre.

 

Vrátna

V špeciálne ohradenom detskom parku Kids zone vo Vrátnej na Pasekách sa nachádza posuvný pás, slalomové bránky s rozprávkovými figúrkami či podjazdy. Deti sú vybavené reflexnými vestičkami s menovkami. Stredisko ponúka skupinovú výuku pre deti od 3 do 7 rokov a tiež babysitting s profesionálnimi pedagógmi.