Slovak

TOP 10: Najväčšie lyžiarske strediská v Rakúsku

21. august 2018 | Henning Heilmann/Kamila Roobová

Správy z regiónu: Rakúsko

TOP 10: Najväčšie lyžiarske strediská v Rakúsku- ©Tim Bode

Stredisko St. Anton am Arlberg patrí k najväčším rakúskym lyžiarskym strediskám

Copyright: Tim Bode

Rakúske strediská boli aj v sezóne 2018/19 vyhľadávaným cieľom zimnej dovolenky pre veľa slovenských lyžiarov. V našom aktuálnom rebríčku nájdete nováčika, ktorý sa do prvej desiatky dostal prvý krát, ako aj bombastické novinky o hyperloope v Alpách. A samozrejme prehľad vývoja cien 6-dňových skipasov, čo je nemenej zaujímavé.

Rebríček najväčších lyžiarskych stredísk v Rakúsku pre vás pripravujeme už niekoľko sezón. Vďaka tomu vám môžeme dôverne prezradiť, že od veľkolepého spojenia viacerých veľkých arlberských stredísk do gigantickej lyžiarskej oblasti Ski Arlberg, ktorá opanovala prvú priečku, sa poradie zvyšných stredísk takmer nezmenilo. Až na prekvapenie, jednu technologickú bombu a nováčika v závere prvej desiatky!

Neboli sme si istí, či z prvej desiatky nevypustiť lyžiarsku oblasť Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau. Nie za to, že by sa počet kilometrov ich zjazdoviek tak razantne znížil - len tie kilometre začali rátať inak. A tak sa aj na oficiálnych stránkach tejto lyžiarskej oblasti dozviete, že lyžovať je možné na 109 kilometroch zjazdoviek, hoci ešte pred pár rokmi uvádzali 145 km. Tých 109 kilometrov by ich však diskvalifikovalo a z našej Top desiny zároveň úplne vyradilo.

Galéria

St. Anton am Arlberg - © Tim Bode
Ski Arlberg: Lech Zürs am Arlberg - © Lech Zürs Tourismus
Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang - © Gernot Schweigkofler
Wilder Kaiser Brixental - © SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

Zobraziť všetko

S poctivosťou ďalej zájdeš


Napokon sme sa rozhodli Ski Juwel v tabuľke nechať s ich pôvodne udávanou športovou dĺžkou zjazdoviek - nebolo by totiž fér tento rezort z tabuľky vyhodiť len pre ich poctivosť. Veď už aj iné rakúske strediská konečne začali priznávať, že dĺžka zjazdoviek sa dá merať mnohými spôsobmi a že pre efekt uvádzajú najradšej čo najväčšie čísla. Jednoducho a úprimne to vysvetlili na stránkach iného rakúskeho veľkého strediska - pozrite si, ako rôzne spôsoby merania dokumentuje Ischgl na ľahko pochopiteľnom obrázku TU. Červene je vyznačená športová dĺžka zjazdovky, teda dĺžka, ktorú aj s oblúkmi absolvuje bežný lyžiar. Zelene je označená reálna dĺžka zjazdovky, teda dĺžka, ktorú ujde lyžiar, ktorý sa zo svahu spúšťa šusom. Fialovo je znázornená vodorovná dĺžka, teda dĺžka nameraná prostredníctvom GPS.

Keďže však ostatné veľké rakúske strediská podľa všetkého ešte stále zjazdovky merajú ich športovou dĺžkou, zachovali sme tieto merania aj my. Všetky hodnoty v našom rebríčku vychádzajú z údajov poskytnutých samotnými lyžiarskymi strediskami.

Okrem základných údajov o lyžiarskom stredisku sa dozviete aj to, na koľko príde 6-denný skipas pre dospelého v hlavnej lyžiarskej sezóne a o koľko stúpla jeho cena oproti minuloročnej zime. Ste zvedaví? Nech sa páči, smelo do toho, treba len kliknúť na odkaz napravo pod článkom alebo na konkrétne stredisko v zozname nižšie, a dozviete sa podrobnosti a užitočné tipy o každom z najväčších rakúskych stredísk :)

 

 

 

10 najväčších rakúskych lyžiarskych stredísk

 

  1. Ski Arlberg |St. Anton - Lech Zürs - Warth-Schröcken|


  2. Wilder Kaiser - Brixental 


  3. Saalbach Hinterglemm Leogang


  4. Silvretta Arena |Ischgl - Samnaun|


  5. Serfaus–Fiss–Ladis


  6. Kitzbühel


  7. Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau


  8. Sölden


  9. Zillertal Arena


10. Zell am See | Kaprun

Reklama

Mohlo by ťa zaujať

Lyžovačka v Alpách - najlepšie tipy

Reklama

Reklama